Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Porady dla nowego wegetarianina , czyli mnie 🙂   

  RSS

Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
08/10/2014 11:14 pm  

Od przyszłego tygodnia, przechodzę oficjalnie na wegetarianizm (laktoowowegetarianizm). Dotychczas od dłuższego czasu ograniczałem tylko spożycie mięsa w ilości raz na tydzień - mięso białe, ale oczywiście zdarzało się mnóstwo odstępstw od tego i nie raz w tygodniu pałaszowałem paprykarza czy nawet kiełbasę w leczu :/ Drodzy użytkownicy proszę was o porady wszelakie z autopsji czy z wiedzy 🙂
Mam też pytanie , które powielam , bo nie uzyskałem na nie jednoznacznej odpowiedzi - Czy mogę jeść zupy robione na mięsie w tym i rosół , gdzie są duże kawały białego mięsa i nic nie pływa ??


OdpowiedzCytat
leppard
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 29
09/10/2014 1:05 am  

Hej, to super!!
Generalnie rada moja taka by sié nie przejmować zdaniem innych ludzi, bo zawsze znajda sie "mądrzejsi", którzy jedzą mięso i maja na to durne argumenty.

aaa jeśli chodzi o zupy to co prawda nie jest to mięso w czystej postaci, ale podobnie jak unikanie sosów z mies polanych na ziemniakach, powinieneś również unikać jedzenia zup robionych na mięsie.
Wiem, ze jest to często problem, by wytłumaczyć w rodzinie, ze nie zjesz rosołu robionego na mięsie, ale przynajmniej ludzie będą brali Twoje aspekty etyczne na poważnie.

Powodzenia!!!!!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/10/2014 1:28 am  

Hmm, możesz jeść wszystko, tylko jak jesz tłuszcz wytopiony z kury, to nie jesteś wegetarianinem, ot tak, po prostu 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
09/10/2014 2:20 pm  

W takim razie , będę w 99 % wegetarianinem bo nie będę potrafił zrezygnować z niedzielnego rosołu , a nie mam zamiaru jeść gotowanego na kostkach ( glutaminiany i takie tam nie fajne rzeczy ) .Mówię więc papa wszystkim daniom do których zrobienia użyto mięso , lub które zawierają mięso .


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
09/10/2014 3:36 pm  

nie mówisz 'papa' wszystkim daniom, bo rosół nie.
ja rosół zastąpiłam bulionem warzywnym (z dużą ilością drobno pokrojonych warzyw i oliwą z oliwek lub olejem winogronowym), a kostki można kupić bez glutaminianów i innych niefajnych rzeczy (np w rossmannie). zajadają się nim moi wszystkożerni domownicy 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
09/10/2014 4:51 pm  

W takim razie , będę w 99 % wegetarianinem bo nie będę potrafił zrezygnować z (...)

Nie będziesz w żadnym procencie wegetarianinem, bo jedząc świadomie mięso w jakiejkolwiek postaci wykluczasz siebie z tej grupy. To tak w kwestii pojęć.

A wykluczać różne rzeczy możesz powoli, nikt cię nie zmusza do rezygnacji z ulubionego dania z kury. 😛

[edytowane 9/10/2014 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/10/2014 7:14 pm  

W zasadzie to na zdrowie 🙂 jak chcesz jedz ten rosół, myślę że po jakimś czasie sam z niego zrezygnujesz. Każdy zmienia swoje życie na swój sposób. Fajnie, że zrobiłeś taki duży krok na przód, życzę powodzenia i wytrwałości.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
10/10/2014 9:12 pm  

tylko wystrzegaj się weg(etari)ańsko-talibańskich grup na fb 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca