Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mleko sojowe  

Strona 6 / 15 Wstecz Następny
  RSS

Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
08/07/2008 7:50 pm  

Okara po wyjęciu z urządzenia ma konsystencję rzadkiej pasty. W końcowym procesie produkcji mleka jest poddana dzialaniu wysokiej temperatury ( ok. 70 stopni C) przez jakieś 4 minuty. Nie wiem, czy w ten sposób jest ugotowana. W każdym razie do tej pory czuje się dobrze bez żadnych żołądkowych dolegliwości a zjadlem jej około 20 dkg. 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
29/11/2008 12:52 am  

Jak smakuje takie mleko z maszyny? Myślałem kiedyś nad kupnem maszynki...teraz mam prace wiec mógłbym kupić ale nie chce tego robić w ciemno.
Dwukrotnie robiłem sposobem domowym mleko sojowe i dwa razy wylałem. Odrzucił mnie zapach i smak... Bardzo smakuje mi sklepowe, ale jest drogie i na samą myśl mnie odrzuca. Z drugiej strony nie mogę się przekonać do domowego i nie wiem co z tym fantem zrobić.

[edytowane 28/11/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/11/2008 12:54 am  

Smakuje Ci sklepowe, bo jest słodzone 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
29/11/2008 12:57 am  

Kurcze, ale szybka odpowiedź ;).
No tak... "nieźle słodzą" żeby tylko ludzie kupowali 😉

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/11/2008 1:02 am  

Mleko z maszyny jest smaczne, choć może wydawać się nijakie, jeśli się jest przyzwyczajonym do sklepowego - słodzonego, jak zauważyła Lily, zagęszczonego, z aromatami. Wystarczy jednak trochę doprawić solą i jakimś słodzikiem i różnica staje się naprawdę niewielka. Osobiście robię mleko z mieszanki soi z odrobiną brązowego ryżu - skrobia sprawia, że staje się nieco gęstsze, bardziej kremowe i bogatsze w smaku. Z czystym sumieniem polecam maszynę.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
29/11/2008 7:20 pm  

Dzięki xxl za wyczerpującą odpowiedź.
Jakich maszyn używacie (firma, model etc) i gdzie kupilście (allegro, sklep internetowy, tradycyjny sklep - namiary i linki)?
Będe wdzięczny 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
12/12/2008 4:46 pm  

ja nie jestem weganka pije tez mleko krowie (głownie do kawy) ale chcialabym czasem dorzucic sojowe do platkow. problem w tym ze u mnie w miescie jest bardzo maly wybor a ceny kosmiczne jak na moja studencka kieszen. mam pytanie ile takie mleko mozna przechowywac w lodowce po otwarciu albo co zrobic zeby przechowywac je jak najdluzej 🙁


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
12/12/2008 6:42 pm  

Ja uzywam mleka sojowego w proszku i nie mam problemu z przechowywaniem poza tym jest smaczne i latwe w uzyciu.W kauflandzie opakowanie kosztuje nie cale 8 zl i starcza na dlugo.Uzywam go nawet do zaprawiania potraw zamiast smietany ,dodaje bezposrednio do zup,bo w goracym sie dobrze rozpuszcza 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
14/12/2008 2:56 am  

znalazlam:) waniliowe proszkowane. 10 zl ale na dlugo starczy. mozna to dodawac do kawy zamiast smietanki?


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
14/12/2008 1:16 pm  

Teoretycznie można, ale trzeba lubić mleko sojowe.
Kiedyś dodałam mojej mamie do kawy, gdy nie było zwykłego.
Poznała się od razu, bo sojowe jej nie smakuje.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/12/2008 1:20 pm  

problem w tym ze u mnie w miescie jest bardzo maly wybor a ceny kosmiczne jak na moja studencka kieszen.

to gdzie Ty studiujesz? tam, gdzie są studenci, są supermarkety, a gdzie są supermarkety, jest wybór! 😉


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
14/12/2008 10:33 pm  

problem w tym ze u mnie w miescie jest bardzo maly wybor a ceny kosmiczne jak na moja studencka kieszen.

to gdzie Ty studiujesz? tam, gdzie są studenci, są supermarkety, a gdzie są supermarkety, jest wybór! 😉

w slupsku.
bierz pod uwage to ze ja musze zarobic minimum 2 tysiace do wiosny a mnie nigdzie do pracy nie chca wiec potrafie nie jesc wcale zeby zaoszczedzic


OdpowiedzCytat
ramona
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 5
01/03/2009 4:29 pm  

Kopiłam dzisiaj a biedronce mleko sojowe firmy happy soya skosiła mnie cena 4zl .Na opakowaniu jest napis 100% wegetarian.Znacie ta firmę ?


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
01/03/2009 4:39 pm  

już jest w Biedronce? super, w gazetkach reklamują to mleko jako dostępne od 2 marca. Chyba pójde jutro do Biedronki. Nie znam tej firmy. A jak mleko-smaczne?


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
01/03/2009 4:51 pm  

Ja słyszałam, że jest, ale że nie wszędzie wprowadzą, nie w każdym regionie. Skąd jesteś, Ramona? Proszę, powiedz, że Maury/Podlasie 😎


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 15 Wstecz Następny
  
Praca