Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

fastfood  

  RSS

mokuso
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
23/11/2005 11:58 pm  

Zastanawia mnie kwetia fastfoodów.
Mam w związku z tym pytanie - czy w barach szybkiej obsługi dania wegetarińskie są rzeczywiście wege oraz czy wegetarianie mogą jeść pizzę typu 'wegetariańska'?

I believe in angels


OdpowiedzCytat
Dorotka
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 46
24/11/2005 10:16 pm  

Oj, zależy co tam kupujesz! czy prosisz o gotowy zestaw czy prosisz o bułkę z warzywami? pizza to dla mnie śliski temat ( tak samo zapiekanka), ponieważ żółty ser spożwany przez wielu wegetarian nie dyskwalifikuje dla nich dania tylko dlatego, że nie zawiera ono np. salami, ale tak naprawdę to jest zbyt małe prawdopodobieństwo, że tenże ser nie zawiera podpuszczki (czyli enzymu naturalnie otrzymywanego z żołądków cieląt), ale także , jak już nasz szanowny Admin napisał na tym forum, może zawierać on żelatynę!!! (oczywiście zwierzęcy zagęstnik). Ja z czasem dojrzewania do świadomego wegetarianizmu wykluczałam te produkty, a tym bardziej pizzę! Jeżeli podchodzisz do wegetarianizmu etycznie, a nie "zdrowożywieniowo"(taki mój neologizm), to z czasem powiększania swoich możliwości i wiedzy w ogóle nie będziesz korzystała z usług takich przybytków!


OdpowiedzCytat
medusa
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 36
25/11/2005 5:46 pm  

ostrzeżenie dla wszystkich naiwnych (którzy jeszcze zaglądają do przybytków):
czy wiecie, co nadaje frytkom McDonalds ich charakterystyczny smak, docieniany przez miliony ludzi na świecie?
zwierzęcy tłuszcz.

najlepszym fastfoodem, w którym można jeść jest Greenway 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 105
25/11/2005 9:41 pm  

Ja z czasem dojrzewania do świadomego wegetarianizmu wykluczałam te produkty, a tym bardziej pizzę!

A ja lubię sobie czasem zjeść pizzę, lecz tylko taką zrobioną samemu, bo wtedy mam pewność, że jest wegetariańska. 🙂

czy wiecie, co nadaje frytkom McDonalds ich charakterystyczny smak, docieniany przez miliony ludzi na świecie?
zwierzęcy tłuszcz.

OOOOOOOO........ doprawdy? Nigdy (nie wiedziedzieć dlaczego) nie pomyślałam o tym, lecz i tak nie jem nic z McDonaldsa, KFC itp. bo to strasznie niezdrowe jest. W domu mogę sobie zrobić ponadto znacznie smaczniejsze reczy. 😛


OdpowiedzCytat
mokuso
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
26/11/2005 8:56 pm  

Dzięki za dopowiedzi 🙂
Ta sprawa poprostu mnie ciekawila, bo przyznam, ze nie jada lam fastfoodow a tym bardziej nie jadam i ich teraz.

I believe in angels


OdpowiedzCytat
  
Praca