Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jadłospisy!  

Strona 4 / 24 Wstecz Następny
  RSS

vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
13/01/2007 4:42 pm  

Znalazłam książkę z 1988 roku "Potrawy jarskie W. Piotrkowa, a w niej jadłospisy wegetariańskie:



OdpowiedzCytat
angie007
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 38
16/01/2007 8:09 am  

Vegetena super te jadłospisy! dzięki bardzo :*

A prayer for the wild at heart, kept in cages...


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
23/02/2007 11:59 pm  

No nie! Nikt nie napisał w żadnym jadłospsie o plackach ziemniaczanych:(

hide and seek


OdpowiedzCytat
Neti
 Neti
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 24
25/02/2007 1:59 pm  

No przecież placki ziemniaczan są jak najbardziej wegetariańskie 😛 Zależy kto z czym je 🙂

[b]Eight men will never play again, who met destruction there, the flowers of English football, the flowers of Manchester[/b] Joga Bonito :* :*


OdpowiedzCytat
Asik
 Asik
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1
11/03/2007 12:19 pm  

Hej wam , ogólnie chciałabym przekjsc na wegetarianizm , jednak gdy moi rodzice o tym sie dowiedzieli , kategorycznie mi tego zabronili poniewaz mam 165 i wage 40 kg ( mam 14 lat) , powiekszoną tarczyce , refluks i przedewszystkim jadłowstret do chleba , masła , serów bialych i poweidzieli ze napewno wpadne w anemie albo anoreksje i ze okropnie schudne . Mam pytanie czy faktycznie bym nie mogła przejsc na wegetarianizm , strasznie bym chciała nie jesc miesa bo nie moge myslec ze jem zwierzeta. I mam pytanie czym bym mogła zastapic mieso , chleb , masło brokuły i fasolki ( to chyba takie podstawowe produkty ktorych nie jem) jakie produkty powinnam jesc by zdrowo zyc ? Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
11/03/2007 2:09 pm  

Rozumiem Twoich rodziców, martwią się o Ciebie po prostu... Zapraszam do działu "gdy rodzic mówi nie" i tutaj http://forum.wegetarianie.pl/mod-CMpro-listpages-subid-3.html . Jeśli mieszkasz w mieście, gdzie są lekarze wegetarianie, to kliknij tutaj, może jakiegoś znajdziesz, co przekona rodziców http://forum.wegetarianie.pl/htmlp-26.html . No i ogólnie polecam czytać forum. Na razie odstawiaj mięso stopniowo, możesz przejść przez semi i ichtio, potem może przejdziesz do pełnego wegetarianizmu. Skorzystaj z jadłospisów zamieszczonych w tym temacie, a produkty, których nie jesz, zastąp tymi, które mają podobną wartość odzywczą z pierwszego linku, który podałam. Ja na Twoim miejscu robiłabym wszystko, żeby przytyć, ale sposób jaki znam to niestety słodycze, a wiele z nich jest niewegetairńskich.. Na razie nie polecam Ci oglądania zdjęć z rzeźni itp., bo potem ciężko będzie spojrzeć na talerz... Niech jeszcze inni się wypowiedzą...


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
12/03/2007 12:18 am  

TYgodniowy Jadlospis na diecie weganskiej:

dzień pierwszy

śniadanie :

chlebek wlasnej roboty z asztetem z ciecierzycy
+ do popicia miod z cytryną

Obiad
Risitto z soczewicy
posypane siemienem lniany,
+ do popitki herbatka z pokrzywy

kolacja gdzie skolo 18- 19 chociaz bywaja rowniez pozniej
- slonecznik, rodzynki, morele.

Do popicia- czesto kakao, herbatka z pokrzywy, dzika roza i inne herbatki ziolowe (staram sie unikac herbaty czanrej)

Dzien drugi

Chlebek wlasnej roboty _ do popicia siemie lniane z sezamem obydwa zmielone (czasem z platkami owsianymi) polaczone z dodatkiem miodu ekologicznego do tego jeszcze miod + pol cytryny

Obiad : Orkisz z pestkami i nasionami + pieczarki posypane siemieniem lnianm (chociaz nie zawsze)

Do przekoski ciasteczka owsiane lub inne, zalezy na co mam ohcote

kolacja to samo co wczesniej ze zmienionymi nasionami.

+ duzo owocow i warzyw czesto marchewki i jablka podjalam wieczorem

Dzień trzeci

Sniadanie

Chleb z pasta z marchewki i pora plus to samo do popitki co we wczesniejszych dniach

Obiad:

Zupka z groszku zielonego (bomba kalorii iniezly zapychacz)
+ b12

kasza gryczana z cebulka

kolacja nasiona i inne

Dzien czwarty

Sniadanie :

Chleb z pasta z fasoli i szcypiorku

Obiad z poprzedniego dnia 🙂

oczywiscie popitki.

Dzień piaty

Sniadanie
Chleb z pasztetem z soczewicy

Obiad :
kotlety z kasyz jaglanej + ziemniaki

kolacja nasiona pestki i inne cudostwa lub jakies xciasteczka

dzien 6

sniadanie

- pasta z groszku i cebuli

Obiad
- zupa z soczewicy

kolacja owoce i warzywa

+b12

zDzień 7

Sniadanie
Chleb z pasztetem z popzredniego dnia

Obiad kasza gryczana na cebulce

kolacja nasiona pestki i inne

to w zimę 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
12/03/2007 1:16 am  

Ale to nie jest dieta wegańska, weganie nie jedzą miodu przecież.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
12/03/2007 11:17 am  

ale to miod ekologiczny z upraw gdzie pszczoly sa traktowane w normalny sposob od zaprzyzniajonego hodowcy


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
12/03/2007 5:34 pm  

Ale i tak miód nie jest wegański 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
12/03/2007 5:36 pm  

moze i nie jest ale nie krzywdze zwierzat dlatego nige nazwac sibie weganka. Nie jem jajek i nabialu. Gdybym krzywdzila pszczoly wtedy bym sie tak nie nazwala

[edytowane 12/3/2007 od Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
TeXas
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 8
13/03/2007 2:29 pm  

Asik, niedawno przez to przeszłam. ;]
Moge Cię pocieszyc ze z czasem, gdy pomimo wyeliminowania miesa bedziesz sie odzywiac racjonalnie, Twoi rodzice zmienia zdanie. 🙂 Zobaczą, że umiesz zadbac o swoja dietę i swoje ciało mimo iz nie jesz miesa i produktów pochodzenia zwierzecego.
Pewnie masz wiele pytan dotyczacych wegetarianizmu, wiec powinnas rozmawiac duzo z ludzmi bedacymi wege. Ja nie mam zbyt duzego stazu wiec pewnie nie bede w stanie udzielic Ci własciwych informacji. Ale mysle ze inni z tego forum chetnie Ci pomoga.. 😉
Pozdrawiam.. ;*

TeXas


OdpowiedzCytat
bartekd
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 121
17/03/2007 1:41 am  

Widzę, że niektórzy tutaj narzekają, że pomimo ograniczania się i zdrowego jedzenia mają problemy z wagą. Coś Wam powiem: to, że nie jecie mięsa, wcale nie oznacza, że jecie zdrowo 😀 Chcę zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie:

- dieta rozdzielna, czy też raczej sposób żywienia, bo to nie jest jakaś tam dieta, ale rzecz na całe życie. Polega na niełączeniu białka i węglowodanów. Enzymy odpowiadające za trawienie tych pokarmów przeszkadzają sobie nawzajem. Gdy jecie je razem - możecie mieć problemy z dojściem do naturalnej wagi.

- dieta zgodna z grupą krwi - np. dla osób z grupą krwi B bardzo niezdrowe są... pomidory! Polecam książkę J D'Adamo: "Żyj zogdnie ze swoją grupą krwi" 🙂

To podstawa. Dostostosujcie się do tego i sami/same sprawdżcie, czy rezultaty nie będą widoczne w ciągu paru miesięcy.

Polecam, bo przetestowałem to na sobie.

Forum o zdrowiu: http://www.zdroweczko.pl


OdpowiedzCytat
Kretka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 120
03/04/2007 12:58 pm  

To teraz ja spróbuję. Jestem bardzo początkująca, dopiero przechodzę na wege. Powiedzcie mi, co powinnam zmienić (wiem, że za mało surowych owoców i warzyw, pracuję nad tym:-)

DZIEŃ PIERWSZY:
śniadanie: kromka rzowca z paprykarzem sojowym, kromka białego chleba z masłem+ małe jajko na twardo, zielona herbata
obiad: placki z kaszy gryczanej+ smażone pieczarki, kapusta kwaszona z marchewką, herbata czarna, na deser- kawałek czekolady
podwieczorek: garść fistaszków, herbata pomarańczowa
kolacja: tost pełnoziarnisty z serem żółtym, jogurt naturalny z muesli, herbatka z melisy

DZIEŃ DRUGI:
śniadanie: kromka razowca z masłek, wyciśniętym ząbkiem czosnku i kiłekami rzodkiewki, jogurt z muesli, herbata czarna z miodem i cytyrną
obiad: ziemniaki, kotleciki serowe, surówka (sałata, ogórek pietruszka), kawałek czekoladowego ciasta, herbata czarna
kolacja: kromka białego chleba z paprykarzem sojowym, kromka razowca z twarożkiem, kiwi, herbatka z melisy, łyżka siemienia lnianego

DZIEŃ TRZECI:
śniadanie: jogurt truskawkowy z muesli, herbata zielona
obiad: ryż ze śmietaną,cukrem i cynamonem i suszonymi morelami, połówka grapefruita, herbata czarna, kawałek czekolady
podwieczorek: kilka pistacji, herbata czarna truskawkowa
kolacja: tost pełnoziarnisty z żółtym serem, kromka razowca z pasztetem z soczewicy, herbatka z melisy, łyżka siemienia lnianego

DZIEŃ CZWARTY:
śniadanie: jogurt truskawkowy z muesli i wkrojonym bananem, zielona herbata
obiad: 2 jajka sadzone, obsmażone ziemniaczki, obsmażona na maśle kukurydza z puszki, ciasyka kruche z nasionami dyni, herbata czarna
podwieczorek: gruszka, czrna herbata
kolacja: kromka białego chleba, awokado z twarożkiem, kromka razowca z żółtym serem, kilka moreli suszonych i migdałów, herbatka z melisy

DZIEŃ PIĄTY:
śniadanie: kromka białego chleba z żółtym serem, marchewka z majonezem;-) kromka razowca z miodem, garść fistaszków, mięta, łyżka siemienia lnianego
obiad: ryż odsmażony z warzywami z mrożonki (niestety), sok z czarnej porzeczki
podwieczorek: Mars Dlight (wiem, ze niewege:-/), herbata czarna
kolacja: kromka razowca z pasztetem z soczewicy, tost pełnoziarnisty z żółtym serem i kiełkami słonecznika, ogórek zielony, herbatka z melisy

DZIEŃ SZÓSTY:
śniadanie: tost pełnoziarnisty z pasztetem z soczewicy, kromka białego chleba z twarożkiem, kostka czekolady, zielona herbata
obiad: 3 naleśniki z kapustą i pieczarkami, baton Corny, herbata czarna
podwieczorek: garść fistaszków, kawa zbożowa
kolacja: pół grahamki z żółtym serem, kromka białego chleba z pasztetem z soczewicy, mizeria (z jogurtem naturalnym zamiast śmietany), herbatka z melisy, łyżka siemienia lnianego
po-kolacja (w pubie): sok pomarańczowy, sok z czarnej pożeczki, fistaszki

DZIEŃ SIÓDMY:
śniadanie: pół bułki białej z masłem orzechowym i żółtym serem, tost pełnoziarnisty z twarożkiem, zielona herbata
obiad: plastry cukinii smażone w panierce z mąki, kawałek czekolady, herbata czarna
podwieczorek: baton Corny, kawa zbożowa
kolacja: biała bułka opiekana w piecu, z czerwona papryką i podsmażonym tofu, tost pełnoziarnisty z miodem, herbatka z meli, łyżka siemienia lnianego

No i co? Bardzo źle (wiem, że to nie jest dieta rozdzielna ani zgodna z grupą krwi, ale to mnie niespaecjalnie interesuje:-)?


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
04/04/2007 4:07 am  

Kretka w twoim jadłospisie może być zbyt mało jodu i witaminy B12, (to zależy jakie ilości nabiału jadasz). Źródłem jodu są glony morskie (spirulina to glon słodkowodny nie jest bogata w jod), Zobacz wątek o jodzie i witaminie B12

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 3/4/2007 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 24 Wstecz Następny
  
Praca