Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Blee  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
23/06/2006 8:29 pm  

ja trochę odbiegne od tematu, ale czy macie czasem takie uczucie, ze im bardziej coś jest przetworzone i Wy to jecie, tym bardziej wam potem np.niedobrze..nie czujecie się tak "świeżó"jak po zjedzeniu owoców, warzyw...ja np.wczoraj zjadłam ser żółty,,,i myślałam, że zwymiotuję:/...późnij w ogóle niedobrze mi było ciągle..ale zawsze tak jest im więcje roboty przy tym żarciu było..tym mniej mnie to kusi....:D.?Czy tylko ja taka nienormalna jestem:D???

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
23/06/2006 11:31 pm  

No wlasnie, ja tez tak mam, ze jak zjem cos przetworzonego to czuje sie taka "brudna" i w ogole...choc zanim dolaczylam do forum,to mi to nie przeszkadzalo 🙂 co do miesa, to zapach sklepow oferujacych tego typu produkty wywoluje i zawsze wywolywal u mnie odruch :casstet: zapach np gotowanego czy smazonego rzeczywiscie zaczyna mi coraz bardziej przeszkadzac... kiedys tak nie bylo, choc i tak jadlam mieso (czerwone) sporadycznie- bleee okropne jest dla mnie to, ze we wroclawiu, w hali targowej stoisko wegetarianskie znajduje sie tuz obok miesnych... i musze to znosic jak tam jestem 🙁

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
stoppelek
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 47
24/06/2006 1:16 am  

chociaz w rzeczywistosci bym tego nie zrobila, bo uwazam, ze trzeba dzialac zgodnie z prawem...

A kto dał IM prawo do takiego traktowania zwierząt?:(

Rząd na bruk! Bruk na rząd!


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
24/06/2006 3:19 am  

stoppelek, nikt nie dal im tego prawa i my to wiemy, tylko, ze oni mysla, ze ja MAJA I JUZ, nie wiem, a moze, ze dal im je bog, to akurat nieistotne;

chodzilo mi o to, ze niszczenie cudzego mienia (witryny sklepu miesnego) jest lamaniem prawa, prawa pisanego - takiego w kodeksie, jest to czyn karalny, za ktory mozna dostac grzywne lub isc do wiezienia...

aktywista za kratkami to aktywista bezuzyteczny, juz lepiej pochamowac chcec zemsty, "pokazania im" i zajac sie jakas legalna forma pomocy zwierzetom - manifestacje, petycje, zbiorki pieniedzy etc.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
24/06/2006 2:22 pm  

Jako małe dzidzi 😀 zamiast kaszek i tym podobnych wolałam zjadac kiełbase!!! później jak byłam troche starsza to smakowało mi tylko mięso z kurczaka.A teraz dzięki (między innymi) temu forum zdałam sobie sprawe jakie to jest obrzydliwe.Bo przecież zjadając to mięso jemy nic innego jak mięćnie , ścięgna,żyły, naczynka krwionośne , a to takie obrzydliwe! Jak ogladamy jakiś film na biologi i jest pokazane np.wnetze człowieka i takie tam ( żołądek,jelita) to wszystkie moje koleżanki to obrzydza ,ale po powrocie jedzą to samo co budziło u nich odzaze tylko że pochodzenia zwierzęcego! teraz jak widze jak ktos zjada to co potocznie nazywa sie miesem robi mi sie niedobrze i tak jak wielu z was zle znosze pobyt w supermarkecie kiedy musze przejsc przez dział mięsny.Najgożej jednak jest wtedy gdy ja muszę nakarmić psa.Moja mama gotuje mu ( dokładniej to jej 🙂 ) serca i wątróbki drobiowe!!!! :casstet:


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
25/06/2006 1:45 pm  

ja trochę odbiegne od tematu, ale czy macie czasem takie uczucie, ze im bardziej coś jest przetworzone i Wy to jecie, tym bardziej wam potem np.niedobrze..nie czujecie się tak "świeżó"jak po zjedzeniu owoców, warzyw...ja np.wczoraj zjadłam ser żółty,,,i myślałam, że zwymiotuję:/...późnij w ogóle niedobrze mi było ciągle..ale zawsze tak jest im więcje roboty przy tym żarciu było..tym mniej mnie to kusi....:D.?Czy tylko ja taka nienormalna jestem:D???

doskanale Cie rozumiem Wiejka, gdy patrzę na słodycze to widze cukier.lecytyne i barwniki...gdy czasem zjem sobie pizze,albo cos co zakrawa o "wege fastfood" to czuję się jak zakażona czymś...wtedy z radością zjadam na drugi dzień michę brązowego ryżu z warzywami...
Chleb dośc często równiez sama piekę...wcinając go czuję się o wiele lepiej niż jedząc ten sklepowy.

