Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

KAWA NATRURALNA???  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

sasetka
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
19/11/2008 1:06 pm  

WITAJCIE MAM PYTANIE JAK KTOS UWIELBIA KAWE NATURALNA TO DIECIE MA JA OGRANICZYC CZY CALKOWICIE ZREZYGNOWAĆ POZDRAWIAM:)


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
19/11/2008 1:17 pm  

Witaj Sasetko! Kawa generalnie nie jest zdrowa, bo wypłukuje wapń, magnez, wyciąga wodę z organizmu i drażni żołądek, ale dieta wegetariańska to nie żaden przymus i jeżeli, będąc świadoma niekorzystnego działania tego napoju, chcesz go sobie dalej pić, to pij, nikt Ci tego nie może zabronić.


OdpowiedzCytat
sasetka
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
19/11/2008 1:22 pm  

WITAJ
wiem ze mozna ja zastapić zielona herbata ale ja jakos tak przyzwyczaiłam sie do tej kawki ze ciezko mi teraz ja odstawic . Choc był taki okres w moim zyciu ze nie piłam wogole jak byłam w ciazy i karmiłam piersia , a teraz niestety powrociłam do tego nawyku . Napiszcie czym mozna ja zastapic pozdrawiam.:):):)


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
19/11/2008 1:45 pm  

Sam bym chętnie zrezygnował, jakbym miał spokojny tryb zycia, nie musiał "lecieć" tu tam załatwić to tamto. Zrezygnowałby bo to nałóg, a po co komu kolejny nałóg.

Jeśli chodzi o właściwości to jak _kazde_ pozywienie które istnieje moze być zdrowe lub niezdrowe. Kawa wypłukuje wapń i magnez ? Więc jest zbawienna dla tego kto ma za duzo bo uwielbia wody silnie minerlizowane (np ja). Dla osób które mają problemy z trawieniem i zaparciami podrażnia - znaczy pomaga. Chińczycy używaja kawy leczniczo (tyle że całkowicie inaczej jest przygotowywana, ma duzo składników i robiona podobnie jak zupa). Każdy kij ma dwa końce i nalezy o tym pamiętać.

Resumując - wegetarianizm to celebracja zycia - swojego i innych istot. Z pewnością nie polega on na odbieraniu sobie przyjemności 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
19/11/2008 1:58 pm  

Ja kilkanascie lat temu nie wyobrażałam sobie dnia bez trzech filizanek kawy, a jak tyle nie wypiłam, to bolała mnie głowa (to juz był nałóg). Później, przez wiele lat, wystarczała mi jedna, a po przyjeździe do Anglii rozsmakowałam sie w tutejszej herbacie i w ogóle przestałam pić kawę. Teraz nawet czarną herbatę wypijam w ilości 4-5 filizanek tygodniowo. Może ktoś zna dobre zamienniki- ja Ci nie pomogę, bo choc uwielbiam zielona herbatę, to słabo mnie pobudza. Pozdrawiam 🙂

Poza tym w pełni zgadzam się z Tru (choć do zaparzania kawy po chińsku nigdy nie miałam cierpliwości 😉 )

[edytowane 19/11/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
sasetka
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
19/11/2008 5:24 pm  

witam wszystkich ja dzis przecztałam o kawie orkiszowej tylko niestety mieszkam w malym miasteczku i jak znam zycie pewnie jej nie dostane ,poza tym nawet w okolicy nie ma sklepu ze zdrowa zywnoscia gdzie szukać???


OdpowiedzCytat
pawel747
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 330
19/11/2008 5:54 pm  

Może tu?
http://www.tinyurl.pl?1TAz8nab


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
19/11/2008 5:54 pm  

Ale szukasz zamiennika dającego "kopa" czy samego smaku ?
Smak to jest zwykła kawa zbożowa Inka, kawę można robić z prazonych żołędzi (tej nie piłem).
Kopa dają kofeiny innego pochodzenia jak wspomniana teina z herbaty, guarana (soki, napoje).


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
19/11/2008 8:26 pm  

Ja też jestem nałogowcem..lubię po prostu codziennie rano wypić kawę z ekspresu ciśnieniowego. Wiem,że kawa zabija magnez, ale...Kiedyś próbowałam zrezygnować z picia kawy, ale głowa tak mnie bolała,że masakra, wygladałam jak narkoman na głodzie...Teraz ograniczam się do wypicia jednej filizanki dziennie ( wcześniej piłam 2-3 i to parzone)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/08/2009 9:49 pm  

Co myślicie o kawie zbożowej? Słyszałam , że jest zdrowa. Piłam kiedyś , ale w sumie nie pamiętam jej smaku, bo było to dawno.
Jaką polecacie? I jak się ją przygotowywuje ( na mleku czy na wodzie) żeby była najlepsza i najzdrowsza ?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/08/2009 11:59 pm  

Polecam Inkę z odrobiną słodu, na wodzie, jest lepsza niż za czasów mojego dzieciństwa 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/08/2009 2:39 am  

Ja kiedyś piłam Inkę, tyle, że na mleku. Spróbuję na wodzie 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
lamdre
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 34
27/08/2009 1:46 pm  

Ja też bardzo lubię Inkę, nie jest to substytut kawy, ale czasami wypiję zbożówkę zamiast małej czarnej. Myślę, że jak ktoś wypije 1 filiżankę dziennie kofeinowej to nie ma to żadnego wpływu na nasz organizm poza krótką chwilą absolutnej przyjemności. Na tyle lubię kawę, że zaopatrzyłem się w młynek żarnowy i expresik. Zapach świeżo zmielonej + zaparzonej kawy jest niezastąpiony:)

Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić - Zacznij tylko. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia.


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
13/09/2009 2:45 pm  

Ach ten zapach...Jak zaparzam astrę z rana to wszyscy się natychmiast budzą, sam zapach potrafi rozbudzić 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
13/09/2009 3:42 pm  

Polecam kawę zbożowo - ziołową Darów Natury 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca