Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ryż  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
28/08/2006 12:18 am  

Kiedyś słyszałąm, że jest niezdrowy..czy to prawda??Bo ja uwielbiam ryż..a w sumie może to byc jedna z wielu plotek:D....

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
28/08/2006 12:36 am  

Hmm... Nic nie wiem na ten temat. Podejrzewam jednak, że jedną z najzdrowszych odmian jest ryż brązowy, naturalny.


OdpowiedzCytat
Shaera
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 74
28/08/2006 1:35 am  

ja w kolko slysze ze cos jest zdrowe a pozniej nagle niezdrowe...
hmmm... ryz, makaron - najpierw byly super tuczace, teraz sa super dietetyczne. jajka, maslo, margaryna, mleko, jezus maria:D

Shaera


OdpowiedzCytat
Olkosia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
28/08/2006 1:36 am  

kckalorii ma malo......

Olkosia


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 429
28/08/2006 2:10 am  

Ooo jak ja kocham ryz mogłabym go wcinac kilogramami,no nie, moze troche przesadzam ,ale naprawdę go lubię:)) i mysle, że jest jak najbardziej zdrowy:D


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
28/08/2006 2:33 am  

jak dla mnie dzień bez ryżu to dzień stracony 🙂

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/08/2006 3:20 am  

Nie słyszałam, żeby był niezdrowy, choć ja nie lubię. Zresztą teraz coraz rzadziej jadam węglowodany na obiad. No, może witarianie uznaja ryż za niezdrowy, bo trzeba go ugotować.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
28/08/2006 12:47 pm  

No ja też dużo wcinam, szczególnie brązowego, albo dzikiego ryzu...mmmm...pycha...jeszcze z jakimiś warzywkami...no ale Chinczycy go wcinają i żyją długo, więc co nam ma szkodzić:D....

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Ave!
 Ave!
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
28/08/2006 1:03 pm  

Każdy sprzedawany produkt powinien posiadać informacyjną etykietkę.
Ryż bywa różny gatunkowo. Najlepiej kupować ryż I gatunku.
Kiedyś spotkałam ryż VII czy VIII gatunku (w "Biedronce") 😛
Poza tym musi być nie zepsuty, nie spleśniały, nie przesuszony.

Oczywiście, że ryż jest bardzo wartościowym składnikiem pożywienia.
Najlepiej lubję ryż jaśminowy, duże miękkie, aromatyczne ziarna 🙂

http://www.suprememastertv.com


OdpowiedzCytat
heidi
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 110
28/08/2006 2:22 pm  

Ja już na ryż nie moge patrzeć ^^ Narazie jestem na makaronie xD


OdpowiedzCytat
Lenka5
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 83
28/08/2006 9:47 pm  

Hm chyba zdrowy, wiem ze napewno ma potas, no a brazowy ma weglowadany wlozone. Ja bardzo lubie dziki (brazowy) ryz, najlepiej okragly, mniaaam. Dzisiaj wlasnie mialam na obiadek =D. Lubie tez ryz (brazowy wlasnie) z warzywami (gotowane na parze) albo z jablkami i cynamonem. Jest sycacy, smaczny i w ogole, bialy chyba tuczacy o ile sie nie myle, ale sama nie wiem - te makarony,ryze niby tucza niby nie... hehe


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
28/08/2006 9:54 pm  

dziki (brazowy) ryz

Dziki i brązowy to zupelnie różne rzeczy, oba smaczne i zdrowe też.


OdpowiedzCytat
Olkosia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
28/08/2006 10:29 pm  

o tym co jest tuczace co nie to chyba tylko bog wie....za to ja ostatnio slyszalam ze makaron ejst bardzo tuczacy bo jest robiony z maki a wszystkie te wyroby sa bardziej tuczace...no ale pewnie za miesiac wymysla ze salata ma pelno kalori 😀

Olkosia


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
29/08/2006 2:01 am  

przed chwilą czytałam sobie o dietach dla konkretnych grup krwi i np ja nie powinnam spożywać ani węglowodanów ani fasoli, bo zwalniają mój metabolizm i myślę sobie, że coś w tym chyba jest...

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
29/08/2006 2:08 pm  

W ryzu brązowym jest więcej niz w białym kwasów fitynowych które wiążą się z pierwiastkami takimi jak wapń, żelazo, w nieprzyswajalne dla organizmu związki. (ale z drugiej strony brązowy ryż sam w sobie zawiera więcej żelaza niz biały),Po drugie, wszelkie nieoczyszczone zboża, płatki (zwł. owsiane) etc przyspieszają przejście pokarmu przez przewód pokarmowy, a im szybciej on przechodzi, tym mniej mamy szanse wchłonąć. Oczywiście jeśli za wolno to tez żle, bo sie rozkłada. Więc jak we wszystkim potrzebny umiar- brązowy ryz i mąki powinny byc w jadłospisie ale to nie znaczy ze nie mozna jeść białego ryzu. Można tez je mieszać. Płatki jeść ale nie codziennie, itd.

czytałam sobie o dietach dla konkretnych grup krwi i np ja nie powinnam spożywać ani węglowodanów ani fasoli, bo zwalniają mój metabolizm i myślę sobie, że coś w tym chyba jest...

Diety dla grup to ściema. Jeśli naprawde napisali ze masz nie jeść węglowodanów to gratuluję, przeżyłabyś może pare dni. Glukoza jest podstawowym paliwem dla komórek, nie może jej zabraknąć. Dieta dla mojej egrupy jest tak absurdalna (np jedz czerwona fasole ale za skarby świata nie czarną) że po prostu ino smiać sie zostaje. Podzielili sobie ludzi na 4 kasty i nagle np. 1/4 ludzkości nie może jeść bananów. Nie i koniec. 😀


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca