Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Które dodatki do żywności, tzw. "E", są pochodzenia zwierzęcego?  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
21/10/2010 3:48 pm  

to jeszcze update:

Arginina (w przytlaczajacej wiekszosci wytwarzana z kaczych pior-sami sobie powiedzcie czy jest wege)
Cysteina (kacze piora lub ludzkie wlosy choc jest tez metoda fermentacji, ale stosowana bardzo rzadko-sami sobie powiedzcie czy jest wege)
Chondroityna (swinka, krowa albo pletwy rekina)
Glukozamina (z krabow)

Poprawne nazwy zawieraja "L-" na poczatku. Szukac w kosmetykach i lekach, choc czasami sa tez w zywnosci. Np. Cysteina stosowana jest czasami w piekarstwie aby otrzymac rowne wielkosci bochenkow chleba, nie wiem jednak na ile jest to czeste.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
14/03/2012 4:54 pm  

Zobaczyłam dzisiaj w składzie mleka koziego cytrynian sodu. Czytałam, że nie jest szkodliwy, ale jak myślicie-można dawać je małemu dziecku (4 lata)....? Krowiego pić nie może.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
14/03/2012 5:09 pm  

Tyle wiem, że jest wegański 😉
Pochodzi z Chin, ewentualnie z Francji (ale to i tak może być mieszanka jednej z drugim).
O ile się znam (a się nie znam) nie jest to bardziej szkodliwe niż kwas cytrynowy.

Cytrynian znajduje się w cytrusach, kiwi czy truskawkach, więc jeśli dzieciakowi nic nie jest po tych owocach, to pewnie i po takim chemicznym nic nie będzie.
Nie ma określonej maksymalnej dawki dziennej, więc chyba nie powinno się nic stać.

[edytowane 14/3/2012 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/03/2012 5:12 pm  

Zobaczyłam dzisiaj w składzie mleka koziego cytrynian sodu. Czytałam, że nie jest szkodliwy, ale jak myślicie-można dawać je małemu dziecku (4 lata)....? Krowiego pić nie może.

A co on tam robi? 😮 Rozumiem że to nie jest naturalny składnik mleka koziego?


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
14/03/2012 8:37 pm  

Chyba konserwuje, w każdym razie jest składzie.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
14/03/2012 8:42 pm  

http://www.food-info.net/pl/e/e331.htm

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca