Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

cykoria  

  RSS

daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
02/07/2008 7:09 pm  

przyrządziłam cykorię, taki miałam apetyt, choć cykoria do najtańszych nie należy, i... :(( :(( :(( olaboga :(( :(( :(( jeść się nie da!! piekielnie gorzka! o co chodzi? 😡

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
02/07/2008 7:38 pm  

No bo kupilaś gorzką odmianę cykorii. Ja też bardzo lubię cykorię ale kupuję mniej gorzką. Jest taka żółto-biała. Część biala jest bardzo chrupiąca i smaczna 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
02/07/2008 7:54 pm  

ta jest teza żółto biała.
no i co mam z nią zrobić? da się jakoś załagodzić tę gorycz?
i jak, na przyszłość, rozpoznać, że jest gorzka?

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
02/07/2008 8:05 pm  

Może dodaj śmietany lub jogurtu jak jesz albo mleka sojowego 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
-Frida-
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 14
03/07/2008 1:26 am  

Polecam sałatkę z cykorii i pomarańczy:
cykoria, oliwa, pomarańcze, orzechy (najlepiej włoskie), sok z cytryny, natka pietruszki, sól, pieprz - wymieszac wszystkie składniki, skropic oliwą i sokiem z cytryny

Smacznego
🙂


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
03/07/2008 1:42 pm  

rozumiem, że do sałatki ma być surowa? ale cykorię też można ugotować, albo zapiec?

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
03/07/2008 2:33 pm  

Ja bardzo dużo jadłam cykorii zimą i wiosną. Próbowałam raz zapiec w sosie pomidorowym ale mi nie smakowała i więcej tego nie robiłam.
Używam jej jako jeden ze składników sałatki / surówki / nigdy nie przyrządzam jej jako samodzielnej potrawy.
Jeśli do jednej cykorii dodam przeróżne warzywa np. pekińską , paprykę ,cebulkę , pomidora , ogórka, kukurydzę, zaleję sosem , surówka jest pyszna i niewiele w niej goryczki.
🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 9:39 pm  

Kurcze słyszę ciągle cykoria, ale nie widziałam na oczy tego ma ktoś jakieś zdjęcia jak to wygląda i gdzie to kupujecie?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
  
Praca