Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

sól  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
21/08/2008 3:29 am  

Ostatnio kupiłem w sklepie sól ziołową. Posypane nią warzywa są bardzo smaczne bo zawiera ona w składzie substancje wzmacniające smak i zapach (glutaminian sodu) oraz gorczycę oraz pieprz czarny. Wydaje mi się jednak, że nie jest zbyt zdrowa. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
21/08/2008 7:34 pm  

ja mim podobnie jak JAGA. sole w minimalnych ilosciach czasem wogole, sole intuicyjnie tam gdzie mi sie wydaje ze trzeba cos osolic, ale staram sie ja ograniczac. jak jem salatke mamy, agdy ugotuje cos wege to wydaje mi sie przesolone i prawie zawsze zwracam uwage a oni mi znowu ze dla nich to za malo slone,; ) heheh mam taka sól ziolowa ale do tej pory jej nie tknelam 😀

[edytowane 21/8/2008 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
21/08/2008 7:44 pm  

mam taka sól ziolowa ale do tej pory jej nie tknelam 😀

U mnie tez leży w szafce sól ziołowa śródziemnomorska Kotanyi. Nie pasuje mi wcale , nie znoszę jej zapachu , coś okropnego. Nie wiem do czego się nadaje. 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
21/08/2008 10:10 pm  

Ta moja sól ziołowa ma przyjemny zapach a producentem jest firma z Jastrzębia Zdroju.
Nie dodaje jej tak dużo do potrawy. Lekko posypuję pomidorki albo ogórki lub inną sałatkę i jest pychotka 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
21/08/2008 11:33 pm  

ja nie solę od dość dawna. do potraw nie doją jej w ogóle. jeśli jem to w jakiś gotowych produktach np. tofu ale i tak rzadko bo gotowych produktów unikam 😉 z resztą moja pani od biologii powiedziała że w soli znajdują się cyjanki ^^ ale tylko w tej warzonej, w naturalnej morskiej lub kamiennej go nie ma...

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
05/05/2011 6:00 pm  

Nie wiem, na ile to wiarygodne, ale znalazłem taki artykuł:

http://fitness.wp.pl/zdrowie/wirtualny-poradnik/go:1/art568,sol-nie-powoduje-nadcisnienia-ani-chorob-serca.html

Tylko tak sobie myślę, że może jakiś wpływ na to ma jod? Osoby, które nie mieszkają nad morzem czerpią jod tylko z soli, prawda (pomijam tu wodorosty)?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca