Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jadłospisy!  

Strona 14 / 24 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/06/2008 2:02 am  

jeśli na razie nie jesteś gotowy na niejedzenie ryb to ok , to przychodzi stopniowo ja tak samo miałam i teraz do niczego mnie nie ciągnie a jak długo jesteś wege? 😉

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
NC94
 NC94
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 6
26/06/2008 2:40 am  

Nie no spoko bez ryb się obejść mogę, tylko czasem mnie ochota bierze jak matka gotuje. Mięsa nie jem tak od grudnia, ale nadal jadłem żelki i takie tam, w pełni wege jestem od chyba połowy marca.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/06/2008 7:15 pm  

to dłużej niż ja ,choć ja od stycznia odstawiłam już mięso w takiej ilości jak jadłam je jeszcze w roku 2007 a potem z każdym dniem jadłam coraz mniej mięsa ryby odeszły na końcu , a teraz mnie nie ciągnie do schabowego bo ryb to nigdy nie lubiłam.
za to bym zjadła jakiegoś batona czy coś a wszystko lecytyna sojowa i inne takie nawet sama nie moge upiec sobie ciacha bo jak tu znaleźć margarynę wegetariańska ciężko jest ale będę szukała bo mam ochotę na babeczki z owocami 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
01/07/2008 12:28 am  

Ulepszyłam nieco mój jadłospis. Minął kolejny tydzień,dodałam do niego kilka rzeczy.
Wygląda tak,wszystko co zjadłam w ubiegłym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK:
I śniadanie
-bułka z serkiem chrzanowym i ogórkiem
-herbata z cytryną

II śniadanie
-2jajka na miękko
-kromka ciemnego pieczywa
-szklanka wody niegazowanej

Obiad
-żurek śląski
-kompot truskawkowy

Podwieczorek
-jogurt truskawkowy z otrębami

Kolacja
-kisiel z soku brzoskwiniowego z kawałkami owoców

WTOREK

I śniadanie
-dwie kromki białego chleba z serkiem topionym
-herbata z cytryną i cukrem

Obiad
-pizza
-sok grejfrutowy

Podwieczorek
-ciastka maślane

Kolacja
-dwie kromki białego pieczywa
-ser żółty
-herbata z cytryną i cukrem

ŚRODA

I śniadanie
-płatki kukurydziane z mlekiem
-kawa zbożowa z mlekiem i cukrem

II śniadanie
-2 surowe marchewki
-słonecznik
-sok grejfrutowy

Obiad
-pizza
-sok owocowy

Podwieczorek
-suszone morele
-słonecznik
-budyń czekoladowy

Kolacja
-bułka grahamka z białym serem i masłem
-herbata z cynamonem

CZWARTEK

I śniadanie
2 kromki grahama z masłem i białym serem
-kawa zbozowa z mlekiem i cukrem

II śniadanie
-jabłko

Obiad
-gulasz sojowy
-kasza jęczmienna
-surówka z białej kapusty,marchewki,jabłka i pora
-sok wisnowy

Podwieczorek
-jogurt poziomkowy z otrębami pszennymi

Kolacja
-2 kromki grahama z masłem i dżemem
-kakao

PIĄTEK

I śniadanie
-2kromki grahama z masłem i dżemem
-kawa zbożowa z mlekiem i cukrem

II śniadanie
-płatki kukurydziane z mlekiem
-morele suszone

Obiad
-gulasz sojowy
-ryż biały
-sałatka: sałata lodowa, pomidor, ogórek,ser feta,papryka czerwona,kukurydza
-sok wiśnowy

Podwieczorek
-baton lion w białej czekoladzie
-banan

Kolacja
-kromka białego chleba z masłem i białym serem
-herbata malinowa

SOBOTA

I sniadanie
-1 kromka białego chleba z serem feta i ogórkiem
-kawa zbożowa z mlekiem i cukrem

II śniadanie
-płatki kukurydziane z mlekiem

Obiad
-barszcz ze świeżej botwiny
-jajko
-ziemniaki

Podwieczorek
-lody ze smietanką
-cistka
-pestki dyni+suszone morele

NIEDZIELA

I śniadanie
-sałatka: ogórek,pomidor,rzodkiewka,serek naturalny homogenizowany,zielona cebulka
-kawazbożowa z mlekiem i cukrem

Obiad
-kotlet z sera topionego wędzonego
-ziemniaki
-sałatka: sałata,ogórek,papryka,ser feta,pomidor,sos sałatkowy

Podwieczorek
-lody ztruskawkamii smietanką.
-pestki dyni
-piwo

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
01/07/2008 1:04 am  

za malo warzyw za malo pelnych ziaren


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
01/07/2008 12:57 pm  

Jest trzy razy więcej niż ostatnio.Pełnych ziaren cztery razy więcej.Zamieniłam chleb biały na ciemny,jem kasze i ryż,ser żółty zamieniałam na biały...staram się,atu widzę,żenie potrzebnie,bo wciąż jest nie tak...to wszystko chyba bez sensu...;/

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
01/07/2008 1:13 pm  

Baton lion w białej czekoladzie jest wegetariański?
Za mało kasz , bardzo mało strączkowych, nie widziałam siemienia lnianego ,przecież to kwasy omega 3.
Za bardzo dominuje u ciebie pieczywo ,dorzuć cos sojowego choćby ser tofu, albo twarożek.
Brak past, za to jest dużo sera żółtego, staraj się jeść rzadziej sama uwielbiam sery topione hohland i próbuje je jeść co 2 lub 3 dni robię pasty ,kupuje jakieś , jem awokado przerobione na masło, no i tłuszczy u ciebie nie widziałam, gdzie oliwa z oliwek, ojej z pestek winogron, orzechy,sezam?
Co z żelazem nie jesz maku,szpinaku, orzechów , nie trzymasz się też konsekwentnie pełnoziarnistego razowego pieczywa ulepsz to jakoś . Prawdą jest ,że jeśli jemy tylko razowe to wypłukujemy witaminy ale ,o żelazo trzeba dbać ,moim zdaniem też jesz za mało kalorii nie wiem ile masz lat , oraz ile wzrostu i wag,i ale na śniadanie na pewno to co jesz nie wystarczy.
Może jakieś muesli domowej roboty ,nawrzucaj co chcesz orzechy ,bakalie ,płatki owsiane zrezygnuj z kukurydzianych owsianka najzdrowsza. a ja myślę że te wszystkie płatki :owsianych,jęczmienne,ryżowe można jeść każde co jakiś czas ważne jest urozmaicenie nie widziałam byś jadła kasze gryczaną bardzo zdrowa czemu nie jesz ,jaglana pycha rozejrzyj się po sklepach, zwłaszcza w działach ze zdrową żywnością 🙂 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
waniliaicynamon
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 17
01/07/2008 3:39 pm  

a może teraz ja:

1 dzień
Śniadanie:
miseczka mleka sojowego z płatkami "zdrowy błonnik" zmieszane z jakimiś tam pełnoziarnistymi, orzechami, rodzynkami, śliwkami suszonymi siemiem lnianym, pestkami dyni i słonecznika i sezamem
IIśniadanie
2 miseczki truskawekzmieszanych z jagodami
Obiad
Botwinka zupa
ryż brązowy, warzywa na patelnię, nugety sojowe
Podwieczorek
jogurt naturalny z bakaliami
kolacja
kanapka razowa z warzywami, pasztetem z fasolki i szynką sojową
2 dzień
śnaidanie
kanapka z 2 wafli ryżowych, warzyw i 2 plasterkami szynki sojowej, kubek mleka
II śniadanie
maliny, zmielone siemie lniane, jogurt naturalsowaty
obiad
zupa kalafiorkowa ze słonecznikiem
kasza jaglana, leczo, kotlet sojowy gotowany
podwieczorek
mały kawałek ciasta bananowego(razowy-przepis z puszki), marchewka, jabłko
Kolacja
ryż brązowy ze szpinakiem i tofu w sezamie
3 dzień
śniadanie
musli samoróbka z bakaliami, siemieniem, sezamemi i truskawkami z mlekiem sojowym, kromka lekkiego chleba z dżemem
II śniadanie
banan, kalarepka, pestki z dyni
obiad
zupa owocowa
kasza gryczana, klopsiki sojowe z sosem pomidorowym, sałatka wielowarzywna
podwieczorek
koktajl z owoców jagodowych z rodzynkami i sliwkami suszonymi
kolacja
kanapka z jajkiem, serem białym i warzywami
4 dzień
śniadanie
jajecznica, pumpernikiel, sałatka warzywna, pół parówki sojowej,
II śniadanie
truskawkowy koktajl z mlekiem
obiad
zupa jarzynowa
ryż z jagodami, sałatka grecka
podwieczorek
sok owocowy z siemieniem
kolacja
marchewka z groszkiem, tortilla warzywna z soją

przymierzam się do zakupu soczewicy 🙂 ale w mojej dziurze to wybór jest raczej mały, nawet ziaren soi nie ma i muszę jeździć do JG. oliwy używam do sałatek, oleju do smażenia czy do innych celow, ale nie chciałam się szczegółowo rozpisywać 😎

[edytowane 1/7/2008 przez waniliaicynamon]

[edytowane 1/7/2008 przez waniliaicynamon]


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
01/07/2008 7:00 pm  

Patusiek,chyba źle przeczytałaś. Jem na zmianę chleb biały i ciemny celowo. Co złego jest w batonie? Może mięso zawiera?? To są właśnie kalorie. Zjadam około 2400 kcal dziennie,tyle ile potrzebuje.Jeśli zjem za mało,to uzupełniam czekolada lub ciastkami,bądź lodami. Sera żółtego za dużo? Zaledwie dwa razy w ciągu tygodnia. Patusiek,to nie ten sam jadłospis co ostatnio.Ten jest ulepszony. Już bardziej nie umiem.
Co do siemienia,nie tkne tego świństwa choćbym miała chorować.Już o tym pisałam w innym temacie.
Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/07/2008 7:24 pm  

Jeśli nie siemię to orzechy włoskie i pestki dyni. A batony to cukier i puste kalorie, zakwaszające organizm, powodujące przerost drożdżaków w jelitach itp., itd. Cukier rafinowany powoduje niestety ok. 80 różnego typu szkód zdrowotnych.
[url] http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Cukier-szkodzi,1509.html [/url]
[url] http://www.stylistka.pl/zdrowie/dietetyka/czy-wiesz-co-jesz-2 [/url] itp.itd...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
01/07/2008 8:20 pm  

ja cukru chyba od 5 lat nie jem i nawet nie mysle o nim przy gotowaniu jest tyle lepszych rzeczy od niego ze szkoda zdrowia i psucia smaku
!!!


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
01/07/2008 8:41 pm  

baton nie wegetariański bo zawiera lecytynę sojową , z tymi kaloriami tak pytam bo nie wiem ile g czego spożywasz przecież, nie przejmuj się naszymi uwagami bo każden na sile szuka jakiś niedociągnięć ale jedząc tak pewnie i tak będzie dobrze , ja radze jedno kombinować z jedzeniem poznawać nowe połączenia,smaku ,wegetariańskie specjalności , ciekawe produkty których jaszcze nie jadłaś ze zdrową żywnością w anemie raczej nie wpadniesz 🙂
a teraz komentarz do jadłopisu waniliaicynamon
mi się podoba tak jedz brawo, możesz sobie coś tam kupować z wege półek jak znajdziesz ciekawego ,a na śniadanie czasem zjeść płatki owiane zrobić z nich domowe muesli, ale widzę ,że wiesz jak powinien wyglądać jadłospis i nie mam chyba żadnej uwagi 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
01/07/2008 10:54 pm  

Ja lubię słodycze i nie będę ich sobieodmawiać.Szczególnie czekoladowe. Pycha. Cukru używam mało,soli również. Słodyczy nie jem często.Po prostu jak mam chęć,szczególnie podczas okresu,to idę,kupuję i jem. Co do pestek dyni to jem przecież,tak samosuszone owoce,szczególnie morele. Anemii można nabawić się nie tylko ze złego żywienia. Wystarczy jeden mocniejszy okres i już gotowe...
Myślę,że mój jadłopis nie jest zły,ulepszyłam go jak mogłam...staram się,cóż mogę więcej robić..czuję się dobrze ogólnie (dziś dopadła mnie migrena;/ )...

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
01/07/2008 11:33 pm  

a wiesz ze mnie tez migrena dopadla to chyba cos z powietrza bo dwa dni mnie trzyma


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
02/07/2008 12:00 am  

ja na migrenę na szczęście nie cierpię ,ale ostatnio nie mam co robić i wpadam w jakiś obłęd dziś plewiłam truskawki jutro pewnie będę piekła ciacha,tak bardzo się nudzę teraz moja rodzinka ma dobrze ze mną bo bywa że codziennie im ciacho upiekę sama to raczej tego nie jem dbam o linie , wrzuciłam na awatar zdjęcie mojego króliczka dostałam niedawno od cioci śliczny prawda:)

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 14 / 24 Wstecz Następny
  
Praca