Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

TOFU  

Strona 1 / 6 Następny
  RSS

toffik15
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 21
04/07/2009 4:18 pm  

Witajcie!
Sporo mowi sie o tofu. Przyznam, ze nigdy go nie jadlam, lecz bardzo bym chciala. Jestem poczatkujaca wegetarianka i dopiero poznaje wege smaki. W zwiazku z tym mam do Was pytanie: gdzie kupujecie tofu? Czy jest ono dostepne tylko w sklepach ze zdrowa zywnoscia, czy moze tez w supermarketach? Szukalam na przyklad w ALMIE, ale bezskutecznie. Mieszkam w malym miasteczku i okoliczny sklep zzz jest kiepsko zaopatrzony i nie ma w nim tofu.

POZDRAWIAM

Magdalena


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/07/2009 4:23 pm  

co to znaczy "wege smaki"?Ja jestem wegetarianką od 6 lat i nigdy nie jadłam tofu, nie czułam takiej potrzeby 😛


OdpowiedzCytat
toffik15
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 21
04/07/2009 4:26 pm  

Ja jestem po prostu ciekawa

Lubie poznawac nowe rzeczy, a takze smaki.

Magdalena


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
04/07/2009 4:39 pm  

Kiedyś kupowałam tofu w zwykłych supermarketach, np. w Intermarche, ale nie kupuję już od wielu miesięcy. Od dłuższego czasu jest coraz trudniej dostępne w mieście i wybór się zawęził - np. nie pamiętam już, kiedy ostatnio widziałam na półkach tofu naturalne ("bezsmakowe"). I ceny poszybowały w górę, do prawie 5zł za opakowanie. Za skąpa na to jestem.

Chyba to wszystko przez zmianę Polgruntu w Orico. Za Polgruntu było lepiej.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
toffik15
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 21
04/07/2009 4:44 pm  

Dzieki bardzo

Magdalena


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
04/07/2009 5:17 pm  

ja kupuję za 3zł z kawałkiem pod banderą Tesco 125g 😛 , poza tym na początku myślałem że tofu to jakieś paskudztwo 😉 , tak było dopóki go pierwszy raz nie spróbowałem 😮 , a potem szaleństwo zakochania 🙂 , nawet nie-wege ludzie mówili że smakuje jak biały ser 😎 , ale oni się nie znają 😛 , bo ja pmk doszukałem się w nim nie zapomnianej śniadaniowej fanaberii :rotfl: .

mn


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
04/07/2009 5:32 pm  

Ja jeszcze nie jadłem tego wynalazku 😮 Czy można samemu sobie zrobić tofu mając mleko sojowe ?

ps.Już znalazłem. Przepis wygląda bardzo apetycznie 🙂
http://www.kuchareczka.com/przepisy/tofu_i_mleko_sojowe

[edytowane 4/7/2009 przez Dyzio]


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
04/07/2009 5:55 pm  

Ja jeszcze nie jadłem tego wynalazku 😮

🙂

Czy można samemu sobie zrobić tofu mając mleko sojowe ?

Oczywiście, że można Dyziu, tak w skrócie ujmując, to wystarczy zakwasić cytryną, potem odsączyć. Pytanie tylko czy to opłacalne, zważywszy na to , że mleko sojowe do tanich w PL nie należy.

O wiele bardziej kalkuluje się zrobić mleko sojowe z ziaren soi 😉 Zapraszam do lektury tego tematu: [url=modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=1121]www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=1121[/url]

Wege Studio


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
04/07/2009 5:58 pm  

Pozwolę sobie powiedzieć w imieniu Dyzia, że posiada on maszynkę do mleka sojowego, więc raczej będzie to opłacalne 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
04/07/2009 6:15 pm  

Dyzio powodzenia i niech mleko sojowe będzie z tobą :diablo:

Poza tym jakbym spotkał dziewczynę :rotfl: , która by mi tak codziennie przyrządzała jedzonko :rotfl: i jeszcze sprzątała po sobie :rotfl: , kurcze ... do zakochania jeden krok :rotfl:

mn


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/07/2009 6:34 pm  

śniadaniowej fanaberi

fanaberia jest określeniem nacechowanym negatywnie...


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
04/07/2009 6:41 pm  

w końcu jest dziełem szatana :rotfl:

mn


OdpowiedzCytat
alex29091
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 57
04/07/2009 7:14 pm  

Opłaca się samemu zrobić tofu pod warunkiem że mleko sojowe też zrobi się samemu, nawet nie posiadając maszynki do robienia mleka. Ja tak robię od czasu do czasu.


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
04/07/2009 7:23 pm  

Dyzio powodzenia i niech mleko sojowe będzie z tobą 🙂

Dziękuje 🙂 Dzisiaj namoczę soję a jutro pójdę kupić cytryny. Napiszę Wam co mi wyszło na obiad 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/07/2009 8:22 pm  

Zamiast cytryny można użyć wody z kiszonych ogórków, o ile komuś taki posmak nie przeszkadza. Jednak najzdrowsze jest tofu ze sfermentowanego mleka sojowego.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 6 Następny
  
Praca