Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co dzisiaj na sniadanie  

Strona 7 / 34 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
02/08/2008 4:15 pm  

A ja dziś jadłam gotowaną owsiankę z mleczkiem kokosowym, rodzynkami ,pestkami słonecznika,wiórkami, orzeszkami ziemnymi i jabłkiem.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
03/08/2008 11:56 am  

Szkoda ,że nikt nic nie pisze w tym temacie ale i tak wam powiem co zjadłam a co:D
Naleśniczki jaglano-gryczano-pszenne z masłem orzechowym,konfitura jabłkową rodzynkami,humusem pestkami słonecznika oraz wiórkami.
Oczywiście na każdy naleśnik co innego nie wszystko razem 😀

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/08/2008 4:26 pm  

Patusiek, gdzie kupujesz mleczko kokosowe?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
03/08/2008 4:46 pm  

Sama zrobiłam.
Zagotowałam wiórki z wodą 250g wiórek kokosowych i 800 ml wody ,zmiksowałam i przecedziłam przez sitko i mam tylko jak włożę do lodówki to mi zamarza ten tłuszczyk i muszę znów gotować by było razem z wodą ale to nie problem rozmrozić górną warstwę ,smakuje wspaniale 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
04/08/2008 1:09 pm  

na sniadanie dzis ciecierzyca z puszki, groszek konserwowy, z fasolka i ogorkami malosolnymi pokrojonymi w kostkę. mniam ; )


OdpowiedzCytat
13Explode13
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
04/08/2008 1:32 pm  

Płatki owsiane
płatki kukurydziane
jogurt z owoców leśnych
cynamon rodzynki suszone banany
słonecznik
sok grejfrutowy
jabłko

śniadania zawsze jem obfitsze niż resztę posiłkow, to wspomaga procesy trawienne i przemiane materii 😀

13Explode13


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
04/08/2008 1:38 pm  

Z samego rana , jak zawsze kawa.
Później pełnoziarniste płatki zbożowe z mlekiem sojowym i zmielonym siemieniem , przyprawione do smaku cynamonem i kakao.
Później - jabłko , kilka wisienek.... 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/08/2008 1:47 pm  

Kawa i suchary.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
04/08/2008 3:44 pm  

A u mnie dziś kutia taka mała przymiarką przed wigilia i zaspokojenie ciekawości:D
NO i pyszne jak dla mnie( miód ,pszenica ,mak,rodzynki ,orzeszki ja dodałam jeszcze wiórek malin i jabłko pokrojone)
Słuchajcie ja mam pytanie jak zwykle ale może kiedyś mi się skaczą bądźcie cierpliwi bardzo proszę 🙂
Chodzi o gotowanie zbóż i strączkowych .
Czy gotując kasze gryczaną jaglaną,jęczmienną np moczycie przed gotowaniem?
Ile wody dodajecie i czy wygotowujecie tą wodę czy odlewacie ,bo ja gotuję dopóki mi się wygotuje woda?
Czy zbyt długie gotowanie szkodzi?
A co ze strączkowymi gdzieś jaka dała newsa ,że należy namoczyć potem odlać wodę pogotować w nowej przez 5 min i odlać znów wlać tą z moczenia i gotować do miękkości ?
Czy wielkość palnika mam na myśli mały duży ogień wpływa jakoś niekorzystnie?
to dla mnie ważne odpiszcie co cokolwiek ,jak to u was jest.
jestem młodą kucharką i muszę co nieco się nauczyć a u mnie w domu nie robią niczego tak jak należny:(

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/08/2008 3:48 pm  

Patusiek:
[url] http://www.puszka.pl/txt/straczkowe.jsp [/url]
[url] http://www.puszka.pl/txt/zboza.jsp [/url] (nie prażę i nie smażę, czasem płuczę, jaglaną zalewam wrzątkiem i zmieniam wodę kilka razy, bo jest gorzka

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
04/08/2008 5:33 pm  

jaglaną mielę w młynku do kawy, dodaje wodę i gotuję -robi sie budyń. ale niestety wodę dodaję "na oko". Dziś jadłam taka jaglankę z pomidorem i wiórkami kokosowymi- całkiem smaczny budyń:)


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
04/08/2008 6:11 pm  

Jeśli chcemy, żeby kasza jaglana miała właściwości odśluzowujące i rozgrzewające (ważne dla alergików i przeziębionych), przed gotowaniem prażymy ją na suchej patelni (uwaga, żeby nie przypalić!), i wrzucamy na wrzątek (2x tyle wody, co kaszy). Dodajemy kurkumę i gotujemy, aż woda się wchłonie. Potem dodajemy bakalie/owoce/orzechy/mielone siemię/czy co nam fantazja podpowiada i mamy mega śniadanko 🙂

Jadane regularnie przez dłuższy czas, pomaga pozbyć się kataru. Sprawdzone 😉


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 11:17 am  

Dzięki wam
U mnie dziś na śniadanie ryż zapiekany z jabłkiem i do tego rodzynki ,wiórki,siemię ,orzeszki ziemne, może sezam .

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
05/08/2008 2:13 pm  

Patusiek, jeśli mogę coś doradzić - wywal z diety orzeszki ziemne. To nawet nie orzechy, tylko rodzaj fasoli - o znikomej wartości odżywczej, i bardzo łatwo infekują się pleśnią podczas transportu. Małym dzieciom, w ogóle nie wolno ich podawać 😉 Jest tyle innych, pysznych orzechów... Niedługo dojrzeją świeże włoskie i laskowe... 😎


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 3:50 pm  

Dziękuję za rade skończę tylko jeść te które mam i już nie kupie .
Wiem ,że to strączkowe już mi właśnie ktoś na forum powiedział ,ale ja kupiłam je jakiś czas temu i wtedy jeszcze nie wiedziałam
Orzechy są drogie jak wy sobie z tym radzicie?
Jak często jecie i co kupujecie?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 34 Wstecz Następny
  
Praca