Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dynia  

  RSS

Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
20/07/2006 11:29 pm  

Szukam dobrych, sprawdzonych i, rzecz jasna, wegetariańskich przepisów na potrawy z dynią. Sprawdzałam na portalach z wege przepisami, ale nie znalazłam niczego specjalnego, na czym by można przy stole oko zawiesić ;). Jeśli znacie jakies fajne, orginalne przepisy - poratujcie mnie, bo podrasta mi owo warzywko na działce i niedługo nadejdzie czas, kiedy trzeba będzie coś z nim zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
20/07/2006 11:52 pm  

a może zupa dyniowa?
ja najbardziej lubię gotowaną na bulionie z gałką muszkatałową, imbirem, curry 🙂
narobiłaś mi apetytu 😛

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
21/07/2006 12:33 am  

Zupę dyniową lubię najbardziej z pomidorami, na ostro, ale podobno niektorzy robią na słodko, łagodną. Przepisów nie pamiętam, tzn robię z głowy


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
21/07/2006 1:08 am  

Weganska, czyli mleko, maslo i smietana odpadaja? Podam to, gdzie sie da zastapic produkty (maslo margaryna, smietane smietana sojowa etc) - inna sprawa, ze nie ma weganskich przepisow na potrawy z dyni.

[b]Dynia duszona[/b]
Pokrajać kawałek dyni w cienkie plasterki, zagotować dwa razy*, następnie odcedzić, a włożywszy do rondelka, dodać łyżkę masła (może być margaryna, ja zazwyczaj daje marysie - taniej :D), pół łyżeczki cukru, posolić, wsypać garść usiekanej zieleniny, tj. koperku, szczypirku, pietruszki i estragony, obsypać lekko mąką, poddusić pod przykryciem i podawać obłożoną grzankami.

* - zagotowuje sie, zestawia z ognia na pare minut po czym gotuje ponownie.

[b]Dynia na kwaśno[/b]
Kawałek oczyszczonej dyni poszatkować jak marchew, a zagotowawszy w słonej wodzie odcedzić na sito. Zrobić białą zaprażkę z łyżki mąki i łyzki masła (może być margaryna), rozprowadzić ćwierć litrem kwasu ogórkowego lub barszczu żytniego i ćwierć litrem kwaśnej śmietany (można spróbować sojowa, nie testowałem) włożyć dynię, wsypać usiekanego kopru i pietruszki, a gdy się poddusi - wydać.

-------

Mam jeszcze przepis na budyn z dyni (oznaczony przez prababke jako bardzo smaczny :D), ale trzeba jajka wiec nie podaje.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163

OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/07/2006 1:43 am  

A w ogóle: [url] http://www.przepisykulinarne.net.pl/potrawy_z_warzyw/[/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Neti
 Neti
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 24
21/07/2006 2:33 pm  

http://puszkkka.spinacz.pl/szukaj_n.php3
polecam tą stronkę 🙂

[b]Eight men will never play again, who met destruction there, the flowers of English football, the flowers of Manchester[/b] Joga Bonito :* :*


OdpowiedzCytat
  
Praca