Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 25 / 280 Wstecz Następny
  RSS

rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
05/06/2008 11:20 pm  

Mam pytanie : Czy ktoś z Was wie co to jest [b]quorn[/b] i gdzie to kupić ? W przepisach z kuchni azjatyckiej ciągle mi to sie przewija.

Droga Ayno! Jedyny Quorn jaki znam to nazwa firmy produkującej potrawy z soi (parówki, wędliny, tofu, gotowe dania, np. lazagne wegetariańska, różne warzywa a'la coś tam itp. Tu gdzie mieszkam (UK) jest tego kilkadziesiąt rodzajów. Dobre głównie dla wegetarian, bo większośc ich sojowych produktów zawiera jajka (więc nie dla mnie, niestety). Ale niektóre rzeczy maja naprawdę bezpieczne od jajek. Ceny przystepne, smak też ok.
Tutaj link: http://www.quorn.com/

[edytowane 5/6/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
06/06/2008 1:25 am  

na sniadanie ryz z jablkami

potem drugie sniadanie zupa fasolowa

w pracy kanapki z tofu i avocado < nadal nie lubie avocado mimo ze na dobre natrafilam mhm)

teraz kanapka z tofu, serem zoltym i ketchupe


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
06/06/2008 1:31 am  

[b] Mam pytanie : Czy ktoś z Was wie co to jest quorn i gdzie to kupić ? W przepisach z kuchni azjatyckiej ciągle mi to sie przewija. [/b]

a może chodzi o quinoę??

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
06/06/2008 7:15 pm  

A ja właśnie wcinam swój obiadek, kotlety z ziemniaków a do tego sałata w jogurcie naturalnym 🙂 a na kolację mam chłodnik 😛 😎

Kass


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
06/06/2008 11:57 pm  

Kotlety sojowe, pyrki z koperkiem, podgotowany groszek i fasolka czerwona z puszki oraz kompot jabłkowy własnej produkcji do popicia:)

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
07/06/2008 11:42 am  

Dzisiaj na obiad chłodnik i pierogi ruskie 😛

Kass


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
07/06/2008 5:31 pm  

a ja ryz z truskawkami 😉 mniam


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
07/06/2008 7:19 pm  

ja sobie dzś zafundowałam fasolkę mung ze szpinakiem i ryżem 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
08/06/2008 12:59 am  

Na śniadanko chlebek biały z twarożkiem i koktajl truskawkowy, na obiad ziemniaczki, kalafior i fasolka szparagowa, a na kolację...jeszcze nie wiem 😛

[edytowane 20/11/2008 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
08/06/2008 2:41 pm  

A ja sobie zrobię na obiad kluseczki z szpinakiem 🙂

Kass


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
08/06/2008 7:41 pm  

na sniadanie cebula papryka marchewka, zielone oliwki, kukurydza i do tego makaron.

na obiad mialam kalafior z brokulami podsmazane na oleju + kompot z truskawek.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
08/06/2008 10:24 pm  

wczoraj: krokiety ziemniaczane (+cebula, koperek, troche zółtego sera), ugotowana marchewka, szpinak i pozostala fasolka i groszek konserowowy z poprzedniego oraz 2-3 pierogi z truskawkami na deser;

dzisiaj pierogi z truskawkami w duzej ilości, a na sniadanie wafle kukurydziane z jogurtem truskawkowym

[edytowane 8/6/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Mayka
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 162
08/06/2008 11:35 pm  

Makaron z truskawkami 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
08/06/2008 11:57 pm  

soczewica duszona z papryką, suszonymi pomidorami w oliwie, bazylią, czosnkiem i innymi ziołami. Do tego mieszanka sałat z ogórkiem, pomidorkiem, "zieloną cebulką" i selerem naciowym. Mniaaam....


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
09/06/2008 2:56 am  

Mam pytanie : Czy ktoś z Was wie co to jest [b]quorn[/b] i gdzie to kupić ? W przepisach z kuchni azjatyckiej ciągle mi to sie przewija.

Droga Ayno! Jedyny Quorn jaki znam to nazwa firmy produkującej potrawy z soi (parówki, wędliny, tofu, gotowe dania, np. lazagne wegetariańska, różne warzywa a'la coś tam itp.

Dziękuję Rubio i Nataszo za odpowiedź 🙂 Tak to mnie nie dawało spokoju ,że musiałam się dowiedzieć. 🙂
Nataszo nie, nie chodzi o quinoę- ona występuje w tych przepisach jako komosa ryżowa.Chodzi o quorn. Rubio , po części masz rację . Zobacz co znalazłam na na jego temat.
[b]Quorn [/b]
Wyprodukowany z białek grzybowych, konsystencą przypomina kurczaka. Ma niską zawartość tłuszczu i dużo błonnika oraz białka najwyższej jakości. Na rynku dostępne są :mrożony quorn w kawałkach, quorn mielony i [u]gotowe produkty z quorn ( to chyba to Rubio miałaś na myśli ? [/u] Można go smażyć w woku, na patelni , grillować a także dodawać m.in. do kanapek i sałatek.Przed przyrządzeniem całe kawałki najlepiej namoczyć w marynacie.

Jak widać doskonale może zastąpić kurczaka i może się sprawdzić w przygotowaniu posiłku dla mięsożerców, by im smakowało. Rubio możesz to wypróbować ....ja niestety nie , w Polsce pewnie nie znajdę... 😀

Ja dzisiaj spędziłam dzień poza miastem , na łonie natury, więc na obiad był suchy prowiant. Zabrałam ze sobą wczorajsze kotlety z grochu i warzywa. Było piekielnie gorąco...........ufff!! 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 25 / 280 Wstecz Następny
  
Praca