Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Książki Terry'ego Pratchett'a  

Sorcha
forumowicz

Zna ktoś tego autora?

Odkryłam jego twórczośc całkiem niedawno i po przeczytaniu kilku książek mogę śmiało powiedzieć, że zakochałam się w nich. Są bardzo "lekko" napisane, świetnie się je czyta i przede wszystkim zawierają sporą dawkę humoru. Dość absurdalnego według mnie, na pewno niecodziennego, ale jak najbardziej inteligentnego. Przy tych książkach nie można się nudzić 😉 Chodzi mi tu przede wszystkim o powieści z cyklu "Świat Dysku". Jest ich naprawde sporo. Można je czytać po kolei, w dowolnej kolejności, jak kto chce. Każda z nich opowiada o innej "grupie" społecznej Świata Dysku. I tak możemy przezywać przygody wraz z Magami z Niewidocznego Uniwersytetu, śledzić losy Śmierci i jego wnuczki, obserwować poczynania Straży Miejskiej i wiele wiele innych. Co jest tu charakterystyczne - że wszystkie książki są ze sobą jakoś powiązane - czy to bohaterami, czy historią. Rzecz dzieje się w klimacie raczej fantasy, choć wiele jest nawiązań do współczesności.
Jeśli ktoś ma ochotę dobrze się bawić do zapraszam do sięgnięcia po dzieła Pratchett'a. Polecam wszystkie, najbardziej zaś te, które sama przeczytałam: "trzy Wiedźmy", "Kosiarz", "Muzyka Duszy", "Piramidy", Na glinianych nogach" i "Pomniejsze bóstwa".
Na zakończenie i może na kolejne zachęcenie dodam, że moi ulubieni bohaterowie to Śmierć, Śmierć Szczurów, Susan - wnuczka Śmierci, oraz Kruk.

Jeśli ktoś już zapoznał się ze Światem Dysku - co możecie o nim powiedzieć? Co Wam się najbardziej podobało w tych powieściach? Jakie są wasze ulubione wątki, bohaterowie?
Zapraszam do dyskusji 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/05/2007 9:53 pm
Vega71
bywalec

Ja faceta kocham absolutnie 🙂
Przeczytalam wszystko co wyszlo po polsku i kilka angielskich.
Tutaj duzy uklon w strone Pana Cholewy ktory fantastycznie tlumaczy Pratchetta.

Moje ulubione postacie to czarownice 🙂

Mam calego Pratchetta po polsku w ebooks gdybys chciala.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/05/2007 1:00 am
Sorcha
forumowicz

Bardzo dziękuję, ale jestem zwolennikiem "tradycyjnych, papierowych książek" - przynajmniej jeśli chodzi o Pratchett'a 😉 Powoli, spokojnie kupuję sobie kolejne tomy ku uciesze mojej małej biblioteczki.

Nareszcie ktoś obeznany z tematem! 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/05/2007 1:21 am
Vega71
bywalec

Ja bylam zwolennikiem tradycyjnych ksiazek do momentu gdy sie nie okazalo, ze czytam za szybko 🙂 Dlatego teraz z calego serca wspieram ebooki .

Ten facet jest zjawiskowy jak dla mnie. Blyskotliwy i szalenie zabawny, a postacie zyja wlasnym zyciem. I czytanie jego ksiazek jest tak samo zarazliwe jak czytanie Tolkiena.

