Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co jesc zamiast miesa?  

  RSS

priscila8
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
04/06/2007 5:39 pm  

Witam Wszystkich!
Jestem tutaj nowa. Od miesiaca nie jem miesa,chce nadal sie tak odzywiac,ale duzo osob odradza mi to,twierdzac,ze to niezdrowe!? Bo niczym nie zastapie miesa...Ja po prostu nie wiem jak sie trzeba zdrowo odzywiac ? Co jesc zamiast miesa,zeby miec wszystkie witaminy?
Gdzie te wiadomosci moge dostac?
Dziekuje!!!


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
04/06/2007 8:00 pm  

http://tyitwojdom.wp.pl/wid,7514908,wiadomosci.html?ticaid=13dd7
moze sie przydac

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/06/2007 10:21 pm  

Nie rozumiem o co chodzi z tą witaminą D, czy już się jej nie wytwarza pod wpływem słońca jak się jest wegetarianinem czy co?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
05/06/2007 2:16 am  

PRISCILA8 Pamietaj ze najlatwiej jest odradzac diety wegetarianskiej osobom ktore nie orietuja sie w temacie,i nic na ten temat nie wiedza,nie powinni sie wypowiadac ze jest to niezdrowe,nie majac zadnych ku temu podsataw i informacji.Ja nie jem miesa juz spory kawal czasu i jestem przykladem zdrowia.Moja dieta opiera sie w skrocie mowiac na gotowanym Jasiu(w postaci zupy,wiecej jasia niz zupy;)) ,kotletach sojowych(kupisz w kazdym supermarkecie na polkach ze zdrowa zywnoscia)i oczywiscie na WSZELKICH UROZMAICONYCH WARZWWACH I OWOCACH!acha jadam tez CIEMNE PIECZYWO,jezeli do tej pory jadalas jasne to najlepiej zmien to przyzwyczajenie,ciemne jest zdrowsze i bogatsze w skladniki odzywcze.NO I GLOWA DO GORY! nie sluchaj ludzi ktorzy poza miesem nie widza pozywienia. 😉 Pamietaj tez o spozywaniu duzej ilosci ZIELONYCH WARZYW,ORZECHÓW,SUSZONYCH OWOCOW.pozdrawiam...

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Raf
 Raf
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 47
05/06/2007 2:51 am  

Zapytaj tych co Tobie odradzają dietę bezmięsną dlaczego tyle osób jedzących mięso choruje...? Skoro jest to dieta lepsza to dlaczego statystycznie wegetarianie są dużo zdrowsi...? Wiele autoryzowanych raportów i badań potwierdza to, że dieta wegetariańska jest korzystniejsza dla zdrowia np. w książce Juliet Gallatley "Milcząca arka". Przeczytaj też książkę Petera Singera pt. "Wyzwolenie zwierząt" a umocnisz się w wierze, że Twoja decyzja jest słuszna. Pozyskuj wiedzę od autorytetów a nie od ludzi bez wiedzy na ten temat. Powodzenia!


OdpowiedzCytat
purqu
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
05/06/2007 3:53 am  

Cześć
Wszystkie wiadomości płynął z serca>taki mam stan


OdpowiedzCytat
Ada
 Ada
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 95
11/06/2007 10:34 pm  

Musze się z tym w pełni zgodzić,bowiem najłatwiej jest poprostu gadać w kółko jedno i to samo...Czasem mam wrażenie,ze teksty typu -'wegetarianizm jest zły...niezdrowy' bądź 'trzeba jeść mięso niczym go nie zastąpisz' -to oklepane regułki...ludzie poporstu zamkneli się w jakiś szufladach i mając tylko pozornie pojęcie o tym jak to wygląda wypowiadaja się na tematy o których tak naprawdę pojącia nie mają...Co innego jeśli mówi to osoba która była wege i z jakiś tam przyczyn losowych znowu przeszła na mięso-taka osóbka moze co kolwiek powiedzieć...Wniosek jest jeden...samemu trzeba wiedzieć co jest dla organizmu najlepsze i żyć w zgodzie z samym sobą a oklepane regułki jednym uchem wpuszczać,a drugim wypuszczać 😉

Pytaniem jest nie to, 'czy myślą?' lub 'czy potrafią mówić?', tylko czy potrafią odczuwać ból.


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
11/06/2007 10:42 pm  

Jak się poszpera w ksiązkach to znajdzie się bardzo cenne informacje. Ja znalazłam w ksiązce" Leki z bozej apteki" bardzo cenne informacje dotyczace radiacji produktów.
W skrócie: warzywa owoce i wszelkie "żywe" płody tej ziemi mają radiacje 9000 a radiacja człowieka to 6500 (angstroma). Więc im wiecej świeżych warzyw i owoców tym większy przypływ sił witalnych !
Radiacja zwierzat jest taka sama jak człowieka i jeszcze chwile po zabiciu po czym spada do zera.

Więc ja nie rozumiem myslenia ludzi, którzy twierdza, że bez mięsa nie ma się siły. To zwykłe głupie gadanie.

A co jeśc zamiast mięsa? Ło raju... masz tyle przepisów w necie, że głowa mała !

[edytowane 11/6/2007 przez Olla]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/06/2007 11:21 pm  

Ciekawe, że nie wege są tacy mądrzy jeśli chodzi o kwestie odżywiania 🙂 Dokładnie wiedzą, jak komponować posiłki, żeby niczego nie brakowało 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
  
Praca