Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Szparagi  

  RSS

Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
16/05/2006 11:30 pm  

Wstyd się przyznać, nigdy się szparagami nie zajmowałam. W zasadzie, ostatnio się pojawiły, więc się zainteresowałam i postanowiłam sobie przyrządzić na obiad. Poczytałam trochę w internecie (ale ja nieobyta 😀 ) i jako tako zabrałam się do gotowania. Chyba coś nie wyszło. Możecie mi doradzić, jak przyrządzacie szparagi? Jak najdokładniej je można obrać? Czy gotowane na parze są równie smaczne, jak na wodzie?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/05/2006 2:45 am  

Osobiście nie lubię szparagów, ale coś tam piszą w Internecie o nich:
http://kuchnia.verusinter.net/przepis.php?NUMER=672
(przykładowo)

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
17/05/2006 5:39 pm  

Szparagow sie nie obiera, szparagi sie skrobie. Musisz skrobac tak dlugo, az zostana ci tylko takie mieciuskie paleczki. Potem gotuje sie w niesolonej wodzie az do miekkosci i podaje polane maslem albo w jakims lekkim sosie.

Tyle ze nie kazdy lubi szparagi (maja dosc... charakterystyczny smak) wiec moglas jes przygotowac dobrze, a po prostu ci nie smakuja 😀

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
17/05/2006 11:43 pm  

Osobiscie uwazam, ze szparagi sa paskudne... :casstet: Ale ludzie z bardziej ode mnie wyrobionym gustem i podniebieniem twierdza, ze lepsze sa biale z rozowymi lebkami od zielonych.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
Azzahar
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
18/05/2006 1:53 am  

Zgadzam się z przedmówczynią, szparagi są ohydne, śmierdzą i do tego sika się po nich na zielono i śmierdząco 🙂 A najlepsze są w zupie, według mojej mamy.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
18/05/2006 12:17 pm  

Oj, pyszne są przecież 🙂


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
18/05/2006 6:52 pm  

ja uwielbiam szparagi ;] sa pyszne i moge jesc kilogramami ;p

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
20/05/2006 12:46 am  

ja tez przyłączam się do obrońców szparagów;) są naprawdę smaczne o ile nie są stare i przez to gorzkie w smaku. Może rzeczywiście przyrządziłas je dobrze tylko Ci nie smakują.

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
  
Praca