Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Przetwory/ konfitury/ dżemy BEZ cukru...  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
31/07/2006 7:35 pm  

witam!
jako że moim wrogiem głównym jest CUKIER, biłąy obrzydliwy, mam prośbę może znacie jakieś przepisy na przetwory owocowe bez cukru? podobno z daktylami sa słodkie...
prosze o pomoc 🙂


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
31/07/2006 7:49 pm  

Z wegedzieciaka -> [url] http://www.wege.dzieciak.pl/viewtopic.php?t=1679&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url]

Przyznaję się bez bicia, że robię razem z rodzicielką przetwory z małą ilością (ale zawsze z jakąś ilością) cukru. Po prostu, nie mam forsy na np. fruktozę (do takiej ilości owoców chyba bym zbankrutowała), więc robię dżemy niskosłodzone (jakoś nie mam zaufania do daktyli czy rodzynek, ale może warto spróbować?).


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
31/07/2006 9:44 pm  

No właśnie, fruktoza - ok. 5- 7 zł za pół kilo... Bez cukru się po prostu zepsują...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
31/07/2006 9:50 pm  

ja robiłam powidła śliwkowe zupełnie bez cukru.
moja koleżanka zrobiła truskawkowe bez cukru i sie nie popsuly, a były pyszne. tylko trzeba dobrze wysmażyć

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
crazylikeastrawberryjam
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
31/07/2006 9:54 pm  

cukier trzcinowy jest zdrowszy niz zwykly ale tez drogi... jest jeszcze miod ale nie wszyscy wege uznaja miod [i on rozpuszcza np budyn nie iwem jak jest z przetworami]

ja kupuje czasem konfitury na ktorych jest napisane 'slodzone sokiem z winogron' [czyli w wiekszosci glukoza] sa pyszne [nie wiemc zy to od tego soku] ale dosc drogie niestety - nie wiem czy taki skondensowany sokz winogron mozna gdzies dostac...

chetnie bym sprobowala takich przetworow z daktylami :red:

ale wiecie co... fruktoza w organizmie bardzo szybko sie przyswaja i zostaje od razu zamgazynowana i najszybciej sie przeradza w tkanke tluszczowa 😉

żyj i daj żyć innym 😛


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
01/08/2006 3:16 am  

ja nie robie przetworow ,bo nie bardzo mam z czego 🙂 ale za to uwielbiam te kupione w sklepie (w dobrych hipermarketach np.geant) dżemy firmy sante.Są słodzone fruktozą , a wcale nie takie drogie ok 3.80 zł za sloiczek.


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
01/08/2006 3:40 pm  

Coconut, ja zaś mam owoców pełno z działki (choć w tym roku sucho i wcale tak pełno ich nie było 😉 ) i kupowanie fruktozy za ok. 8 zł/kg, gdzie będę potrzebować tych kilogramów 10, 12, może więcej, to trochę sporo wychodzi w porównaniu do sacharozy, a to i tak liczę po mniejszej ilości.


OdpowiedzCytat
quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
01/08/2006 6:38 pm  

dzieki wielkie Srebrna za ten przepis, własnie o taki mi chodziło przepis...tyle że dziś zabiore sie za jabłka, przesmaże z daktylami i zobacze...
ja słyszałam że dobrze słodzi przetwory gruszka 🙂
tak, jutro zdamn WAm relacje jak z tymi daktylami wyszło
😀


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
01/08/2006 11:45 pm  

dobrze wam 🙂 mi pozostaja niestety tylko kupne przetwory 🙁


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
02/08/2006 1:57 am  

a czy ktoś z was zaprawia ogórki w occie? moja mama od lat zaprawiając ogórki słodko-kwaśne w słoiki zalewa je octem z cukrem (wiem brzmi okropnie), ponadto oczywiście dodaje inne przyprawy koper, gorczyca, pieprz, ziele itp., ale chodzi właśnie o ten cukier. Czym można go zastapić, bo bez słodkiego dodatku sa po prostu nie dobre. W tym roku jeszcze trochę ogórków zostało, więc może uda mi się je jeszcze zaprawić po swojemu.

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
03/08/2006 12:53 pm  

Weronika...może spróbuj dodać gruszki i marchewki do tego?...
są słodkie


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
04/08/2006 3:05 pm  

W sklepach wegetariańskich i ze zdrową żywnościa można nabyć słód. Kosztuje około 8 zł. za słoik. Słoik jest dość duży, a słód jest słodszy od cukru. Nie wiem jak się sprawdza z przetworami, nigdy nie próbowałam.

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
05/08/2006 2:55 pm  

dzieki za rady, spróbuję z gruszkami i marchewkami, może wyjśc ciekawie, dam znać jak mi poszło. Słód właśnie widziałam w sklepie, niestety cena trochę mnie odstraszyła, nie wiem jaka ma datę przydatności, jeśli można go trzymać długo to nawet bym się skusiła wtedy wystarczyłby mi na dłużej.

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
shiri
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 84
05/08/2006 3:31 pm  

Ja jak już jem powidła, to zrobione przez mame i z cukrem zwykłym. I tak dużo dla mnie robi że tak toleruje moje "wybrzydzanie". Nie bede wariować z cukrem :)). Już bardziej szkodzi nam cez znajdujący się w końcówkach marchewek niż ten cukier.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
23/07/2008 2:16 pm  

Naprawdę nie ma sposobu by nie dać tego cukru, na necie było napisane ,że można i się nie zepsuje jeśli się dobrze spasteryzuje .
Ile powinnam gotować jabłka na dżem?
A jeśli nie dżem to co mogę pożytecznego z tych jabłek zrobić są to antonówki zgniją mi jeśli czegoś nie uczynię POMÓŻCIE! :((

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca