Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Lista producentów vege i vegan  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
14/11/2006 4:36 pm  

Jakie znacie firmy zajmujące się produkcją żywności vege i vegan?? Chcemy razem z Petką utworzyć listę takich producentów i wesprzeć akcję VIVY http://www.v.viva.org.pl/v/ dotyczącą oznakowywania produktów dla vegan i wegetarian;) Jest nas już całkiem spora gromadka więc jeśli tak wszyscy zaczniemy interweniować w tej sprawie do tych producentów to być może już wkrótce bedziemy mogli oglądać odpowiednio oznakowane produkty ;D


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
14/11/2006 6:11 pm  

z tych, ktore uzywamy, to oczywiscie Sante, Polgrunt(ale to nasionka, platki itp.), Polgreen(też), Alpro i cala masa innych, ale niepozornych producentow

Bardzo dobry pomysł, fajnie bylo by czasem znalesc tak oznaczone prod. i wiedziec, ze sa "czyste" 🙂


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
14/11/2006 6:16 pm  

Dokładnie dlatego właśnie wraz z Petką doszłyśmy do wniosku że pierwszym krokiem będzie chyba zrobienie konkretnej listy producentów żywności vege i vegan, i kolejno zmobilizowanie ludzi do podjęcia działań w akcji Vivy;) Myślę, że jeśli przynajmiej większość z nas przyłączy się do niej to być może uda nam się osiągnąć ten właśnie cel 😛


OdpowiedzCytat
petka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 158
15/11/2006 8:43 pm  

JankeS nie pisz pozornych, tylko napisz jakich. Jeśli razem zaczniemy działać z Vivą to może i efekty będą. Nie ma się co poddawać. Więc piszcie jak najwięcej. Zrobi się liste producentów. Następnie powalczymy o umieszczanie znaków czy są ok dla nas.
Zachęcam aby nie omijać tego wątku... piszcie.


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
15/11/2006 9:24 pm  

Polecam produkty firmy Sante. Jednak zawsze warto przeczytać sklad. Ostatnio moja mama kupila płatki, w których jak sie okazało była LECYTYNA SOJOWA...:/ osobiście bardzo lubie zupy i kotlety sojowe z Sante 😉 znaczy zdrowie! ehehe 🙂

[edytowane 15/11/2006 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
21/11/2006 6:31 pm  

Do naszej listy chciałbym dzis dodac produkty firm Pro soy(j)a, Provamel i Biofuturo

Dlaczego tak wolno to powstaje?! 😡 😀 😀

[edytowane 21/11/2006 od JankeS]


OdpowiedzCytat
petka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 158
21/11/2006 6:38 pm  

Ja dodam firmę ekopordukt. Mają przepycha chrupki które gorąco polecam...swietne słodycze:)
Powielam pytanie czemuuu takk wolnoo powstaje ? 😡 🙁


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
27/11/2006 3:28 pm  

Płatki śniadaniowe firm Bruggen i Reva są oki, nie mają w swoim składzie lecytyny sojowej;) Firma Provamel też jest na tak! 😉


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
19/01/2007 11:11 pm  

temat zatrzymał sie w martwym punkcie...nie sądzicie, że trzeba go uaktywnić? 😉

Kupiłam ostatnio mleko sojowe firmy, z którą nigdy wcześniej się nie spotkałam. Napój jest mniej słodki niż alpro, wzbogacany witaminą B12, B2, E i wapniem oraz cena jest bardzo przystępna:6,49 za litr. Nazwa tej firmy to: Joya (firma chyba z Austrii) .Produkt kupiłam w Tesco(był to ostatni karton na półce, nie wiem więc czy uda mi się nabyć go ponownie). Pozdrowienia

PS znalazłam w sklepie pierniczki, które nie mają niczego "bee" w składzie, jak tylko przypomne sobie firmę to do piszę


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 964
26/01/2007 12:03 am  

Ja dodam jeszcze firmę Tao-tao, producent sosów sojowych, makaronów ryżowych i sojowych, nie wiem czego jeszcze, w składzie nie ma nic podejrzanego
Wczoraj kupiłam pyszne pasztety, flaki sojowe, pasty w słoikach firmy Primavika. Podobno bez konserwantów i ulepszaczy 🙂 A oprócz tego, producent wege to Chaber, produkują chleby typu macca

[na przyszłość proszę dodawać treści do posta poprzez opcję "zmień" 😉 ]

[edytowane 27/1/2007 od Srebrna]


OdpowiedzCytat
Denis
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 110
28/07/2007 10:13 pm  

osobiscie nie znam takich firm (jestem dopiero od nie dawna(wege) )ale jak znajde to dodam !!!
Uwazan ze jest to bardzo dobry pomysł !!!!!!!!!!!!!!!11

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
24/08/2007 12:18 am  

Firma Tao-Tao odpada :/ Mają w ofercie dania rybne i mięsne. Chyba nawet raz widziałam ich krewetki w słoiku gdzieś w markecie.
Co do Sante i Polgruntu - takie 100% wege to nie są, chociażby z powodu wspomnianej już lecytyny oraz inozynianu i guanylanu sodu (e627/e631 o ile się nie mylę), który można spotkać np. w pasztetach.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
asiaa
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 5
24/08/2007 4:24 pm  

nie moge wejsc na link podany w poscie ale pomysl jest genialny!
w zwyklym tesco w anglii odpowiednie produkty zawsze mialy znaczek V (suitable for vegetarian) co znacznie ulatwialo zakupy
(w tworzeniu tej listy nie moge pomoc bo rzadko patrze na producenta, znane mi juz sa wynienione,a i tak zawsze czytam cala litanie skladnikow)
jesli tylko ktos da znac o podobnej akcji w sprawie oznaczen, jakieś petycji czy czymkolwiek jestem jaknajbardziej z nim! 😉

..mam wrażenie że nic juz nie jest całością..


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
25/08/2007 10:59 pm  

Też mi się te oznaczenia podobały kiedy byłam w Anglii, ale już im nie ufam. Parę lat temu kupiłam Pringlesy oznaczone jako wegańskie, które miały w składzie E471. Większość produktów z lecytyną również jest oznaczona jako wege. Czy są to substancje 100% roślinne - nie mam pojęcia, ale raczej wątpię - zresztą, który producent to wie? Dla świętego spokoju i czystego sumienia zawsze osobiście sprawdzam skład i nie kieruję się oznaczeniami.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
pogodynkaa
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
23/09/2007 6:26 pm  

jakis czas temu bylam w sklepie i mialam kupić cos na obiad dla ''miesozernych" na obiad 😛 poszlam oczywiscie na sosy w słoikach 😛 i sie az zdziwilam 😛 bo na jednym ze sosow Knorr-a znalazlam napis 'nadaje sie do spozywania przez wegetarian' i 'be konserwantow' przyznam ze sos (do spagetti ) byl całkiem calkiem tylko trzeba bylo troche doprawic po swojemu ... 🙂 1 minus to to ze duzy słoik i ja mialam go na 3 dni 😡

pogodynkaa


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca