Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 27 / 29 Wstecz Następny
  RSS

waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
15/02/2011 12:24 am  

polecam krem czekoladowy firmy VALSOIA smaczny i w 100% roślinny.


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
15/02/2011 10:38 am  

Smaczny, roślinny i pewnie tuczący 🙁
Eeeech...

Trawożerca


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
15/02/2011 12:23 pm  

wcale nie w 100g 103 kcal więc spokojnie można sobie pozwolić na taki jeden deser w ciągu dnia takie drugie śniadanie:)


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
15/02/2011 1:16 pm  

Waris a gdzie to cudo można kupić?
Bo w zaistniałej sytuacji ja bym chętnie spróbowała 🙂

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
15/02/2011 2:57 pm  

Blueberry, jest w Kerfurze, choć nie wiem, czy we wszystkich miastach. Faktycznie 100% vegan i pycha - weganom przypomni smak nutelli, jeżeli jedli przed laty 😉
VALSOIA ma też mleka sojowe, do niedawna dość tanie, niestety ostatnio cenowo zrównały się z Alpro.

100g 103 kcal

Zaskakujące, nigdy nie sprawdzałem. Sądziłem raczej, że kalorycznością zbliżona jest do rzeczonej nutelli (ta ma kilka razy więcej), więc jadłem rzadko, z poczuciem grzeszenia 😛

spokojnie można sobie pozwolić na taki jeden deser w ciągu dnia

Ojej, nie wiem czy mój budżet by to uniósł 😉

Wege Studio


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
15/02/2011 3:01 pm  

Blueberry ja go kupiłam w realu na zdrowej żywności,chyba w większości supermarketów są dostępne na stoiskach ze zdrową żywnością.jest jeszcze waniliowy smak,ale jeszcze nie próbowałam,mają z tej firmy w sumie jeszcze mleka smakowe sojowe również bardzo dobre,ale drogie:(

Adminie chodziło mi,raczej o kaloryczność 🙂 że spokojnie można jeden taki deser zjeść bez wyrzutów sumienia:)moja kieszeń też by tego nie zniosła:(a jeśli chodzi o to mleko sojowe to ja kupowałam w okolicach 10 zł więc jak dla mnie drogo

[edytowane 15/2/2011 przez Admin]


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
15/02/2011 3:11 pm  

Dziękuję Wam za tak szybkie odpowiedzi 🙂
Jako że mam w pobliżu i reala, i carrefour (nie w takim bezpośrednim pobliżu, ale i tak dość blisko) to wkrótce na pewno wypróbuję.
Domyślam się że produkt może być dość drogi - np. u mnie w tesco budynie ALPRO soya są po 10 zł za cztery małe opakowania, ale i tak zaryzykuję, coś mi się należy od życia 😀

Trawożerca


OdpowiedzCytat
szeli
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 14
15/02/2011 6:15 pm  

Też muszę wyszukać takie pyszności... Ja póki co jak mam chwilę słabości to zajadam masło orzechowe. Ale to cudeńko z kolei ma w 100g ponad 600 kcal 😮


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
15/12/2011 8:52 pm  

znalazłam jakiś czas temu w lidlu chałwę w pełni wegańską są trzy smaki waniliowa,kakaowa i waniliowa z migdałami cena 7 zł za 250 g.Mi osobiście smakuje.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
15/12/2011 9:12 pm  

W Lidlu są też batony marcepanowe - uwaga uzależniają 😛
Jeden z nich jest oznaczony jako Vegetarian, w składzie nie ma mleka ani innych nieczystości, jest mowa o śladowych ilościach (...) więc jest wegański.
Co dziwne, wszystkie mają lecytynę, a tylko jeden (albo dwa?) smak jest oznaczony jako wege. Część ma też mleko, ogólnie zostaje tylko ten jeden smak.
Są megamegamegadobre, ale z tego co pamiętam można je znaleźć tylko w okresie przedświątecznym, więc spieszyć się!!!
Cena to jakieś 4-5 zeta, ale duże są.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Miszel
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
22/12/2011 2:39 pm  

jeżeli chodzi o słodycze 😛 to ja staram się wierzyć producentom ale tylko wtedy jeżeli dana firma oświadcza że w swojej lecytynie nie ma tłuszczów zwierzęcych 😀
I tak oto zaczęłam pisać do różnych firm 😛 dzisiaj dostałam odpowiedź od "kraft foods"

"Szanowna Pani,

dziękujemy bardzo za kontakt.

Odpowiadając na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że w lecytynie sojowej stosowanej w naszych produktach występują wyłącznie tłuszcze roślinne.

Gdyby miała Pani dalsze pytania, pozostajemy do dyspozycji również pod numerem naszej infolinii 801 066 006 - w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-17.00 (opłata według taryfy lokalnej).

Z poważaniem,

Dział Obsługi Konsumenta
Kraft Foods Polska S.A."

A więc "milko" witaj ! 😀 🙂


OdpowiedzCytat
Spirit
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 22
22/12/2011 9:25 pm  

Wszystko pięknię, tylko, że napisać moga to, co chce się usłyszeć 😛 🙂 A czy kraft foods robi knoppersy?Bo je uwielbiam, a czy mają zwierzęce dodatki to nie wiem...

Czekam na zagładę ludzkości, lecz ona wciąż nie nadchodzi...


OdpowiedzCytat
Miszel
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
22/12/2011 10:52 pm  

Niby tak 😀 Ale staram się im wierzyć :PP
wejdź na ich stronę to zobaczysz co produkują ;D


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
22/12/2011 11:34 pm  

Kraft jest ostatnią firmą produkującą słodycze, której bym ufał 😉
Sam jednak nie mogę się oprzeć ciasteczkom owsianym (produkuje San, ale ten należy do Krafta).

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Miszel
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
24/12/2011 12:11 am  

Dlaczego ostatnią ?? 😛


OdpowiedzCytat
Strona 27 / 29 Wstecz Następny
  
Praca