Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co zamiast mleka?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

meolo
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
30/08/2008 1:49 pm  

Na wielu stronach pisza, ze mleko (krowie) niezdrowe a ja go pije dosc duzo, zawsze z kakaem bo nienawidze mleka ale nic mi innego do glowy nie przychodzi. I tak sobie pomyslalem ze zrobilbym kolejny eksperyment i sprobowal mleko wyrzucic ze swojego jedzenia.

Ale mam zagadke bo niewiem co jesc albo raczej jak jesc to co jem bez mleka. Na przyklad nie mam pojecia jak zjesc platki owsiane albo jakiekolwiek inne bez mleka, albo grysik (kasza manna). Macie jakies propozycje jak to bez mleka zjesc? (i niezawsze z mlekiem sojowym)


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
30/08/2008 5:07 pm  

jest mleko sojowe, ryżowe, migdałowe, owsiane..

z zastąpieniem mleka nie ma problemu.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
30/08/2008 5:58 pm  

Na przyklad nie mam pojecia jak zjesc platki owsiane albo jakiekolwiek inne bez mleka, albo grysik (kasza manna). Macie jakies propozycje jak to bez mleka zjesc? (i niezawsze z mlekiem sojowym)

Cześć Meolo :thumbup:
Ja jem płatki owsiane gotowane na wodzie. Robię je na gęsto i po ugotawaniu najbardziej smakują mi z pokrojonym pomidorem z dodatkiem posiekanej na drobno cebulki. Potrawę polewam olejem roślinnym i posypuję przyprawą np ziołami prowansalskimi. Bardzo mi smakuje takie danie chociaż kiedyś nie przeszło by mi przez gardło. Po przejściu na dietę wegetariańską bardzo zmienil mi się gust smakowy 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
30/08/2008 7:25 pm  

Ja Kaszę mannę i kukurydzianą robię na wodzie.
Potem dodaję do niej pestki dyni, słonecznik i słodkie płatki jak mam ochotę 🙂


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
30/08/2008 8:18 pm  

ja też jem na wodzie 😀


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/08/2008 8:31 pm  

A ja mam pytanie co do mleka sojowego. Nie zamierzam nim zastępować krowiego, ale myślę, że od czasu do czasu warto by się go napić.
Kiedyś kupiłam sobie takie zwykłe, tzn. o smaku naturalnym i wybitnie mi nie smakowało. Postanowiłam więc, że kupię sobie czekoladowe i mam pytanie czy jest ono chociaż troszkę podobne w smaku do klasycznego kakao? 😎

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
30/08/2008 8:42 pm  

Tak. Smakuje prawie tak samo pod warunkiem, że jest świeżo przygotowane. Ja piję sojowe kakao co trzeci, czwarty dzień i bardzo mi smakuje. Potrafi się nawet kożuch zrobic na wierzchu jak z klasycznego mleka 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
meolo
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
31/08/2008 12:47 am  

Dzieki za rady, juz ciekawy jestem jak to bedzie smakowac. Miesa jako tako nie jem od 12 lat a od 3 zero slodyczy, poza tym kakem do mleka. Teraz przyszedl czas na kolejna zmiane, czyli proba wyzucenia mleka ale nie moich ulubionych platkow owsianych ;]

A jak chodzi o mleko sojowe to moje ulubione to "samorobka". Jak za leniwy jestem to ide kupic gotowe.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
31/08/2008 4:14 am  

Płatki owsiane ja też gotuje na wodzie. Dodaję różnych bakalii , cynamon i odrobinę słodyczy czy to brązowy cukier ( ma wtedy ciekawy smak ) , miód albo słód jęczmienny.
Bardzo rzadko ( gdy akurat mam w domu ) na koniec wleję troszkę mleka sojowego lub kokosowego do smaku. To taka propozycja śniadaniowa 🙂


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
31/08/2008 2:49 pm  

Właściwie wszystko da się ugotować na wodzie 🙂
A mleka sojowego, pomimo kilku usilnych prób, nie jestem w stanie przełknąć bez względu na opcję smakową. 😮


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
31/08/2008 11:13 pm  

Żeby płatki,kasza gotowana na wodzie była smaczna wystarczy dorzucić kilka daktyli, albo banana. Do płatków dodaję tez często mus jabłkowy, sok jabłkowy lub pomarańczowy, wiśnie, maliny (w tamtym roku miałam je pasteryzowane w słoikach-mogłam korzystać z ich smaku zimą 😛 ) . Łatwo można zrobić mleko kokosowe: wiórki kokosowe podgotować z daktylami albo rodzynkami (ilość zależy od tego jak słodkie ma być mleko), a potem wszystko zmiksować.
Do płatków zalewanych woda możesz dodać zarodki pszenne i otręby- bedą wtedy smaczniejsze. A z dodatkiem mielonego lnu i sezamu bardzo zdrowe (tylko lnu nie zalewaj nigdy ciepła wodą- zrobi się "glutowate")

Nie jem mleka i jego przetworów już prawie 2 lata. A płatki ze smakiem zjadam niemal codziennie 🙂

[edytowane 31/8/2008 przez JAGA]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
31/08/2008 11:22 pm  

Jaguś, Ty jesteś wspaniała 😀


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
01/09/2008 12:19 am  

Płatki owsiane... przez gardło mi nie przejdą, już sam zapach odstrasza 😮
Stanisławie, mik się też strasznie gust smakowy zmienił. I po tym jak przeszłam na wegetarianizm i po tym, jak przeszłam na weganizm. Nigdy bym nie przypuszczała, że zjem np. grejpfruta 😮 A czerwone wcinam ile mam pod ręką 😀
Mleko sojowe też mi nie smakuje, ale z płatkami (nie owsianymi, tylko .śniadaniowymi 😛 ), do naleśników czy ciast jest idealne.. I nie zapomnijmy o pierogach :rotfl:
Od Włochatej spisałam sobie kiedyś z jakiejś książki kucharskiej przepis, w którym naleśniki można było zrobić na wodzie 😮 Były dziwne, ale zjadliwe 😀 Grunt, to wszystko dobrze przyprawić :rotfl:
Kiedyś chciałabym zrobić coś hardcorowego (jak dla mnie). I zrobić płatki owsiane z syropem klonowym 😀 Kocham syrop klonowy :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
01/09/2008 1:46 pm  

Jaguś, Ty jesteś wspaniała 😀

aż raka strzeliłam :diablo:

Płatki owsiane z firmy Stoisław (najlepsze pod słońcem) są na tyle miękkie, ze wystarczy je zalać letnim sokiem/woda. Natomiast te twardsze proponuję zalać płynem już wieczorem albo min 1 godzinę przed jedzeniem. Można wtedy dodać rodzynki albo pokrojone daktyle- będziesz miał od razu miękkie i słodkie śniadanie.


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
07/09/2008 2:57 pm  

ja też ostatnio robię płatki na wodzie ryze, kasze gotuję na wodzie dodaję róznych bakalii i słód i wcinam na śniadanie- nie przypuszczałam,ze moze to tak smakować- muszę kupić sobie zarodki pszenne- nigdy ich nie jadłam a chcę spróbować.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca