Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Romantik kolacja wege - Pomóżcie  

  RSS

kjójik
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 5
18/07/2006 2:02 pm  

Witam wszystkich wege - mam ogromna prośbę 🙂

W piatek obchodzimy z moim narzeczonym kolejna rocznice 🙂
On nie jest wege... ale planujemy jakas romantyczna kolacyjke w domku a potem gdzies pojdziemy spedzic mily wieczor razem..
Mysle nad tym co moglabym przygotowac na ta kolacyjke..cos takiego wegetarianskiego ale i wykwintnego zarazem (moj narzeczony nadal niestety podchodzi do mojego wegetarianizmu dosc sceptycznie - pomimo ze juz sporo czasu minelo odkad jestem wege) CZY ZNACIE JAKIS EXTRA PRZEPIS NA COS CO BEDZIE PYSZNE, WYKWINTNE NO I OCZYWISCIE WEGE ?? Przegladalam juz rozne przepisy na tej stronce i inne ktorych jeszcze nie probowalam..ale jakos wolalbym cos co ktos juz sprawdzil i moze potwierdzic ze jest pyszne 🙂 i smakuje nawet tym NIE wege...

LICZE NA WAS KOCHANI...POMÓŻCIE 🙂


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
18/07/2006 9:25 pm  

na www.puszkkka.spinacz.pl (może już znasz) znajdziesz przepisy wg składnika, który ma być podstawą dania. zrób to co bardzo lubi w jakiś inny, ciekawy sposób.

ja polecam kuleczki ryżowe + sos z soczewicą, ale nie wiem czy to jest wystarczająco wykwintne? 🙂

gotujesz ryż na miękko, może się nawet troszkę rozgotować. super pasuje ryż jaśminowy.
jak już ostygnie, lepisz z niego niewielkie kulki i obtaczasz w bułce tartej. do tej bułki warto dodać trochę słodkiej papryki i curry- panierka będzie wtedy miała ładny kolor i bedzie taka chrupiąca,mmmmmmm 🙂 ważne żeby wrzucać na gorącą oliwę.

sos: najpierw gotujesz soczewicę
na patelni podsmażasz cebulę, potem dodajesz przyprawy: kurkumę, paprykę słodką i ostrą, imbir, curry, pieprz, sól. następnie koncentrat pomidorowy. zalewasz wywarem od gotowania soczewicy i wrzucasz soczewicę. koniecznie posypać natką pietruszki. (jak ktoś jada to jeszcze może być tarty żółty ser)

pychotka!

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/07/2006 9:55 pm  

To może ja jutro zrobię na obiad 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
BASIOŁEK:*
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 97
19/07/2006 2:15 am  

mogę Ci ze skanować przepisy z książki tylko podaj maila(nie będę tego przepisywać bo to aż "700 przepisów kuchni wegańskiej")


OdpowiedzCytat
kjójik
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 5
19/07/2006 12:00 pm  

DZIĘKI za podpowiedzi 🙂

Te kuleczki ryżowe brzmią pysznie więc zamierzam je przyrządzić (naewt jeśli nie na ta konkretną kolację) 🙂

mój e-mail to : animae@wp.pl

PZDR :hiya:


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
19/07/2006 11:51 pm  

Ja bym proponował proste ale jakże ładnie przybrane i podane spagetti 🙂 Sam kiedyś tak zrobiłem( kolacja przy świecach z dobrym winem sami wiecie) Ale najwspanialsze było to, że tę kolację robiliśmy we dwoje 🙂


OdpowiedzCytat
Olgunia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 5
20/07/2006 8:21 pm  

hej, właśnie, to dobry pomysł- ugotujcie coś razem:) to jest niezła frajda, mówię Ci:) Chyba, że chcesz go zaskoczyć półmiskiem z yżowymi kuleczkami (też je sobie zrobię, brawo dla Pani, przepraszam, jej nick mi umknął, która na nie wpadła 🙂 )

Olga:)


OdpowiedzCytat
  
Praca