Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dobre owoce!  

  RSS

katia_2
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
09/10/2009 2:26 am  

Jak mam poznać, że owoce są dobre, bez chemii i nadają się dla niemowlaka?


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
09/10/2009 5:19 am  

Po znaku na opakowaniu, lub wyeksponowaniu na specjalnym stoisku. Bez chemii - muszą mieć atest żywnosci organicznej.
W polskich warunkach = jeszcze wciąż kosmos.

[edytowane 8/10/2009 przez tru]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
09/10/2009 3:06 pm  

Jesli mieszkasz w stolicy to pewnie znajdziesz stoiska z zywnościa ograniczna ale tak to moze byc ciezko


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
09/10/2009 7:30 pm  

Jak nie ma ma znaczku UE i jest pomarszczone to znaczy że jest dobre;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
09/10/2009 10:47 pm  

Jesli mieszkasz w stolicy to pewnie znajdziesz stoiska z zywnościa ograniczna ale tak to moze byc ciezko

Oj, nie aż tak ciężko 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
katia_2
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
12/10/2009 12:16 am  

Dziękii serdeczne za rady. Mieszkam w Krakowie i często kupuję w sklepach ze zdrową żywnością, ale niestety nie spotkałam zapakowanych z logo producenta. Na moje pytanie słyszę odpowiedż, że klienci nie życzą sobie zapakowanych. Nie rozumiem, przecież wolałabym kupić z pewnego żródła, wiedząc kto i gdzie to wyprodukował. A co Wy o tym sądzicie? Może wspólnie uda nam się coś zmienić?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
12/10/2009 12:45 am  

Mnie by wystarczyła informacja udzielona przez sprzedawcę na temat tego, skąd pochodzą dane warzywa... bo tak na 100% to i tak nie można być pewnym. Nie podoba mi się idea namnażania opakowań 😉 Poza tym jak chcesz kupić np. 2 pietruszki to nie możesz, bo trzeba wziąć całe opakowanie, czyli np. kilogram.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
katia_2
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
30/10/2009 12:39 am  

Pewnie trochę racji masz Lily, ale mamy przecież lodówki i produkty mogą trochę poleżeć. A jeśli są zapakowane to mogę w każdej chwili sprawdzić skąd to jest i czy na pewno zostało wyprodukowane w gospodarstwie ekologicznym. Czytałam niedawno artykuł o procedurze certyfikowania gospodarstw ekologicznych i muszę przyznać, że byłam pod wrażeniem. Ci producenci naprawdę muszą spełnić bardzo wiele różnych kryteriów żeby dostać certyfikat. Nie wiem natomiast czy sprzedawcy można ufać tak do końca skoro w sklepie produkcję integrowaną sprzedaje jako ekologiczną ( o różnicy między nimi proszę poczytać w necie) i czy aby nie ważniejszy jest dla nich zysk? Chyba, że masz zaufanego. Tylko pozazdrościć! Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 70
30/10/2009 8:10 pm  

Nie biorąc pod uwage etykiet. Jestem zdania, że człowiek sam może wybrac co będzie mu smakowało. Weźmy pod uwagę np. jabłka. W sklepie, na targu, gdziekolwiek przed zakupem wącham jabłko. Muszę wyglądac bardzo prześmiewczo, ale jak od jabłka czuc chemią, albo nic nie czuc to go nie kupię, nie zjem. I naprawdę od tego jest dużo zależne. Od kiedy wynalazłam ten sposub polubiłam te owoce. Nauczyłam tego moją starszą siostrę i jej smakują te pachnące owoce.


OdpowiedzCytat
katia_2
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
05/11/2009 12:57 am  

Migotko, dodam jeszcze do tego co napisałaś, że dobrym sposobem ponoć na sprawdzenie jest po prostu jabłko przekroić na pół i trochę odczekać. Jeśli jest ekologiczne to nie ściemnieje, a inne brązowieją. Sprawdziłam i rzeczywiście coś w tym jest. Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
05/11/2009 11:14 am  

Jeśli jest ekologiczne to nie ściemnieje, a inne brązowieją. Sprawdziłam i rzeczywiście coś w tym jest. Pozdrawiam 🙂

Delikatnie mówiąc nie zgadzam się z tym kompletnie. Jabłka, które rosną na mojej działce w życiu żadnej chemii na oczy nie widziały, a ciemnieją... i to nawet dużo szybciej niż te sklepowe. Możliwe, że od odmiany to zależy, ale na pewno nie jest tak, że ekologiczne nie ciemnieją, a nieekologiczne tak. To brązowienie jest naturalnym procesem utleniania, zachodzącym niezależnie od ekologii 😉


OdpowiedzCytat
Tempeh-Starter
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 133
05/11/2009 12:11 pm  

wąchanie jabłek na straganach piękna sprawa...
zawsze przypomina mi się jak byłem pierwszy raz we Francji i na straganie przegrzebałem i przewąchałem połowę świeżych fig ułożonych w zgrabny stosik... nigdy potem nie widziałem takiej miny jak u tego sprzedawcy
... jeśli wiecie o co chodzi 😀

RÓB SOBIE TEMPEH


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/11/2009 7:53 pm  

To, czy owoc ciemnieje, zależy od zawartości witaminy C, a ta jest różna w różnych odmianach. Generalnie ekologiczne jabłka szybciej się psują 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
katia_2
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
16/11/2009 12:02 am  

Aja słyszałam, że to zależy od ilości wchłoniętych przez jabłoń nawozów sztucznych. I powiedział mi to specjalista od ekologicznych upraw.
Mam pytanie. Czy można sprzedawać w sklepie ze zdrową żywnością produkty rolnictwa konwencjonalnego? Czy to jest prawnie dozwolone?


OdpowiedzCytat
  
Praca