Moja psychika dośc mocno odbiera na falach "to jest beee...tam jest chemia"...przez to jedząc zdrowe i mniej przetworzone rzeczy czuję się taka lekka i jakby to powiedzieć "czysta"...czasami wydaje mi się to aż absurdem-gdy np mam wyrzuty i mi nie dobrze po zjedzeniu czegoś mniej zdrowego...


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
25/06/2006 7:03 pm  

Heh..JAGA dokładnie o tym mówię:D!!Czasem zjem pizzę..i możę przez chwilę mi smakuje..ale potem czuję siię taka nachana...a jak jem zdrowszą żywność to...co prawda jestem co chwila głodna;p..ale nie wiem, że jem zdrowo i taka rześka sie czuję:D..
Pozdrawiam:*!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/06/2006 9:44 pm  

Przez mojego fioła na punkcie naturalnego jedzenia ludzie uważają mnie za bardzo wybredną. I ciężko mi z tym.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
25/06/2006 11:54 pm  

A mnie uważają za dziwną 😀


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
27/06/2006 9:14 pm  

a to chyba kazdego wege ;p

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
kjójik
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 5
29/06/2006 11:02 pm  

Zgadzam się. Już jakiś czas jestem wege i mam to samo. Nawet jak przechodzę obok stoiska z mięsem w supermarkecie- to czuje niesmak i jest mi niedobrze juz od samego zapachu. Ale zauwazyłam też, ze odkąd nie jem mięsa mam bardziej wyczulony smak. PZDR dla wszysktich.
PS. niedawno znalazłam tą stronkę i sadzę, że jest SUPER, mam zamier bywać tu często 🙂


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
30/06/2006 4:18 am  

ja musze czasem dziadkowi odgrzac obiad i dzisiaj jak wyjalem z mikrofali to zapach kolpsow az mnie zatkal ;/

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Megumi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
01/07/2006 8:19 pm  

a mnie sie dzisiaj snilo ze jadlam mieso :casstet:


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 429
09/07/2006 8:40 pm  

Ja także nienawidzę zapachu i widoku mięsa!Ostatnio byłam z kumpelą na hali żeby pokupować sobie ciuchy a tam...po drugiej stronie korytarza same sklepy mięsne, nie mogłam na nie patrzeć, nie mogłam znieśc tego widoku i zapachuChciałam jak najszybciej stamtąd wybiec.Albo tak samo w domu(niestety tylko ja jestem wege)jak robią sobie kotlety albo kurczaka albo jeszcze gorzej klopsy....fffeee.No i wszyscy oczywiście mówią że jestem głupia i że jak ja mogę tak gadać??!!:\\ kiedy mówię że mi to śmierdzi :\\


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
09/07/2006 9:01 pm  

jak czasami czekam na autobus, to w pobliżu przystanku jest sklep mięsny. i patrzę sobie na te wszystkie rzeczy. strasznie mnie dziwi, że ludzie mogą to jeść 😮
leży np cała świńska głowa, albo jej nóżki, albo kurze łapki, albo całe kurczaki (z szyją, choć bez głowy) mi się to w ogóle jadalne nie wydaje.
i jeszcze mnie dziwi, że takie tanie jest mięso! kilka lat takie prosie żyje, ile się ono nacierpi, ile namęczy, a potem można je kupić za takie grosze! tak niewiele jest warte......... 🙁

ale jeszcze jedno: czemu połowa gotowych produktów wegetariańskich musi się nazwać odzwierzęco? SCHABOWY sojowy i granulat o smaku SZYNKI....
ja tam wolę soję o smaku soi 🙂

[edytowane 9/7/2006 od daffnia]

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca