Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

lody sojowe  

  RSS

euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
10/06/2006 2:30 pm  

ahhhh, jak mi sie marzy cos takiego na sklepowej polce.... :

[url] http://www.soydelicious.com/index.htm [/url]

tzn. nie to zebym sie codziennie lodami obrzerala, a od kiedy nie spozywam mleka to juz wogole odeszly w zapomnienie, ale czasami fajnie jest po porstu isc do sklepu i kupic jakis gotowy produkt, kiedy np. nie ma sie czasu robic czegos samemu, no i dodatkowym plusem
bylby fakt, ze ludzie nie pytaliby "ooo, to co ty jesz?" albo "biedna jestes, nie mozesz jesc lodow". to nie tak - przeciez moge, tylko, ze nie chce.

ale sojowymi to bym nie pogardzila 😀

no i zobaczyliby, ze sojowe lody moga byc rownie dobre, jak te mleka (nie jadlam, ale jestem pewna, ze sa pyszne c; ).

ciekawe ile nam przyjdzie poczekac na "przywedrowanie" takich lodow do Polski...

a moze ktos ma przepis na jakies dobre, weganskie lody? tylko zeby nie byl skomplikowany... bo np. maszynki do lodow to nie mam.

pozdrawiam C:

p.s. przez przypadek mi sie dwa razy kliknelo i jest dwa razy ten sam temat i nie moge go usunac, mimo, ze wchodze w "zmien" i lkikam na "! usun wiadomosc !", ale to jej nie usuwa... prosze wiec Admina o jej usuniecie, albo jesli ktos wie jak to prosze o informacje.

[edytowane 10/6/2006 od euridice]

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
10/06/2006 7:17 pm  

No coz, jest smietana i mleko sojowe wiec pewnie da sie zrobic dowolne lody. ale ponizej maly przepisik, malo skomplikowany, za to raczej czasochlonny:

200 ml mleka kokosowego
laska wanilii
10 dkg cukru
500 ml smietany do ubijania: [url= http://greenplanet.pl/product_info.php?products_id=598&osCsid=521a17cd8b57fdb9294e78ed2310316b]link[/url]

mleko zagrzac z wanilia, rozpuscic w nim cukier. wyjac wanilie, ostudzic. ubic smietane, wymieszac z mlekiem kokosowym. wstawic na godzine do zamrazalnika na godzine. wyjac, wymieszac trzepaczka (solidnie) albo zmiksowac. czynnosc powtarzac az masa bedzie miala odpowiednia, kremowa konsystencje.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
mokuso
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
10/06/2006 7:41 pm  

U mnie sa lody sojowe, takie na kulki i sa lody dla diabetykow. Jak widdac dla kazdego cos dobrego. Osobiscie nie jadlam tych sojowych ale ktoregos dnia skosztuje 🙂
Pozdrawiam lodożerców!

I believe in angels


OdpowiedzCytat
stoppelek
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 47
20/06/2006 9:07 pm  

a tu niestety niee...:( ale dzieki za przepis!!:)

Rząd na bruk! Bruk na rząd!


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/06/2012 6:59 pm  

Zacząłem zabawę w alchemika 😛

Na początek poszły lody z mleka waniliowego i zmiksowanych bananów.
Są naprawdę niezłe, ale to jeszcze nie to.
Planuję zmiksować mleko czekoladowe z proszkiem budyniowym, będę informował o wynikach.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
29/06/2012 10:36 pm  

Z lodów proponuję przepis z mleka kokosowego, pycha 🙂
[url] http://matkaweganka.blogspot.com/2012/06/weganskie-lody-czekoladowe-kremowe-i.html[/url]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
30/06/2012 1:01 am  

Z lodów proponuję przepis z mleka kokosowego, pycha 🙂

przepis z bloga założycielki tematu 😛

Fajno, fajno podsunęłaś mi nowy pomysł na wykorzystanie wyprzedażowego mleka kokosowego z biedronku(po 1,99 puszka, ach! kupiłam ich wtedy do cholery) do tej pory robiłam z niego naleśniki(delikatniusie), raz placka(zrypałam 😛 ), to teraz będą lody. Nawet teraz ukuciam, będą na rano 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
14/07/2012 10:00 pm  

W Wawie na Nowym Świecie 52 jest lodziarnia, która obok lodów mlecznych sprzedaje też lodyi o smaku czekolady z wiśniami, agrestu, buraka, bazylii, podobno są też marchewkowe i schabowe xD ale to ostatnie to może ściema.
Kosztują 4 zeta za dużą kulę, a dziś była jedna gratis 😎
Będę chyba często tam bywał.

Update: Te na Nowym Świecie chyba zlikwidowali, pozostają te na Mokotowie.

Są także w Cafe Mana Mana w Krakowie, będę tam bywał regularnie 😎

[edytowane 4/7/2013 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
05/07/2013 3:55 am  

A to
[url] http://promocje.kredyty3.pl/artykul,lody-naturattiva-bio.html[/url]
znacie?

Miałem przyjemność jeść wiśniowe, malinowe i czekoladowe. Te pierwsze są średnie, ale dwa pozostałe to jedne z najlepszych lodów, jakie jadłem.
Podobno są w Piotrze i Pawle, ale nie mam tu żadnego.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
05/07/2013 2:05 pm  

[url] http://www.youtube.com/watch?v=pTWYoLq8HtQ [/url]

Prosto i szybko, jeśli ktoś lubi proste przepisy.


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
12/07/2013 12:41 am  

Takie właśnie lody robiłam wczoraj, tylko że z jagodami 🙂 Prosta rzecz, a cieszy 🙂
Próbowałam robić też lody na śmietance kokosowej, takiej do ubijania, ale że nie mieszałam w trakcie mrożenia zrobiły się kryształki lodu. Przydałby się ciekły azot...


OdpowiedzCytat
  
Praca