Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co zastąpi żelatyne?  

  RSS

Matrix18
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 2
02/08/2012 6:05 pm  

Witam, od pewnego czasu już mam coraz to większe bóle w nodze nie mam mięśni brakuje mi żelatyny i zaczełem kupować zastanawiałem się co w niej jest co tak kręci teraz już wiem z czego się składa i muszę przestać ją pić, i mam pytanie czym mogę to zastąpić aby to wszystko nadrobić, proszę o pomoc 🙁


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/08/2012 6:44 pm  

Żelatyna to raczej na chrzątki stawowe, a nie na mięśnie...Też mam problem z bólami stawowymi, ale wydaje mi się zamienników żelatyny nie ma. Jest agar, pektyna, ale nie mają właściwości odbudowujących chrząstkę.
Były robione jakieś badania, co stwierdził lekarz? Może to jakiegoś problemy neurologiczne, może reumatologiczne, może ortopedyczne- powodów mogą być tysiące. Czasami zmiany zwyrodnieniowe, w jakim jesteś wieku? Radzę też przebadać nerki. U mnie teraz wyszło w badaniach krwi, że mam piasek, niedługo będę miała USG, może to jes powodem...

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/08/2012 7:34 pm  

Co to znaczy, że nie masz mięśni? Jakieś zaniki chorobowe? Mięśnie nie składają się z żelatyny...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Mateusz91
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 136
02/08/2012 8:50 pm  

Co ma żelatyna do mięśni? (porażka 😀 )

Brakuje Ci mięsa w nodze? Masz uraz? W wyniku urazów często dochodzi do atrofii tkanki mięśniowej.


OdpowiedzCytat
leppard
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 29
18/07/2014 1:50 pm  

Jako zamiennik żelatyny sprawdza się proszek Agar. Z jego dodatkiem można przyrządzać desery oraz galaretki.

Opis produktu mówi, że jest to bezbarwna, żelująca substancja z ośmiu rodzajów morskich glonów. Agar już 2 tys. lat temu był używany przez Chińczyków i Japończyków, a następnie inne narody Azji ze względu na wspaniałe wartości zdrowotne, wysoką zawartość minerałów, witamin i protein. Dzięki swojemu pochodzeniu posiada wysoką zawartość jodu, wapna i żelaza.


OdpowiedzCytat
vegejack11
świeżaczek
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 3
08/09/2014 12:49 pm  

potwierdzam, agar to najlepsza alternatywa


OdpowiedzCytat
  
Praca