Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pyszne tofu  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Rysia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 21
01/05/2007 5:07 am  

Jak na razie to znalazłam tofu do sałatki. Ale sałatki mi się nie chciało robić więc go dodałam do pizzy. I dobre było. Nawet mój tata zjadł. Musze znaleść to wendzone bo dobrze to brzmi.


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
14/06/2007 3:41 pm  

Ponieważ priscila8 pytała dziś o przepisy z tofu, a tutaj już taki wątek jest, wkleję tu kilka linków do przepisów z tofu z naszego działu [url=subjects.html] Kuchnia[/url]. Być może nie każdy jeszcze do nich dotarł.

Wegańskie:

Sałatka pomidorowa z tofu
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-485.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-485.html[/url]

Grzanki z tofu
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-488.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-488.html[/url]

Tofu z grilla
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-94.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-94.html[/url]

Wegańskie pierogi ruskie
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-486.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-486.html[/url]

Tofu w pomidorach
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-532.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-532.html[/url]

Stroganoff z grzybów i tofu
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-56.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-56.html[/url]

Tofu z patelni
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-428.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-428.html[/url]

Tofu Sałatka
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-452.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-452.html[/url]

Wegetarianskie:

Kotlety z tofu w panierce orzechowo-ziarenkowej:-)
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-470.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-470.html[/url]

Brokuly z tofu
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-365.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-365.html[/url]

Tofu w stylu meksykańskim
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-100.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-100.html[/url]

Kotlety z tofu
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-236.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-236.html[/url]

Tofu w jarzynach A LA Ryba po Grecku
[url=mod-subjects-viewpage-pageid-91.html] www.wegetarianie.pl/mod-subjects-viewpage-pageid-91.html[/url]

Wege Studio


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
14/06/2007 8:56 pm  

Przepraszam, ale wyraz TOFU I PYSZNE w jednym zdania są dla mnie nie do przyjęcia. :casstet:


OdpowiedzCytat
hmacz
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 45
14/06/2007 11:12 pm  

Tofu zle zrobione jest ohydne. rok probowalam, i sie udalo

Zasada jest taka: tofu smakuje tak, jak to, w czym je przyrzadasz. Na poczatek najlepiej je smazyc pogniecione widelcem- jest najbardziej chrupiace i smaczne (oczywiscie z przyprawami!) Kostka to wyzsza szkola jazdy, tu juz trzeba umiec to odpowiednio usmazyc, zeby nie bylo fuj. Sprobuj z gniecionym.

I nie jedz go na surowo na poczatek. Top nie jest twarożek, a porownujac do twarozku mozna sie zniechecic.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
15/06/2007 1:12 am  

Nie wiem, co Wy za tofu kupujecie, że Wam nie smakuje bez dodatków 😉 No chyba, że domowe, bo mi już samo mleko sojowe paskudne wyszło, więc zrozumiem.

Tofu mniam, pod każdą postacią 😉 Lepsze niż twarożek, mogę szamać bez niczego.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
hmacz
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 45
15/06/2007 1:20 am  

tofu jest suche i ma konsystencje ktora mnie niezbyt pociaga+ dziwny posmak. Moze kiedys polubie je na tyle zeby jesc jak twarozek. A kupuje albo swieze polsoi (z lodowki, naturalne), albo polgruntu bio lub to w malych pojemniczkach.


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
15/06/2007 3:17 am  

Co do sałatki warzywnej z tofu (np z pomidorkami i cebulka)- musi sie KONIECZNIE przegryźć w lodówce, zeby dobrze smakowało. Kilka godzin i bedzie pyszne.

koskaan


OdpowiedzCytat
purqu
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
15/06/2007 4:56 am  

30 dkg tofu ziołowe ( tofu, nie wiem wlasnie jak to jest tlumaczone na polski, bo doslownie jest to jedwabne tofu, czyli takie najdelikatniejsze)
6 lyzek soku z cytryny
woda
szczypta soli morskiej
+
blender(malakser) i siła ognia jedziemy full dobry koktajik:)


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca