Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

kawior  

  RSS

machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
24/03/2006 11:51 pm  

mam w lodówce kawior na którym pisze wegetariański.co o tym myśleć?


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
25/03/2006 12:13 am  

Kawior (prawdziwy), chociaż to głupio zabrzmi, to danie wegetariańskie (z jajkami). i nie ma nic wspólnego z ikrą rybią. Kawior to nazwa smarowidła na chleb (macę) i jest daniem żydowskim. Robi się go z orzechów, jajek na twardo i sporej ilości dodatków warzwnch z roślin strączkowch.

Czemu nazwa ikry jadalnej to też kawior - nie wiem. Podejżewam, że kawior odkrli rosjsc żydzi i po prostu używając jako kolejnego smarowidła nadali temu specjałowi taką samą nazwę jak całej reszcie - czyli kawior.

Więc całkiem możliwe że masz kawior wegetariański w lodówce. Pocztaj skład na opakowaniu 😀

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
25/03/2006 10:38 am  

A samemu można roobic kawior z bakłażana- taka pasta, bałkańska potrawa. Ale czy przypadkiem na pudełku nie pisze: "sztuczny kawior...skład:sztuczne ryby"? 😀


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
25/03/2006 6:29 pm  

niewiem jaki skład bo tam po niemiecku pisze


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
25/03/2006 6:40 pm  

to przepisz - przetlumaczymy

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
25/03/2006 8:02 pm  

ale przeciez kawior to sa jajka ryb! jezeli jesz jajka kurze to dlaczego mas znie jesc rybich?! wegetariańskie-nie ma miesa i skladnikow pochadzacych z uboju zwierzat. wiec w czym problem?!


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
25/03/2006 8:18 pm  

No tak, ale z kur nikt tych jajek siłą nie wyciska, a produkcje kawioru widziałam na filmie: łapią rybki, ściskają je za brzuszki i wyciskaja z nich ikrę do wiader. Na pewno przyjemne to nie jest, samo to że są wyciągane z wody i miętoszone, no i podejrzewam że ryby pózniej juz nie puszczaja wolno tylko znajduja dla niej inne zastosowanie.


OdpowiedzCytat
Simona
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 14
29/03/2006 3:56 am  

Często nie naciskaja tylko wręcz rozrywają podbrzusze i wybieraja jajeczka wg mnie to nie jeest wegetariańskie i nigdy nie bedzie...

Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby człowiek, a stracił kot. - Mark Twain


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
15/04/2006 12:42 am  

Ja kawioru ( ikry) W życiu nie tknę


OdpowiedzCytat
  
Praca