Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Płatki śniadaniowe  

  RSS

MCMC
 MCMC
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 20
16/09/2007 6:09 pm  

Czy płatki śniadaniowe typu Nestlé Corn Flakes, Cini Minis mogą być spożywane przez wegan? Jeśli nie, to czym je można zastąpić? Otręby? To nie wydaje mi się zbyt smaczne... 😛

MC


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
16/09/2007 6:10 pm  

Hmm... ja jestem wegetarianka, cóż, niestety nie moge odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem?! Ale poczekajmy co inni poradzą, też nad tym myslałam.

PS. Tak wogóle to witamy na forum. 🙂

[edytowane 16/9/2007 przez Wege-mewka]


OdpowiedzCytat
MCMC
 MCMC
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 20
16/09/2007 6:24 pm  

Witam, witam. 🙂 Po prostu naszło mnie na cynamon i te pyszne płatki. 😉

MC


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/09/2007 7:17 pm  

Lepiej jeść naturalne płatki zbożowe, tamte maja mnóstwo cukru, soli i innej chemii. A cynamonu możesz dodać osobno 🙂

[edytowane 16/9/2007 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Lilith81
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
17/09/2007 12:06 am  

Używam zwyczajnych płatków owsianych do których osobno dodaję bakalie i gotuję je na wodzie, bez mleka więc są wegańskie. Ewentualnie dodaję mleka sojowego w proszku. Nie kupuję płatków Nestle, bo nie chcę wspierać tego koncernu. Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/09/2007 12:38 am  

Płatki często bywają niewegańskie ze swoimi lecytynami itp. Polecam posprawdzać składy przy następnej wizycie w sklepie.
Osobiście jestem za musli domowej roboty, ale zawsze można kupić jakieś bezmarkowe, tanie płatki kukurydziane bez dodanych świństw.
Popieram postawę Lilith - również unikam wielkich, toksycznych koncernów.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 964
17/09/2007 1:21 am  

Sprawa leży właśnie w tym, z czego te płatki byłby produkowane - i tu właśnie polecam czytać składy. Parę miesięcy temu udało mi się kupić płatki, raczej nieznanej marki, ale bez lecytyny, kwasów tłuszczowych i innych nietolerowanych przeze mnie składników. Dodatkowo miały one jeszcze jedną zaletę - cena o wiele mniejsza niż tych, o których wspomniałeś, a nie badziewie. Przy odrobinie wysiłku powinieneś takie rzeczy znaleźć. A na te z cynamonem być może w internecie krąży przepis 😉


OdpowiedzCytat
murgrabia
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
08/05/2009 5:59 pm  

ja tez zazwyczaj robię musli własnego wyrobu jednak nie zawsze jest na to czas. w pracy zazwyczaj wcinam musli sante rózne smaki. iedys zajadałam się zwukłymi corn flakesami ale jednak wole pomieszać wszystko z owocami


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
08/05/2009 11:32 pm  

ja kupuje blyskawiczne platki owsiane i zalewam je wrzatkiem, po odcedzeniu dorzucam garsc rodzynek bananow suszonych itp. Zeby poslodzic mieszanke i 'zlepic' dodaje konfitur. Dla mnei to skuteczny poranny 'zalepiacz' zoladka, kiedy nie ma sie czasu na porzadne sniadanie.


OdpowiedzCytat
  
Praca