Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co jeść by zdrowym byc ?  

  RSS

Gugu
 Gugu
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 25
22/05/2008 7:18 pm  

Moze był juz taki temat , ale tyle tu jest postów ,że nie mam czasu szukać . Sorry . Mam takie pytanie .... wszyscy na około mi powtarzają,że skoro zrezygnowałam z mięsa , to powinnam zastąpić to czymś z duzą ilościa białka > Chciała bym odżywiac się zdrowo , ale dopiero zaczynam i prosze o kilka rad . Szukam tu sobie różnych przepisów , ale nie wiem jakie będą odpowiednie
Dziekuje

[edytowane 22/5/2008 przez Gugu]

miageta yozora no hoshi-tachi no hikari


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
22/05/2008 7:26 pm  

witam, myślę że ciężko odpowiedzieć w jednym poście. myślę powinnaś poczytać, bo w zdrowym żywieniu zawiera się wiele rzeczy- poczytaj o sezamie, siemieniu lnianym, o przepisach z ciecierzycy, grochu, fasoli. nie można dać rady na zdrowe żywienie w jednym poście- całe forum należy przejrzeć aby uzyskać informacje. na pewno jak najwięcej świeżych, nieprzetworzonych warzyw. to jest chyba podstawa numer jeden. żadnej chemii, zupki z proszku itp- to świństwo jest, a na dodatek nie wege. a resztę to należy doczytać, co zawiera wapń, żelazo itp.

pozdrawiam.

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
22/05/2008 7:43 pm  

Przede wszystkim dieta wegetariańska powinna być bardzo urozmaicona w różne składniki roślinne. Białko zwierzęce zastąpisz duzą ilością roślin strączkowych ale nie zapominaj również o kaszach, orzechach, ciemnozielonych zawierających wapń jeśli chcesz zrezygnować z nabiału.
Dużo cennych informacji jest tu w tematach o naszym odżywianiu. Na pewno je znajdziesz. Pozdrawiam 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
22/05/2008 11:56 pm  

Przede wszystkim dieta wegetariańska powinna być bardzo urozmaicona w różne składniki roślinne

Święta racja 🙂

Ogranicz jedzenie słodyczy (wiem, że trudne :P) i zjadaj więcej owoców surowych lub pod postacią soków (najlepiej własnej produkcji), koktaili itp;
Pij herbatki ziołowe (np. pokrzywa - żelazo), herbaty owocowe (w smaku lepsze niż czarna, no i zdrowsze).
Zjadaj różne soczewice, kasze jaglane, jęczmienne, gryczane zamiast ciągle ziemniaków, brązowy ryż, pieczywo ciemne (razowe, żytnie, ograniczaj białe)

Ściągnij sobie tabele (zobaczysz mniej wiecej liste produktów zawierających rózne witaminy, mikroelementy itp).
Polecam wersję .pdf do druku: [url] http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=michu666[/url]

Tabela ma charakter przeglądowy... zdarzają się tam pewnie też i błędy.

[edytowane 23/5/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Gugu
 Gugu
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 25
23/05/2008 8:30 pm  

Dziekuje za odpowiedz 🙂 cale szczescie ,ze uwielbiam owoce i warzywa . Słodycze -bardzo łatwo mi z nich zrezygnowac 🙂 Tabelke już ściągnęlam
Jeszcze raz dziekuje 🙂

miageta yozora no hoshi-tachi no hikari


OdpowiedzCytat
  
Praca