Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Utrata wagi  

  RSS

ptkonieczny
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
02/10/2010 9:38 pm  

cześć, po zlikwidowaniu miesa straciłem 3kg, przy 170 cm waze teraz 60 kg… jestem też dużo bardziej ospały, odżywiam się dosyć urozmaicenie, nie chciałbym więcej tracić na wadzę, a nawet dojść do 65.. twarz zlekka wychudona… brak energii, radości, czym to może być spowodowane?

[edytowane 2/10/2010 przez ptkonieczny]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
02/10/2010 9:52 pm  

Zajrzyj do tego tematu i linków tam zamieszczonych:
http://wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-5473.html

W przyszłości korzystaj z wyszukiwarki, proszę,

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
ptkonieczny
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
03/10/2010 3:01 am  

Przeczytałem ten wątek już wcześniej, nie wiem czy mój problem wymaga wizyty u dietetyka (swoją drogą ile taka przyjemność kosztuje?) chyba że mówisz od nadczynność tarczycy…ale za to ciekawe są linki które się znalazły wew, i chyba pomocn, dziękuję, uspokoiłem się lekko…tylko sprawa z wypróżnianiem, więcej jem, i częściej chodzę do toalety, obawiam się że nie mogę utrzymać pożywienia wew… ale to takie mój mały alarm… nrazie niezidentyfikowany


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/10/2010 3:03 am  

Może znacząco zwiększyła się ilość błonnika w Twojej diecie?
Tradycyjnie zapytam, jak wygląda Twój codzienny jadłospis?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
ptkonieczny
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
03/10/2010 2:17 pm  

dwa miesiące było to obfite śniadanie [jaja, owsianka, tosty z serem bądź dżemem, kanapki, biały ser] obiad różnorodny, zwykle drugie danie, mięsożerna opcja z wyłączeniem mięs dla mnie z dużą ilością warzyw przetrzymywanych w chłodni, kolacja podobnie..to było menu na statku [jestem marynarzem], w wrześniu zacząłem intensywną naukę i staram się odżywiać 'wg schematu' czyli do wszystkiego dorzucam kiełki, podjadam pestki, suszone owoce, otręby; do obiadów dodaję soczewicę, dużo kaszy gryczanej, trochę jęczmiennej, z rzadka ryż, chleb raczej nie z białej mąki [na statku tylko tostowy:/ biały bądź brązowy] kolacja zwykle duże ilości surówek, seler, pekińska, papryka, konserwowa kuku i groch, pietruszka, przetwory z papryki, kiszony ogórek, i świeży ogórek, w wersjach z oliwą bądź z makaronem i majo, z owocami trochę zalegam, teraz znowu pewien duży moment w moim życiu tj przyjechałem z powrotem do 3miasta na studia, więc odżywianie będzie bardziej nieregularne [myślę o solidnym zaopatrzenie w plecaku, tylko co się nada?] i co ze statkami, czy 4miesięczne otoksyczenie jest do zniesienia [jedzenie tam nie jest zła, po prostu kucharz nie ugotuje soczewicy ale tradycyjne potrawy, plus bakłażany cukinia itd]? nadmienię także że w tamtym roku miałem problemy z ukł pok, zrobiono mi nawet kolonoskopię, dokładnie to miałem bardzo częste wypróżnienia, anomalii nie stwierdzono z wyjątkiem II st hemoroidów; po tym też zacząłem się zastanawiać na jakością i etyką żywienia
jaką wodę do picia??


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/10/2010 2:34 pm  

No to rzeczywiście dużo tego błonnika. Otręby bym sobie darowała, w ogóle może najlepiej jak najmniej mieszać. Czyli nie 10 rodzajów warzyw, kasza, pestki itd., tylko prosto - np. kasza z dwoma warzywami + oliwa, albo warzywa + soczewica. Może więcej gotowanego,a mniej surowego - surowe nie każdemu jednak służy. W sumie trudno cokolwiek poradzić. Proponowałabym więcej zbóż, a warzyw ok. pół kilo dziennie + owoce. Na przekąski suszone owoce, orzechy - orzechy na wielu ludzie działają jednak przeczyszczająco, bo są tłuste. Na śniadanie może być kasza jaglana z owocami (suszonymi namoczonymi np.), posypana mielonym siemieniem. Kasze i suszone owoce można zabrać bez problemu ze sobą, podobnie pestki, nawet na statek, żeby się dożywić.
Suplementujesz B12?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
ptkonieczny
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
03/10/2010 3:18 pm  

dopiero od pół tyg B12, nie wiem czy powinienem, farmaceutka powiedziała że jeśli będzie za dużo to i tak wydalę z moczem więc nie zastanawiałem się dłużej..skorzystam z Twojej porady, zmodyfikuję jadłospis, co złego z tymi otrębami? a woda…na statek przynajmniej przez rok się nie wybiorę więc zajmę się aktualną sytuacją..


OdpowiedzCytat
k8
 k8
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
12/10/2010 2:20 am  

ja tez po odrzuceniu mięsa schudłam, ale czuje sie dobrze
wczesnije czulam sie ospala, po odrzuceniu, przeszlo mi xd


OdpowiedzCytat
  
Praca