Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jedno pytanko...  

  RSS

melanrz
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
25/03/2007 3:11 pm  

Mam jedno pytanie... Otoz jak smakuje sos sojowy? Ma on smak podobny do Maggi czy jak? I do czego najlepiej go uzywac... A wlasnie... zeby danie bylo :casstet: 😉

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
25/03/2007 3:46 pm  

Dokładnie, sos sojowy smakuje podobnie do maggi, i stosuje się go podobnie - do zup, sosów, potraw z warzyw, kasz itp. Żeby nie było :casstet: nie należy przesadzać po prostu 😉


OdpowiedzCytat
melanrz
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
25/03/2007 3:57 pm  

Ok... Dziekuje:)

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
25/03/2007 8:06 pm  

Dzis przesadziłam z sosem sojowym, ale i tak nie było :casstet: ((:


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
25/03/2007 9:06 pm  

Ja używam sosu sojowego firmy ''Tao Tao'' uważam że jest najlepszy :thumbsup: kiedyś kupiłam z innej firmy i mi niesmakował.Maczam w nim kotlety sojowe,czasem wlewam troche do kaszy gryczanej lub na warzywa , ale niewielka ilość bo jest dość słony. Odradzam sos sojowy(grzybowy) ma bardzo specyficzny smak i zapach , odrzuca mnie na samo wspomnienie o nim..

[edytowane 25/3/2007 od elis99]

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/07/2007 6:44 am  

Jak mam, to gotuję na nim, z dodatkiem wielkiej ilości przypraw, które uwielbiam, kotleciki sojowe 😀

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
wiesiunia
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 6
09/08/2007 6:23 pm  

gdzie mozna kupic takie kotlety i inne produkty? mieszkam w malym miescie... zadko mozna tu spotkac takie "larytasy"
i jeszcze jedno... moze nie na temat, ale prosze o odp... :>...
na wegetarianizm juz od dawna planowalam przejsc, jednak brakowalo mi odwagi i samozaparcia. teraz po przeczytaniu wielu informacji z tej strony i nnych wiem ze powoli, malymi kroczkami uda mi sie dojsc do celu - obrony zycia stworzen ludzkich... a takze swojego.
nie do konca jednak wiem jeszcze jak laczyc produkty aby nigdy nie zabraklo mi potrzebnych mineralow, witamin. nie chce tez, zeby jedzenie bylo przymuszeniem, aby powoli znudzilo mi sie z powodu ograniczen.
jak traktowac maslo? slyszalam tez ze czekolada jest "nie-wege"...
czekam na podpowiedzi:)
serdecznie pozdrawiam 😉


OdpowiedzCytat
AgraFeczka89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 151
09/08/2007 6:37 pm  

jak robie warzywa z ryżem na patelni to dodaje sos sojowy zresztą ja nawet do leczo go dodaje:D hehe do wszystkiego można dodać tylko wszystko jak zwykle z umiarem 🙂

Agrafencja 😀


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
09/08/2007 7:25 pm  

Sos sojowy Tao Tao jest dobry..ale sojowo-grzybowy już mniej....o wiele mniej...
mam 2 i męczę je chyba od pół roku. Dla porównania sojowy idzie w 3 dni 😛


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/08/2007 12:05 am  

Ja za to lubię sojowo-grzybowy ^^
Wiesiunia, takie rarytasy można kupić w każdym sklepie ze zdrową żywnością czy supermarkecie.
jeżeli chodzi o łączenie potraw, to przeszukaj na różnych stronkach wzmianki o odżywianiu się, witaminach i składnikach odżywczych. Ja osobiście najwięcej używam z właśnie 😀 www.wegetarianie.pl (brzmi znajomo, co nie?); www.vegan.pl (tutaj się najwięcej dowiedziałam o witaminach) oraz www.puszkka.spinacz.pl (a tutaj jest najwięcej chyba przepisów)
Więc tylko szkać, czytać i uczyc się. powodzenia 😀

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
wiesiunia
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 6
10/08/2007 1:09 am  

dzieki:)... czytalam szperalam i jak mowilam wiem ze moge dojsc choc powoli do celu... mam nadzieje ze nie wyjdzie z tego przykra wizyta w szpitalu jak to ze mna bywa;> bede sie teraz uczyc laczenia witamin...
dobra... a teraz co z czekolada, maslem?? wiecie cos na ten temat;>??
czy sos sojowy mozna stosowac tez do ziemniakow, tzw "kopytek" itp czy raczej sie nie nadaje?
pozdrawiam:)


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/08/2007 5:55 pm  

Pewnie zależy od Twoich walorów smakowych i żołądka. Spróbuj, jak nie będzie smakować, albo żołądek źle zareaguje, to będziesz wiedziała że to nie to, co byś chciała. Ja tak zawsze robię. Niekiedy wychodzą mi dziwne potrawy, ale rzadko niejadalne 😛

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
  
Praca