Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co dzisiaj na sniadanie  

Strona 9 / 34 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
09/08/2008 12:53 pm  

Na śniadanko dziś kasza gryczana ze startym jabłkiem rodzynkami ,siemieniem i sezamem do tego leniuszki z musem jabłkowym
Powiedzcie mi co sądzicie o kaszy mannie?
Ja kocham ja jeść i jakoś trudno mi się bez niej obyć.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
09/08/2008 1:09 pm  

też kaszę mannę uwielbiam 🙂 ze zmiksowanym bananem zawsze mieszam i jest pycha ;]
podobno tucząca jest kasza manna.

ja dziś na śniadanie zjadłam 2 kromki pumpernikla z tofu z kiełkami lucerny+ stos pomidorów i ogórków z działki 🙂 (podobno niezdrowo łączyć pomidora i ogórka bo zabija wit. C, ale jakoś nie mogę się powstrzymać ;] )


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
09/08/2008 6:19 pm  

Powiedzcie mi co sądzicie o kaszy mannie?
Ja kocham ja jeść i jakoś trudno mi się bez niej obyć.

ponoć jedna z najmniej wartościowych kasz, skorzystałam z propozycji Lily i zastępuje ją kasza jaglaną- jest pyszna. Mielę w młynku do kawy i robię budyń jaglany


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
09/08/2008 6:46 pm  

Jaglana kasza w ogóle jest bardzo smaczna, szczególnie na mleku właśnie. Ja czasami ją jadam na śniadanie, gotowaną na gęsto na mleku, jest pyyyyyyyyyycha!!! Długo się gotuje, to fakt, ala jak ma się czas, to warto poczekać 😉 Do tego super pasuje miód, jak ktoś lubi ( ja uwielbiam ).

Jeśli jednak ktoś woli drobne kasze to polecam kaszkę kukurydzianą. Jest troszkę grubsza od manny, ale dużo ( wg.mnie ) smaczniejsza od manny i chyba, z tego co wiem, dużo zdrowsza . Również ugotowana na gęsto. Myślę, że w wersji wegańskiej też nie byłaby zła, chociaż ja nigdy nie próbowałam.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
09/08/2008 7:06 pm  

No tak wiem ,że manna nie ma wartości ,ale kocham jej smak dziś od bardzo dawna zjadłam chleb zwykły bo pomyślałam ,że może moje problemy z magnezem są przez jedzenie tylko razowego.
A jaglana tak średnio mi smakuje właśnie jak długo gotujecie i w jakich proporcjach? Ile kaszy na ile mleka?
Kaszy kukurydzianej jak dotąd nie spotkałam w sklepach .
Zakupiłam dziś za to amarantus coś w rodzaju płatków do jogurtu nie wiem co to jest bo nie określili produktu, a wy jecie amarantusa co o nim sądźcie?
Jest bogaty może w jakieś minerały?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
09/08/2008 8:56 pm  

Jeśli chodzi o amarantus to jadłam płatki. A Ty w jakiej postaci go kupiłaś ? nasiona popping ?
Na pewno zawiera dwa razy więcej błonnika niż płatki owsiane . Ma dużą zawartość białka , żelaza ,wapnia , magnezu , fosforu i potasu oraz wit z grupy B , A, E , C
Nasiona należy zagotować w podwójnej ilości wody i pozostawić do napęcznienia.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
09/08/2008 9:53 pm  

to ja już wiem co jutro będę jadła na śniadanko a może by z mlekiem rodzynkami zagotować?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
10/08/2008 8:55 pm  

"A jaglana tak średnio mi smakuje właśnie jak długo gotujecie i w jakich proporcjach? Ile kaszy na ile mleka?"

gotuję na wodzie, taką zmieloną niedługo ok 5-10 min, ale nie wiem ile wody, generalnie to drugie tyle co jaglanki. ale ja nigdy nie mierzę- efekt? -albo za gęsta albo za rzadka (o wiele częściej występuje ta opcja;) )
Dziś gotowałam jaglankę z daktylami, jabłkiem i ziarnami słonecznika- wyszła za rzadka, za dużo wody, konsystencję uratowałam otrębami pszennymi i łyżką płatków jęczmiennych - i tak było pyszne


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
10/08/2008 10:24 pm  

Drogi [b]Patuśku [/b] , zainspirowałaś mnie tym amarantusem i musiałam go znowu kupić .
Na opakowaniu piszą ,ze musi być poddany obróbce cieplnej więc nie wiem czy dodatek do jogurtu to dobry pomysł. 😮
Ja ugotowałam dzisiaj te płatki na mleku sojowym waniliwym. Posypałam odrobiną cynamonu.
Tak to po raz pierwszy je przygotowałam. Trochę mi przypominały leguminę z manny bo ciut za gęste wyszły. Następnym razem takie ugotowane na mleku płatki poleję rozgniecionymi owocami np malinami lub borówkami ( tez na słodko ) 🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
10/08/2008 11:41 pm  

wiecie ja puping kupiłam i daje się zjeść z kefirem bez gotowania.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
pijanaxpowietrzem
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 105
10/08/2008 11:55 pm  

Jaga a wiesz ze te crunchy to sa z cukrem?

wiem, ale rzadko je jadam. To chyba będzie moja druga paczka w życiu:)
co do lecytyny firmy sante- jest ona wege. Informację tę zdobyłam na portalu wegedzieciak- ktoś pisał do firmy

O boże, dzięki, dzieki (wiem, że późno, ale taka to ja już jestem XD)
Ja tdo nich pisałam jakiś miesiąc temu i nadal nie mam odzewu >.<

Watashi wa Monió desu.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
11/08/2008 1:05 am  

Jedna znajoma powiedziała mi kiedyś ,że była w cukrowni i pytała o cukier powiedzieli jej ,że to bzdura z tymi kościami.
Kurcze ja tez będę musiała się pójść spytać jak tato będzie buraki woził na sprzedaż ale to w jesieni dopiero.
Jaki tam w tych płatkach jest cukier przecież są tam słody jęczmienne itp?
Tez pisałam i nic nie dostałam.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
13/08/2008 11:55 am  

Nikt tu nic nie pisze ale ja zamieszczę wpis więc u mnie dziś krunchy sezamowe połączone z pupingiem z amarantusa ,kefirem truskawkowym i do tego soczek z marchwi ,buraka i jabłka.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
13/08/2008 2:44 pm  

do tego soczek z marchwi ,buraka i jabłka.

Sama robisz ten sok w sokowirówce ?

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
13/08/2008 3:31 pm  

Ja jak zwykle siedzę w koktajlach owocowych.Dzisiaj na śniadanie jogurtowo ananasowy, za chwilę po tym kromka ciemnego chleba razowego z plasterkiem sojowej salami.Kupuję produkty firmy Polsoja-nie zawierają dodatków pochodzenia zwierzęcego(przynajmniej tak zapewniają ) 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Strona 9 / 34 Wstecz Następny
  
Praca