Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak oswoić KIEŁKI?!  

Strona 13 / 19 Wstecz Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
27/02/2010 5:34 pm  

[b]greene [/b] ja juz jestem taka szurnieta no 😉 😀


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
27/02/2010 6:23 pm  

U mnie znowu wygrał konformizm i poszłam po kiełki do sklepu 😛 Ale przyjdzie taki dzień, kiedy sama wyhoduję 😀

ZŁO :D.
Ja właśnie zaczynam zbiory rzodkiewki :). Następnie będe próbował ze słonecznikiem.
Soczewica na razie jest najsmaczniejsza.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
28/02/2010 1:10 pm  

Fakt, soczewica jest pyszna. W smaku przypomina mi zielony groszek 😀 A Słonecznik ma dość specywiczny orzechowy smak. Robisz go pierwszy raz Bułku? Ja musiałam nauczyć się go hodować, bo nie zawsze wychodzi.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
28/02/2010 3:43 pm  

W następny weekend zahoduję soczewicę, fasolę mung i słonecznik. Wszystko na raz, większa szansa, że coś wyjdzie 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
28/02/2010 4:09 pm  

Fakt, soczewica jest pyszna. W smaku przypomina mi zielony groszek 😀 A Słonecznik ma dość specywiczny orzechowy smak. Robisz go pierwszy raz Bułku? Ja musiałam nauczyć się go hodować, bo nie zawsze wychodzi.

Właśnie dlatego polubiłem soczewicę. Ulubiony smak groszku przez cały rok. Zasiałem jednak znowu soczewice, z tym że jedną tackę dałem soczewicy spożyczej brązowej. Chce zobaczyć jaki bedzie tego efekt. Rzodkiewka nie przypadła mi do gustu.
Słonecznik następnym razem. Chyba, że znowu zwycięży soczewica :D.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
28/02/2010 5:13 pm  

W następny weekend zahoduję soczewicę, fasolę mung i słonecznik. Wszystko na raz, większa szansa, że coś wyjdzie 😉

Jeśli mogę coś poradziś- dobrze byłoby dodać do hodowanego słonecznika kilka ziarenek rzodkiewki, bo ona zapobiega plesnienu, a ze słonecznikiem to trzeba uważać, bo często pleśnieje. nie wiem czy tylko mi czy innym również.

PS. Bułku, soczewica rulez! 😀


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
28/02/2010 8:40 pm  

Gdzie najczęściej kupujecie nasiona do kiełkowania? Sklepy ze zdrową żywnością, markety?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
01/03/2010 3:31 pm  

Gdzie najczęściej kupujecie nasiona do kiełkowania? Sklepy ze zdrową żywnością, markety?

ja kupuje nasionka w sklepie "wegetarianin", bo w jednym opakowaniu jest ich ok 80g, a takie starcza na kilka tygodni, przy czym kosztuje okolo 2.80-4.80. Najdrozsze sa nasiona na kiełki brokuła. w tesco tez kiedys kupiłam nasionka ale przy cenie 3 zł dostalam male opakowanie, które starczyło mi na zaledwie 3 hodowle.


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
16/03/2010 10:59 pm  

Ja kupiłam w...castoramie na dziale ogrodniczym:)

Właśnie dziś o 9.00 zalałam pierwszy raz wodą, zaraz będe odlewać:) Robię kiełki po raz pierwszy.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
17/03/2010 7:22 pm  

Chciałam wykiełkować grykę, ale chyba nic z tego nie wyjdzie, bo to już prawie tydzień, a po kiełkach ani śladu. Czy ktoś miał podobne doświadczenia z gryką?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/03/2010 8:31 pm  

Ja mam tak z gorczycą 😉 przerzucilam sie na inne np soczewica a dzis zaczna z slonecznikiem :thumbsup:


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
17/03/2010 10:11 pm  

Sukces! Moje pierwsze kiełki wyłażą:)
Ziarenka już popękały i zaczynają się pojawiać białe kikuty;)

Mam pszenicę i soczewicę...tylko teraz musze się nauczyć to używać... 😮

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
17/03/2010 10:22 pm  

Też pierwszy raz "kiełkuje", niestety z tej gryki raczej nic już nie będzie. 😡 Spróbuję może soczewicę i słonecznik....Widziałam też kiełki żyta....wie ktoś czy są dobre?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
18/03/2010 12:28 am  

Sukces! Moje pierwsze kiełki wyłażą:)
Ziarenka już popękały i zaczynają się pojawiać białe kikuty;)

Mam pszenicę i soczewicę...tylko teraz musze się nauczyć to używać... 😮

Natusiu soczewicę możesz jeść na surowo (smakuje jak młody groszek), a pszenicę trzeba chyba podgotować. Kiełków nie należy też poddawać hardcorowej obróbce termicznej. Pod koniec gotowania włożyć do potrawy, albo po wyjęciu na talerz dodać kiełki :).

U mnie budzą się do życia kiełki ciecierzycy. Jest wymagająca, ale ciekawy jestem jak będzie smakowała.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
18/03/2010 1:20 pm  

Dzięki bułek. Chyba będą gotowe w niedzielę, to spróbuje dodać do czegoś.

Ciekawe jak to wyjdzie.
Dzisiaj była cisza w domu i tak sobie siedziałam z książką. Słyszę jakies dziwne dźwięki. Wiecie,że to draństwo tak głośno rosnie? 🙂
Słuch mam dobry, to usłyszałam. Takie cpykanie z syczeniem. Normalnie szok:)

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Strona 13 / 19 Wstecz Następny
  
Praca