Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ludziska pomocy!!!  

  RSS

Aldona
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 52
30/04/2006 9:39 pm  

Dwa tygodnie temu postanowilam ,ze przechodze na wegetarianizm . Nie jem miesa ,co do jajek i mleka to ograniczam sie do minimum . W przyszlosci chcialabym byc wege. Ale nie w tym rzecz chodzi o to ze ja non stop jestem glodna ,po zjedzeniu obiadu po 20 minut odczuwam glod ,co robic ??? Aha , a po sniadaniu to juz po 10 min. Co wy o tym myslicie??? Zastnawiam sie jeszcze nad tym co bedzie jak wogole zrezygnuje z mleka ,serow ,jajek itd Aldona


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
30/04/2006 10:30 pm  

Zależy co dokładnie jesz.
Ale ja mam podobkie, straszny żarłok 🙂 ciągle głodna; w każdym razie jest pare takich najadających potraw które wystarczaja na dłużej: domowa pizza, naleśniki ( z fasolka , kukurydzką, pomidorem, papryką), paella i ine ryżowo- warzywne wariacje, grochówka. Może po prostu Twoje danka sa zbyt lekkie, typu ziemniaczki + sałatka albo same warzywka- a można je łaczyć z kaszą czy ryżem. Spróbuj kaszy jaglanej- bardzo sycąca i zdrowa.

No i warto jeść regularnie. Koniecznie śniadanie; może byc na ciepło ( jak wychodze na cały dzien na zajęcia to często jem na sniadanie zupę z soczewicy- dłużej nie jestem głodna niż po kanapkach).

A jak juz cos przegryzasz, to niech będzie z pożytkiem dla zdrowia- ja preferuje słonecznik!

😎


OdpowiedzCytat
Aldona
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 52
01/05/2006 11:26 am  

Witaj Maze 🙂 Dzieki za odpowiedz ,wiesz pocieszylas mnie i to bardzo ,myslalam ze cos jest nie tak . Jestem poczatkujaca , w zwiazku z tym napewno robie bledy w odzywianiu sie ,ale z kazdym dniem moja wiedza wzrasta i mam goraca nadzieje ,ze wszystko sie ulozy 🙂 Pozdrowka dla wszystkich


OdpowiedzCytat
Robertus
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 71
01/05/2006 11:46 am  

To proste. Musisz zacząć jeść więcej tłuszczu!


OdpowiedzCytat
quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
01/05/2006 2:09 pm  

...ja jadam bardzo kaloryczne dania, jak robie zupe, to jest w niej wszystko :kasza, kartofle, dużo tłuszczu...po 2 talerzach takiej zupy gwarantuje że na 4 godziny bedziesz sytta...wogole jeśli chodzi o obiady to radze Ci nie stosować praktyk typu "jem ziemniaki z surówką a mięsa nie"...tylko po prostu ugotuj sobie coś sama ...tak samo kanapki...unikaj ich lepiej, bo one tzrymają wilgoć w organiźmie...jedz np ciemny chleb do zupy...
a ciepłę śniadanie to podstawa...ja jem owsiane płatki na wodzie z bakaliami...na 4 godziny mam z głowy myślenie o jedzeniu...
i nie myśl o czymś takim jak kalorie...jedz dużo i syto....i bedzie dobrze
pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
02/05/2006 4:16 am  

[quote: Aldona]Dwa tygodnie temu postanowilam ,ze przechodze na wegetarianizm . Nie jem miesa ,co do jajek i mleka to ograniczam sie do minimum . W przyszlosci chcialabym byc wege. Ale nie w tym rzecz chodzi o to ze ja non stop jestem glodna ,po zjedzeniu obiadu po 20 minut odczuwam glod ,co robic ??? Aha , a po sniadaniu to juz po 10 min. Co wy o tym myslicie??? Zastnawiam sie jeszcze nad tym co bedzie jak wogole zrezygnuje z mleka ,serow ,jajek itd Aldona

Witam Aldona
Polecam tłuszcze nienasycone (o tym się ciągle zapomina)
Najlepsze prosto z podkiełkowanych/moczonych nasion oleistych I orzechów
Siemie lniane - jedyne poważne, niepsujące się źródło Omega-3 kwasów
Pozostałej nasiona roślin oleistych (słonecznik, sezam, ) orzechy - Omega-6

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A, E, – sok marchewkowy własnej roboty.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

[edytowane 1/5/2006 od Jędruś]

[edytowane 1/5/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/05/2006 4:28 am  

Fajnie, ze możecie sobie pozwolić na kaloryczne dania. Ja od tego tylko tyję. No więc pozostaje mi być głodną.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
02/05/2006 7:18 am  

Lily,
unikaj oczyszczonych węglowodanów: białej mąki, cukru i białego ryżu. Kłopoty stwarza sposób, w jaki są one trawione. W przeciwieństwie do pełnego ziarna, oczyszczone węglowodany bardzo szybko przechodzą do krwi w formie glukozy. Na nadmiar glukozy musi organizm natychmiast reagować i ten cukier zużyć np. jako paliwo (nadmiar cukru mógłby spowodować trwałe zmiany w mózgu!!), jeżeli nie jest pierwsza opcja możliwa glukoza zostaje bezzwłocznie przetwarzana i magazynowana w komórkach tłuszczowych. Zamiast energii przybiera poziom tłuszczu. SKUTEK: [b]Jestem ciągle głodna i przybieram na wadze. [/b] 😉

Jedz świeże owoce i warzywa, zwłaszcza naturalnie hodowane, używaj pełnych ziaren i orzechów, zalecam ziarna dyni.


OdpowiedzCytat
Aldona
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 52
04/05/2006 12:04 am  

Witam 🙂 Dziekuje wszystkim za odpowwiedzi . Quueeen napisalas ,ze w zupach powinno byc duzo tluszczu ,napisz prosze przyklady skad go czerpac .
Jedrus Ty z kolei napisales " Polecam tłuszcze nienasycone (o tym się ciągle zapomina)
Najlepsze prosto z podkiełkowanych/moczonych nasion oleistych'' napisz prosze jak te nasiona sie nazywaja ( a najlepiej jaksa stronke o nich ,chcialabym zobaczyc jak wygladaja ) i jak dlugo je moczyc . Przepraszam za takie moze glupie pytania ale wczesniej nie zywilam sie w ten sposob i niektore rzeczy sa mi obce . Z gory dziekuje za zrozumienie 🙂 Pozdrowka dla Wszystkich Aldi


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
04/05/2006 1:21 am  

Cóż, to śmieszne trochę, ale mam podobnie. Odkąd zacżęła się wiosna, moje dania rzado zaspokajają mój apetyt. Dawno już pożegnałam białe pieczywo, biały ryż itp. Dania jem teoretycznie syte, nic z tego, żołądek domaga się więcej i więcej. Wzięłam się na sposób i przebywam więcej na dworze 😀 😀 . Już nawet pseudofigura mnie nie interesuje, ale zdrowie 😀


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
04/05/2006 5:27 pm  

Heh, a ja też się martwiłam, że coś ze mną nie tak, ale widzę , że wszyscy mają podobny problem;).Heh, teraz znaleźć tylko złoty środek(metoda na głoda;)).
Pozdrawiam wszystkich cieplutko:)!!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
elo
 elo
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 14
04/05/2006 5:47 pm  

ehh ziomki!!!
podobno warzywka nie mają dużo kalorii,wiec co sie martwicie na głoda wcinać warzywka:D
pozdrawiam!!
ps.Kocham Bartusia "Dredzika":*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:**:*:*:*:*:*:*:*

Salome


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
04/05/2006 6:09 pm  

Heh, no tak, ale ile tych warzywek można:D....Pozdrowionka:)!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
04/05/2006 10:18 pm  

Cóż, to śmieszne trochę, ale mam podobnie. Odkąd zacżęła się wiosna, moje dania rzado zaspokajają mój apetyt. Dawno już pożegnałam białe pieczywo, biały ryż itp. Dania jem teoretycznie syte, nic z tego, żołądek domaga się więcej i więcej. Wzięłam się na sposób i przebywam więcej na dworze 😀 😀 . Już nawet pseudofigura mnie nie interesuje, ale zdrowie 😀

Został spełniony pierwszy warunek i dopływ węglowodanów oczyszczonych ograniczyliśmy na korzyść węglowodanów złożonych, odpowiada następnie witamina B1( tiamina ) za przemianę węglowodanów i prawidłowe uzyskanie energii. Za mało witaminy B1 = za mało energii, pomimo sytych dań!

Ponieważ organizm ma tylko dwie możliwości żeby usunąć nadmiar cukru z krwi:

1. Przemiana za pomocą B1 w energię
2. Przemiana w tłuszcze.

zmusza niedobór witaminy B1 w żywności organizm do wyboru drogi nr. 2.

W ten sposób działa przemiana materii u wszystkich żywych istot na tej planecie i w tym celu każde nasionko zaopatrzone w energię w formie tłuszczy i skrobi zawiera odpowiednią ilość witaminy B1 (tiaminy), witaminy B2 (ryboflawiny), witaminy B5 (kwasu pantotenowego) etc.

Dlaczego w takim razie w naszym pożywieniu stosunek węglowodanów do witaminy B1 nie znajduje się w przewidzianej przez naturę normie?

Witamina B1( tiamina ) jest szczególnie wrażliwa na wysokie temperatury - przy gotowaniu tracimy jej od 20 do 50 proc. reszta rozpuszcza się w wodzie!

Następnym faktorem wpływającym negatywnie na stosunek węglowodanów do B1 jest przemysłowa obróbka roślin, konserwacja i magazynowanie.

Co robić?
Jedść dużo świeżych (nieogrzewanych) owoców i warzyw, zwłaszcza naturalnie hodowlanych i używać dużo pełnych ziaren i orzechów.


OdpowiedzCytat
  
Praca