Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

z paczki  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
10/05/2007 8:11 pm  

pyt. Czy glutaminian sodu moze byc wegetarianski?
pyt.2 czy jadacie te flaki sojowe, gulasze i kotlety mielone z paczki?


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
11/05/2007 12:13 am  

Glutaminian sodu unikam jak ognia. Psuje wzrok i niszczy organizm tak smao jak aspartam (sztuczne slodzik).


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
11/05/2007 12:18 am  

1. nie mam pojęcia

2. jadłam raz w życiu gulasz z paczki i był wyjątkowo okropny. nie smakował mi i miał niezbyt zachęcającą, glutowatą konsystencję. już więcej nie tknę :p

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
11/05/2007 12:49 am  

Glutaminian sodu może, ale nie musi być wegetarianski. Wytwarza się go poprzez fermantację czegośtam lub pozyskuje z suszonego mięsa. Z paczki z produktów sojowych jem tylko kotlety i patrzę zawsze oczywiście na skład. Wolę słoiki firmy primavika


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
11/05/2007 1:07 am  

Bez gutamianianu da się zyć. Całkiem nieźle (: albo napisac do producenta danego produktu i tyle. Wszystko co z paczki jest niestety całkiem mocno przetworzone, szczególnie mielone koltety sojowe czy gulasz sojowy :/ Nie zjadłabym tego, mam smaczniejsze rzeczy. Np Fasola po bretońsku(:

koskaan


OdpowiedzCytat
wykreconaZwyboru
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 136
11/05/2007 1:48 pm  

misie zdarza jesć chodź sporadycznie-jak np jestem zabiegana wpadam do domu na 10 minut to szykbo jakiegoś kotleta sobie zrobię, ale staramsie gotować sama.
takie z paczki to trochę jak chińska zupka w 5 minut:/ tak misie kojarzy...

Szpitale, wiezienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety zycia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
11/05/2007 2:07 pm  

Glutaminianu nie używam bo nie jest mi do niczego potrzebny, smaczniejsze i zdrowsze są potrawy jak przyprawisz je np. ziołami:) A poza tym nie można być pewnych jego pochodzenia ak jak już wspomniala vegetena. Co do produktów z paczki to czasem używam kotletów sojowych (nie mielonych), granulatu czy kostki sojowej.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/05/2007 2:27 pm  

Używam jedzenia z paczki - czasami. Szczególnie jestem fanką kotletów mielonych 😐 Glutaminianu poza tym unikam.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
12/05/2007 10:47 pm  

Kotlety sojowe-nie mielone-z paczki jadam od zawsze, ale nie w standardowej postaci bo za takowymi nie przepadam... zawsze coś z nimi kombinuję;) raz kupiłam ze swą drugą połową flaki sojowe... i tak sie skonczyło ze Wojtek zjadł sam 2 litry:D paskudne były!
Ostatnio odkryłam-o dziwo-pasztety sojowe sante u mnie na wsi. Są pycha! Z pomidorkiem, szczypiorkiem i cebulką mniam! A jakos pod wpływem forum dostałam nawyku unikania glutaminianu, lecytyn itd.. i dobrze mi z tym;)

Jak czytałam post WykręconejZwyboru, na pierwszy rzut oka myślałam że zwraca sie do nas "Misie". A tu chyba tylko spacja sie nie wcisnęła...ale zonka mam:D 😉

[edytowane 12/5/2007 przez EvilOne]

hide and seek


OdpowiedzCytat
Róża
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 3
13/05/2007 12:46 pm  

hmmm..mam takie male pytanko jak smacznie przyzadzic kotlety sojowe?? i jkaiej firmy produkty polecacie? jestem wegetarianka od 4 lat ale wciaz mimo i z zjedam te kotlety nie sa one az tak smaczne:/ nie wiem, byc moze je zle przyzadzam pomozcie..:(

Agnieszka -<-@


OdpowiedzCytat
wykreconaZwyboru
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 136
13/05/2007 1:07 pm  

hahaha...spacja mi sie zacina i dlatego czesto wychodzą mi różne "misie" własnie:D hahaha
a co do pasztetów tez uwielbiam;] i mielonki sojowe jeszcze:))))
ostatnio mama kupiła mi kotlety sojowe(takie w proszku) ui te firmy Sante były fuuuj...straszne, ale np. poligruntu całkiem, całkiem;]

Szpitale, wiezienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety zycia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
13/05/2007 2:43 pm  

Gotujesz w dobrze przyprawionej wodzie, potem obtaczasz w bułce tartej i ewentualnie jajku, nastepnie smażysz, a firma to uważam, że polgruntu sa najlepsze...


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
13/05/2007 3:36 pm  

kotlety sojowe mielone kocham i wielbie nad zycie: )


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
13/05/2007 4:32 pm  

Steki sojowe z chilli- bardzo smaczny wynalazek, ja sie najadam trzema do kartofelków i surówki (: Gotuje w osolonej wodzie a potem posypuje słodka papryką i pieporzem ziołowym. Obtarzam w mące żytniej razowej i smarze i sa pycha. Dziś mam na obiad takie :D:D

koskaan


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
13/05/2007 6:19 pm  

Po wygotowaniu kotletów w bulionie można je pokroić w kosteczke i dusić z przyprawami (sos sojowy, pieprz ziołowy, sól, bazylia) plus cebulka, papryka itd. Potem można zagęścić mąka i jest super gulasz. Zawsze tak robie bo-niestety-zwyczajne kotlety sojowe mi nie wchodzą... z tym trochę więcej roboty, ale pycha! 🙂

hide and seek


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca