Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Agar  

  RSS

Frutaniva
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 187
15/03/2008 2:27 pm  

A więc zaopatrzyłam sięw agar (tzn nie ja to moja mam znalazla go w jakims sklepie ze zdrowa zywnoscia). Jest on w formie proszku,ale czy ktos zna zamiennik ile łyżeczek agaru odpowiada 1 łyżeczce żelatyny?


OdpowiedzCytat
nova.nike
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 173
15/03/2008 2:36 pm  

Ja parę razy korzystałam z agaru i wedle mojej wiedzy 1 łyżeczka agaru to 1 łyżeczka czy też 1 listek żelatyny, a w gramach to wychodzi jakieś 3 gramy na łyżeczkę. Przynajmniej mi krem do ciasta, do którego wsypałam 7 łyżeczek agaru zamiast 7 listków żelatyny wyszedł przepyszny 🙂

supergirl;)


OdpowiedzCytat
Frutaniva
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 187
15/03/2008 2:43 pm  

Dzieki! a wiesz może jak się go stosuje? tzn czy jak chcę zrobić ptasie mleczko czy też muszę go podgrzac z mlekiem itp


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
15/03/2008 5:44 pm  

Zobacz, tutaj był podobny temat - http://wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=2229#pid


OdpowiedzCytat
nova.nike
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 173
15/03/2008 9:59 pm  

Ptasiego mleczka nigdy nie robiłam, więc nie wiem niestety, ale zaciekawiłas mnie tym bardzo.
Z agaru robiłam krem do ciasta i wtedy rozpuściłam proszek w kremówce i ubiłam ją, rozsmarowałam na cieście i wstawiłam na noc do lodówki. Galaretkę jabłkową robiłam wg proporcji na opakowaniu, czyli podgrzałam sok jabłkowy z cukrem i dodałam agar. Rozlałam do miseczek i po przestygnięciu do lodówki. Juz po godzince była gotowa. Tak samo zrobiłam z galartem sojowym na święta, ale tam agar rozpuściłam w bulionie warzywnym.

supergirl;)


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
16/03/2010 9:27 am  

Ja właśnie wczoraj dowiedziałam się,że w ogóle istnieje coś takiego jak agar. Oznaczony jako e406 na produktach i ponoć stosuje się go w żelkach i ptasim mleczku z wedla...:)
Fajnie, znó mogę jeść galaretki:)

Powiedzcie tylko gdzie to kupić?

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
05/09/2010 8:08 pm  

Ja już od dawna wiem co to agar, ale ostatnio proboje wrocic do bycia wege małymi krokami i teraz bardziej mnie to interesuje, więc postanowiłam napisać...
1. Czy Agar mozna kupic w normalnym sklepie, czy musi to byc jakis specjalny ekologiczny, albo wege itp?
2. Znalazłam jak sie robi galaretke z niego do galartu, ale nie wiem jak zrobic taka zwykla owocowa galaretke np do tortu, albo czegos takiego... I z tego co widzialam wyzej, ktos pisal o robieniu z niego ptasiego mleczka. Czy moglby rozwinąć ktos ta mysl, jak to zrobić, jeżeli wie?
3. Z tego co czytałam to te takie smaczne galaretki z cukrem kilkukolorowe sprzedawane zawsze na wage albo na ilosc, sa agarowe, jesli galaretka z tego tak smakuje to chetnie zaczne stosować 🙂
4. Jeśli wie ktoś, gdzie kupić agar w Poznaniu, to prosze o podpowiedź 🙂

[edytowane 5/9/2010 przez Pocahontas]


OdpowiedzCytat
  
Praca