Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"prowadź swój pług przez kości umarłych" O.Tokarczuk   

/ula/
bywalec

czytaliście najnowszą powieść Tokarczuk? myślę, że nas, wegusów, szczególnie zainteresuje 🙂
To historia kilku morderstw w Kotlinie Kłodzkiej opowiedziana przez Janinę Duszejko. Z wykształcenia Duszejko jest inżynierem budowy mostów, z zawodu- nauczycielką, z zamiłowania zajmuje się horoskopami, ale przede wszystkim- co nas najbardziej interesuje- walczy o prawa zwierząt. Walczy z myśliwymi, z kłusownikami, z właścicielem fermy lisów.
Policja nie może znaleźć sprawców kolejnych morderstw, jednak gdy główna bohaterka wpada na pomysł, że to zwierzęta mszczą się na ludziach, nikt nie chce jej wierzyć...
Ciekawa i bardzo wciągająca historia- polecam;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/02/2010 6:13 pm
sublime86
bywalec

Widziałam tę książkę dzisiaj w empiku i już sam tytuł przykuł moją uwagę. Przeczytać- przeczytam na pewno- zresztą bardzo cenię twórczość Tokarczuk 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/02/2010 6:19 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Jak zobaczyłam temat na głównej od razu pomyślałam, że Ty go wrzuciłaś 😛

Po ile jest ta książka?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/02/2010 6:31 pm
/ula/
bywalec

wybacz, nie zauważyłam,że już był temat o tej powieści. książka chyba ponad 30 zł kosztuje, ale warto 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/02/2010 11:08 pm
hipiska
weteran forum

Też bardzo cenię jej twórczość, więc przeczytam na pewno. Muszę się wobec tego wybrać do Empiku.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/02/2010 12:16 am
Remek1992
forumowicz

Książka jest po prostu rewelacyjna, świetny klimat. Pani Olga Tokarczuk jest obecnie jedną z lepszych polskich pisarek.

Czytając ,,Prowadź...." miałem ochotę wyjść wieczorem z domu udać się do Pani Duszejko i przy gorącej czekoladzie z nią porozmawiać. Czy tylko ja miałem na to ochotę?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2010 4:18 pm
nova.nike
bywalec

Heh, a mi mimo istotnych treści zawartych w książce, totalnie sie nie podobała, W kilku miejscach przekazano ciekawe informacje i poglądy na temat zwierząt, ale poza tym książka była nudna. Także przedstawienie bohaterki jako totalenej dziwaczki, która rozpoznaje przyszłość z gwiazdach, nie pomogło głoszonym przez nie poglądom. Szkoda, że autorka nie odrzuciła choć tych 'horoskopów', książka byłaby bardziej poważna, może niektórzy bardziej do serca wzięliby info o zwierzakach. A tak sądzę, że wegetarianizm jako światopogląd zostały umieszczone gdzieś na poziomie wróżek 🙁

supergirl;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/07/2010 4:51 pm
fuego
forumowicz

Zaskakujące zakończenie. Hm jak dla mnie za dużo odniesień do astrologi ale ogólnie ciekawa książka, anty myśliwska co już jest wielkim plusem

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2010 3:39 am
Bellis_perennis
Famed Member

Kończę czytać tą książkę i bardzo mi się podoba.

Nie zgodzę się z wcześniejszą opinią, że przedstawienie bohaterki jako dziwaczki zaszkodziło przekazowi książki. Moim zdaniem pomogło to pokazać że dla ludzi wszelka inność jest od razu dziwactwem i wariactwem. Dla mnie Duszejko jest osobą ciekawą, nieco ekscentryczną. Nie wszystko co ważne i poważne musi być przekazane w sposób poważny.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/07/2011 1:14 am
  
Praca