Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak oswoić KIEŁKI?!  

Strona 2 / 19 Wstecz Następny
  RSS

Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
20/03/2006 8:53 pm  

Ja zrem lucerne, ale najpierw hoduję ją metodą bardzo podobną do metody euridice.:D


OdpowiedzCytat
sunnylion
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 132
21/03/2006 12:53 am  

metoda euridice jest niezla nie powiem 😉 ale ostatnio wyprobowalam te "sloikowa" i tez sie sprawdza po 2 dniach piekne kielki.
(mocze nasonka na noc, a potem je siup do wyparzonego sloika, mocuje sie na sloiku gumka gazę i pluka 2 razy dzinnie )
poki co tylko z fasolki mung ale wkrotce ma hodowla sie powiekszy 😀

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
21/03/2006 9:03 pm  

A ja hodowałam sloikowo adzuki, ale mi zgnila 😀


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
22/03/2006 1:41 am  

hyh, ja jednak planuje zakup kielkownicy 🙂

doszlam do wniosku, ze metoda "parapetowa" nie jest najlepsza ;P

pozdrawiam 😀

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
22/03/2006 1:46 am  

hyh, ja jednak planuje zakup kielkownicy

słuszna decyzja 😉

ja aktualnie mam na jednym pietrze soczewicę, a na drugim brokuły 🙂

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
sunnylion
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 132
23/03/2006 1:25 am  

A ja hodowałam sloikowo adzuki, ale mi zgnila

fasolka zgnila po podejrzewam ze nie byla plukana 2 razy dziennie swieza woda? (chociaz moze i przegotowana bylaby lepsza) 🙂

to czekamy na relacje euridice jak sprawuje sie nowa kielkownica 😀

[edytowane 22/3/2006 od sunnylion]

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
23/03/2006 11:59 am  

A próbowaliście robić kiełki lucerny? Bo ja tak i chyba coś żle robię, płuczę je codziennie przegotowaną wodą (rosną na tacce) ale zawsze po paru dniach robią się jakieś takie śluzowate, nienajlepiej pachną i muszę je wyrzucić 🙁 . Czy jest na nie dobry sposób, czy koniecznie muszę kupić kiełkownicę?


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
23/03/2006 12:35 pm  

A próbowaliście robić kiełki lucerny? Bo ja tak i chyba coś żle robię, płuczę je codziennie przegotowaną wodą (rosną na tacce) ale zawsze po paru dniach robią się jakieś takie śluzowate, nienajlepiej pachną i muszę je wyrzucić 🙁 . Czy jest na nie dobry sposób, czy koniecznie muszę kupić kiełkownicę?

ja robie lucerne w kiełkownicy i niczego takiego nie zauwazyłam...pewnie z tej tacki woda nie ma jak odpływac i w tym tkwi problem...

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
23/03/2006 12:40 pm  

Możliwe że to to, dzięki za pomoc 😎 Chyba trzeba będzie kupić to ustrojstwo...A myślalam że da się obejść, bo np. rzeżucha i fasolka mung rosły bez problemu.


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
23/03/2006 10:41 pm  

Nie musisz. Ja hoduję lucernę metodą podobna do metody euridice. biorę talerzyk, odkładam go watą, sypie kiełki i leję wode z kranu. Wylewam wode z talerzyka zostawiam sama mokra watę i nasionka na talerzu. Przykrywam nasionka jescze jedna warstwa mokrej waty. i rosną. Pidlewqam jak wyschnie ok. raz dziennie.UUps...wlasnie sobie przypomnialam...dzisiaj nie podlalam 🙂 To idę podlać 😀


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
23/03/2006 11:58 pm  

to czekamy na relacje euridice jak sprawuje sie nowa kielkownica

to poczekacie sobie jeszcze troche, bo nie mam kiedy jej kupic, nie wiem kiedy znajde na to czas 😛 ale jak znajde to wam powiem i opisze swoje wrazenia C:

pozdrawiam C:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
26/07/2006 1:17 pm  

Mam takie pytanko (moze juz byla o tym mowa, ale jakos nie chce mi sie czytac calego watku) : hoduje wlasnie kielki soji, ale one potwornie (przepraszam za dosadne sformulowanie) smierdza... nie wiem czy to normalne, czy kupilam jakies felerne nasiona?

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
sunnylion
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 132
31/07/2006 4:36 pm  

Ajlon ->

soi jakos jeszcze nie probowalam wykielkowac (probowalam fasolke mung, slonecznik i zatrzymalam sie na soczewicy,bo to sa najlepsze kielki jakie do tej pory jadlam, polecam)
ale mysle,ze jezeli śmierdzą to cos jest nie tak. moze jakas plesn ci się zalęga? albo za rzadko je płuczesz (raz lub 2 razy dziennie by sie przydało). albo zaczeły ci fermentowac?
nie wiem.

ja stosuję narazie metodę "słoikową" i na wszeli wypadek (żeby pleśń sie nie rozwilaja) zawsze przed rozpoczęciem hodowania kiełków dokładnie wyparzam słoik.

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
26/08/2006 3:58 am  

może to głupie pytanie, ale jak się hoduje kiełki ze słonecznika?to ma być słonecznik łuskany czy nie? 🙂

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
27/08/2006 3:25 am  

Inesita;
Słonecznik na kiełki łuskany, polecam początkowo zakupić małe ilości i sprawdzić jakość nasion, mają kiełkować a nie gnić.

Słonecznik na zieleninę - wtedy niełuskany.
Polecam artykuły o kiełkowaniu (tam jest sporo o tym):
http://www.surawka.republika.pl

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 19 Wstecz Następny
  
Praca