Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 5 / 29 Wstecz Następny
  RSS

Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
03/09/2006 6:06 pm  

Masło orzechowe? Spotkałam się z takowym firmy Primavilka. W składzie każdego widniała lecytyna sojowa. Więc co? Jak to jest z masłem Sante?

Mogę Cię zapewnić, że tam nie ma żadnej lecytyny, jest 90% orzeszków, reszta to olej. Trochę kaloryczne, ale uwilbiam to. Sprzedają je nawet w sklepach ze zdrową żywnością 😉


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
03/09/2006 11:26 pm  

O, ciekawe. Trzeba będzie na to zapolować 😎


OdpowiedzCytat
Owo
 Owo
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 402
03/09/2006 11:52 pm  

Masło orzechowe... uwielbiam, zażeram się, to mój nałóg 😎 ale tylko z chlebem i galaretką (Peanut Butter And Jelly, podstawowy przepis na amerykańską kanapkę 😉 ). Chodzi o taką galaretkę robioną z soku, dodaje się pektyny, które są produkowane z jabłek, a nie żelatynę (więc wege, wege, wege!!! A jak już jest z czarnej porzeczki, to w ogóle nie trzeba dodawać pektyn!) ewentualnie można oczywiście zastąpić innymi konfiturami. Pychotka!
Nie lubię suszonych owoców, więc nie mogę używać ich jako substytutów słodyczy niestetu 😉 Ale orzechy, migdały - owszem. I domowe, bezpieczne ciastka własnej roboty 😉

[edytowane 3/9/2006 od Owo]

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
04/09/2006 10:06 pm  

Masło orzechowe-pycha z jabłkami:D!!Wysmarować jabłuszko trochę i wsuwać:D!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
ziarnofafona
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
15/09/2006 8:47 pm  

odwiedziłam dziś sklep ze zdrową żywnością (o dziwo, jest w mojej zapadłej dziurze 😮 ) i kupiłam sobie batonika sojowego z wielkim napisem "może być spożywany przez wegan" (przypominam- nie jestem nawet wegetarianką, na razie rozpoznaję grunt gdybym kiedyś chciała zrezygnować z serów żółtych, ryb i niewegetariańskich słodyczy :] ). no to zajadam, zjadłam, patrzę: a w składzie lecytyna sojowa. no to jak to? czy każda lecytyna sojowa nie jest wegetariańska? jak coś to batonik był firmy "dr.soya" czy jakoś tak :/

za jednym szczurem drugi szczur, ciągnie się ich cały sznur 😉


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
17/09/2006 5:19 pm  

Niestety, ta lecytyna to zmora wegetarian... nawet wiele (jesli nie wiekszosc) produktow oznaczonych jako te nadajace sie dla wegetarian czy nawet wegan zawiera ten skladnik. Lacznie z mlekiem sojowym w proszku... 🙁 na razie pozostaje nam tylko bycie uwaznymi, bo na zmiane tej sytuacji przyjdzie nam pewnie jeszcze dlugo poczekac

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
kotbalamut
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 4
04/10/2006 9:55 pm  

Wegetarianie raczej nie powinni jesć słodyczy, chocby ze wzgledu na zawartość lecytyny, o której tutaj mowa .Szczerze powiedziawszy ja uwielbiam słodycze ,ale staram sie je odrzucić ,choc to bardzo trudne 😉

Mówisz o skrajnych wegetarianów typu o.

Mówiąc o skrajnych wegetarianach masz na mysli tych którzy jedzą produkty z lecytyną?Ja jestem laktoowowegetarianką i nie jem czekolady,batoników itd itp,bo unikam produktów ze zwierząt...nie uważam tego za skrajność.

:casstet: To jest smieszne!!! Do diabla jedno twoje jajko jest rowne lecytynie w ponad 100 czekoladach!! Jedzenie Jajek jest dla mnie rowne jedzeniu miesa i co wazne kupujac jajka wspierasz przemysl miesny a kupujac czekolade z sladowa iloscia lecytyny sojowej raczej nie a jesli tak to w okropmnie malym stopniu.

I ty krytykujesz jedzacych czekolady (smieszne)


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
06/11/2006 12:20 pm  

Ja jestem weganką. Weganie nie mogą jeść praktycznie żadnych słodyczy bo zazwyczaj jest tak że zawierają mleko, śladowe ilości jaj czy coś temu podobne. Ale ostatnio znalazłam w sklepie pyszne ciasteczka z pełnego ziarna, które są zupełnie wegańskie. Wegetarianie mają o wiele lżej. 😉 Ale to oczywiście kwestia rodzaju diety wegetariańskiej. No i kwestia wyboru 😉

[edytowane 6/11/2006 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
06/11/2006 5:22 pm  

Przeglądając stronę witariańską znalazłam mnóstwo przepisów na ciasteczka i pyszności - naturalnie i bez cukru. Niech no ja tylko sie dowiem gdzie jęczmień kupić i niech no ja się uzbroję w cierpliwość bo ów jęczmień przed zrobieniem ciasteczek trzeba długo moczyć - i chyba zabiorę się za robienie słodkosci 🙂

tyle,ze ze mnie taki leń iż od mówienia do robienia to długa droga jest 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
braad
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 581
07/11/2006 11:47 am  

czy wegetarianie mogą jesc slodycze

ja moge, wczoraj zjadlem dwie czekolady, paczke landrynek, batona maxi cos tam kokosowego, i zyje 😀 , chociaz wiem, ze to ze szkoda dla mojego zdrowia 🙁

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]


OdpowiedzCytat
locked_dbla_eastre
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 106
07/11/2006 2:21 pm  

ja nie jem słodyczy bo one zawierają cukier, a ja cukru nie jadam (podobnie jak soli). słyszałam, że cukier poddaje się dzialłaniu silnych substancji chemicznych i że powoduje to odwapnianie kości. dlatego odrzucam wszytsko co rafinowane, przetważane czy poddawane innaczej nazywanej obróbce chemicznej.
zresztą cukier to jest substancja obca człowiekowi 🙂


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
08/11/2006 11:11 am  

Ojej nie wyobrażam sobie życia bez cukru... 😮 Jałowe, niesłodkie jedzenie to nie dla mnie.


OdpowiedzCytat
petka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 158
08/11/2006 11:54 am  

Ja unikam słodyczy. Zwałsza teraz gdy przeszłam na weganizm. Oczywiście mam w domu jakieś ciastrka typowo wegańskie ze sklepy ze zdrową żywnością...ale to tylo na dni kiedy mam wielką ochotę na cos słodkiego. Z cukrem nie mam takiego problemu, gdyż jak już to mam trzcinowy, zresztą nie słodzę wszelakich napoi, czyt. parzonej herbaty. Owoce to dla mnie podstawa węglowodanów. Jednynie konfitury mojej mamy to cukier ale niestety powstały zanim przeszłam na wegan. Jak już wielokrotnie powtarzałam, małymi kroczkami eliminuję to co dla mnie niedobre.


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
08/11/2006 12:08 pm  

Ja nie słodze wogóle kawy ani herbaty. Jeżeli chodzi o słodycze to owszem w postaci suszonych owoców. Pychotka i jakie pożywne;)Czasem zdarza mi się schrupać jakieś ciasteczka wielozbożowe, ale to naprawdę sporadycznie. 😛


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
08/11/2006 1:33 pm  

Przeglądając stronę witariańską znalazłam mnóstwo przepisów na ciasteczka i pyszności - naturalnie i bez cukru. Niech no ja tylko sie dowiem gdzie jęczmień kupić i niech no ja się uzbroję w cierpliwość bo ów jęczmień przed zrobieniem ciasteczek trzeba długo moczyć - i chyba zabiorę się za robienie słodkosci 🙂

ma radość była przedwczesna! W tych ciastkch cukru nie ma ale,żeby je zrobić trzeba być uzbrojonym w blender. A ja takowego nie posiadam , a więc tylko narobiłam sobie smaku.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 29 Wstecz Następny
  
Praca