Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Owoce goji  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

lillabez
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
12/02/2012 12:26 pm  

kupiłam 30 dg suszonych owoców goi. CZy ktoś ma jakieś dosąwidczenia z kuchnią z tymi owocami? jakieś ulubione potrawy? NA razie dodałam je do owsianki. Zważywszy na ich dobroczynne właściwości, moźe warto by bylo używać ich częściej. zastanawim się tylko, czy gotując je w owsiance, nie pozbywamy ich najlepszych walorów właśnie..

[edytowane 16/2/2012 od xxl]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
12/02/2012 3:09 pm  

Znaczy goji?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
lillabez
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
13/02/2012 10:26 am  

tak, to własnie miałam na myśli


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
13/02/2012 11:10 am  

No to skoro tak to ja mogę powiedzieć tylko tyle, że dodawałem je do self-made mieszanki orzechowo-pestkowej i za każdym razem musiałem je zagryzać dużą ilością orzechów a i tak czułem ten smak herbaty. A potem robiły się takie miękkie i sflaczałe. Obrzydliwe są!

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
lillabez
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
14/02/2012 11:47 am  

no własnie, ja też dodaję je do porannej owsianki. Ale może warto by było jeszcze jakoś je wykorzystac, skoro podobno takie zdrowe są. Pomyślę. 🙂


OdpowiedzCytat
Paulina160587
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 181
14/02/2012 1:07 pm  

Nie dalej jak kilka dni temu miałam okazję pierwszy raz spróbować owoców goji i powiem szczerze, że mi posmakowały (: na pewno na pewien okres zagoszczą w mojej diecie i będą spożywane regularnie. Również nie mam pomysłu z czym je zajadać. Ostatecznie mogę nawet osobno je jeść. Czekam na dostawę 1 kg 😎


OdpowiedzCytat
lillabez
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
15/02/2012 11:49 am  

Mnie też one bardzo posmakowały. Na razie ciągle obowiązuje opcja: dodatek do sniadania ze zbóż. Ale szukam pomysłu na wiecej.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
15/02/2012 12:21 pm  

Lilabez może wykorzystać je jako składnik do ciast? Do jogurtu też powinny pasować. Albo dodawać do surówek zamiast rodzynek albo z rodzynkami np do surówki z jabłka i marchewki?

Zobaczcie można to uprawiać
http://jagody-goji.blogspot.com/2011/05/uprawa.html


OdpowiedzCytat
lillabez
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
16/02/2012 9:44 am  

Super pomysł, dzięki:)
dodałam je wczoraj także do nalesnikow. 🙂 Pyszne były:)


OdpowiedzCytat
lillabez
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
16/02/2012 9:45 am  

Tzn. do nadzienia do naleśników, z serkiem homog.


OdpowiedzCytat
Nivi
 Nivi
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 62
19/04/2012 2:22 am  

Uwielbiam je!
Najbardziej chyba same, jako przekąskę 😉
A do czego można dodać... Do owsianki, do musli, do jogurtów, do ciast, do naleśników, do sałatek, do kompotu... Możliwości jest wiele 😀

[edytowane 18/4/2012 od Nivi]

[b][url]http://www.youtube.com/nivienne22[/url][/b] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/0b1f6d72c9.png[/img] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/eb4b6c60e4.png[/img]


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
19/04/2012 3:40 am  

Widzę, że opinie na temat smaku są podzielone. A moje pytanie przed zakupem (bo skoro takie zdrowe 😛 ) brzmi: smakują bardziej jak żurawina czy rodzynki? Bo tych drugich strasznie nie lubię 😛


OdpowiedzCytat
mk
 mk
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 7
21/04/2012 7:18 pm  

Ja jeszcze tego nie jadłam, ale moja mama znalazła jagody goji w swoich zdrowotnych księgach i kupiłysmy sadzonki, podobno strasznie to to plenne, oby faktycznie smaczne. A jak nie, to zawsze jakąs naleweczkę zdrową można zrobić 😉


OdpowiedzCytat
lillabez
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
29/07/2012 5:11 pm  

Owoce goi, moim skromnym zdaniem, są o wiele smaczniejsze niż zurawina. na razie co prawda odstawiłam je, bo do owsianeczki dodaję świeże maliny i borówkę ameryk, plus sok z aroni. smaczne i zdrowe.Polecam:)


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
29/07/2012 8:05 pm  

U mnie goji też najczęściej lądują w śniadaniach zbożowych, nawet moja domowa mieszanka musli je zawiera 🙂
Mnie smakują, lepsze niż rodzynki, ale nie lepsze niż żurawina. Ten herbaciany posmak właśnie jest meeega.

Polecam do ciasta dyniowo-karobowego, bądź jakiegokolwiek ciasta z dodatkiem karobu ( http://szpinakowawrozka.blogspot.com/2012/06/carob-pumpkin-bread-z-owocami-goji.html)

Poza tym do ciastek, jako ozdoba do cupcake'ów, do wszystkiego praktycznie, do czego tylko można używać takie rodzyny. Ostatnio posmakowały mi w wytrawnych sałatkach, robią się wtedy takie "tajskie" ze względu na ten posmak herbaty.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca