Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zupa Neapolitańska  

  RSS

sili
 sili
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 12
12/06/2011 2:48 pm  

Witam. Kiedyś zrobiłam zupę neapolitańską i mi bardzo zasmakowała. A teraz kiedy przechodzę na wege mam pytanie: czy mogę ją jeść? Jest tam kostka rosołowa- nie mozna tego jakoś zastąpić?
Z góry dziękuje.

Selah


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
12/06/2011 2:56 pm  

Jeśli tylko o kostkę rosołową chodzi to możesz zastąpić ją bulionem wegetariańskim w proszku (widziałem gdzieś takie, w słoiczku), a najlepiej zrobić wywar z warzyw.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sili
 sili
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 12
12/06/2011 3:31 pm  

Aha... Okej dzięki 🙂

Selah


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
12/06/2011 7:55 pm  

Są kostki (oprócz wspomnianego bulionu w proszku) bulionowe wegetariańskie. Najczęściej dostępne w sklepach ze zdrową żywnością lub takowych działach w supermarketach. Nie zawierają glutaminianu sodu, a więc są zdrowsze niż tradycyjne. Przed zakupem polecam przeczytać skład.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Chihuahua
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 43
12/06/2011 8:25 pm  

ja gotuje wywar ze świeżych warzyw ; marchew, pietruszka, seler itd, ewentualnie jak nie mam czasu to z suszonych warzyw, nie mam jakoś zaufania do kostek wege czy nie wege.

[img]http://pergamano.pl/przedszkole-bea/obrazysg/logo/motyl.gif[/img]


OdpowiedzCytat
  
Praca