Jestem pewna ze bedziesz sie fantastycznie bawila 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/05/2007 1:48 am
Sorcha
forumowicz

Dobra zabawa jest gwarantowana za każdym razem jak sięga się po Świat Dysku 😉 Jeszcze żadna z tych książek mnie nie zawiodła i jestem pewna, że nie zawiedzie.
Dziwi mnie tylko, że tak mało osób wypowiada się w tym temacie... Ludzie, nie bójcie się, Pratchett nie gryzie 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/05/2007 4:23 pm
FilthyFury
forumowicz

Przez dwie, trzy książki może być. Potem to już męczarnia. Jest wtórny, powiela schematy, dowcip zaczyna męczyć. Od dobrego pisarza oczekuje rozwoju, a nie stagnacji. Dlatego jeśli miałabym polecać Pratchetta to poleciłabym dawkę minimalną, ot żeby się z nim zapoznać, pobawić przez moment, ale nie dłużej. To jak z jazdą na karuzeli, najpierw jest przyjemna i zabawna, a po pół godzinie to już rzyga się we wszystkich kierunkach 😉

Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata. / Wittgenstein

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/07/2007 7:12 pm
e-anandas
bywalec

Zaczalem czytac jedna z nich, ale jednak to nie dla mnie taka literatura. Nie wymaga zadnego wysilku umyslowego i szybko sie nudzi. Mam kilka jego ksiazek na kompie, jak ktos sobie zyczyt to wysle.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2007 2:12 pm
jona
 jona
forumowicz

UWIELBIAM i jeszcze raz UWIELBIAM 🙂 🙂 🙂
Zawsze płaczę ze śmiechu przy jego książkach. Ale zauważyłam też, że wiele osób nie łapie jego poczucia humoru. Cieszę się, że nie należę do tej grupy 😎
Vega71 czy ja mogłabym prosić te ebooki? Wszystkiego pewnie jeszcze nie przeczytałam, a ostatnio krucho z finansami 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2007 2:42 pm
dirty.macaque
forumowicz

ja też jestem zarażona światem dysku. przeczytałam wszystko i czekam na następne z niecierpliwością.
najbardziej lubię przygody straży i nauka b. mi się podobała.

[edytowane 2/1/2008 przez dirty.macaque]

http://ludzie.playmobile.pl/blog#menuTabs

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/01/2008 8:12 pm
Saint
forumowicz

Kocham Pratchett'a 🙂 🙂 🙂

Żyję dla: Mojej TZ/ szkolenia psów/ koszykówki/ fotografii... To takie jasne - znajdź w sobie pasję..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/10/2008 10:19 pm
pawel747
bywalec

Ja również bardzo lubię 🙂 Pewnie mój ulubiony zachodni pisarz. W tej chwili czytam "Prawdę" i myślę o zakupie książek po angielsku - powinno wyjść taniej niż drogie polskie... Jak kiedyś próbowałem czytać "Going Postal" z monitora komputera, dopadło mnie na tydzień jakieś zapalenie spojówek... Nie polecam 😮
Po angielsku czytałem tylko wspomniane "GP", które nie ma wersji polskiej, ale mam wrażenie, że wydania polskie i angielskie książek tego Pana są trochę jak dwie różne książki 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/10/2008 2:36 am
KarolPoProstu
forumowicz

Też lubię twórczość Terryego Pratchetta, chociaż uważam, że ostatnio wydana "Straż nocna" nie jest tak dobra jak np. "Kosiarz"(dla mnie to najlepsze dzieło Terryego :red: )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/04/2009 12:10 am
Deleted
forumowy expert

Kapitan Marchewa i tak przebija wszystkich 😀 . Obecnie czytam "Bogowie, Honor, Ankh-Morpork". Polecam wszystkich całą serię.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/04/2009 3:22 am
lashhaa
rozmówca

Dysk, ale po trzy-cztery książki po kolei, nie więcej:-) Ogólnie fantastyka jest cool 😎 , a gdy ktoś trochę poszpera to znajdzie mnóstwo ważkich tematów i głębokich przemyśleń. Ostatnio bliżej mi do sf i taki mały pesymizm się pojawił w moje głowie...

...zielono mi...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2009 12:05 am
Roach
bywalec

Czytałem kilka Jego książek i wywarły na mnie wielkie wrażenie, są jednym z czynników który ukształtował moje poczucie humoru. Z chęcią przeczytałbym ich więcej.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/09/2009 3:31 pm
  
Praca