Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Chorwacka muzyka  

vegetena
stały bywalec

...

[edytowane 31/1/2012 od vegetena]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/04/2008 12:43 am
agata18
bywalec

szczerze mówiąc jeszcze nie słyszałam chorwackiej muzyki (ale zapewne się to zmieni),
ale strasznie podoba mi się muzyka właśnie z Bałkanów,szczególnie Goran Bregovic i piosenka bubamara z filmu czarny kot biały kot (Emir Kusturica).Jest to jedyna muzyka z taką energią i miłością do życia....ach ci cyganie! 😀
pzdr. 😎

lady vegan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2008 1:33 am
vegetena
stały bywalec

...

[edytowane 31/1/2012 od vegetena]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2008 9:08 pm
Psubrat
bywalec

temat przysechł zanim się na dobre narodził, no to go trochę odświeżę. Vegetena, mi chorwacka tradycyjna muzyka kojarzy się od razu (i prawie wyłącznie) z dalmatyńskimi klapami. Jeśli lubisz wolną, romantyczną muzykę na kilka głosów, to polecam. Ja wolę skoczniejsze kawałki, oczywiście początek, to był Bregović:).
Zaraz po wojnie bałkańskiej gdybyś jednak posłuchała sobie głośno w domu (w Chorwacji) tego gościa, mogłabyś dostać granat przez okno. Teraz jest już oczywiście lepiej, ale i tak samego Bregovića słyszałem tylko w Serbii. Z typowo chorwacką, szybką muzyką (folkową) jeszcze się nie spotkałem. Polecam jednak wybrać sie do Bośni, Czarnogóry albo właśnie Serbii.
Współczesna chorwacka muzyka, tzw. przeboje, jest dla mnie za bardzo dyskotekowa, ale to tylko mój spaczony gust:).

www.evergreen.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/06/2008 1:06 am
pawel747
bywalec

O, jeśli ktoś mógłby polecić coś więcej jak Bijelo Dugme lub coś jeszcze "mocniej rockowego" z byłej Jugosławii, bardzo proszę... 😮 Uwielbiam muzykę z szeroko pojętego wschodu Europy - chyba już bardzo dobrze znam czeską, słowacką, węgierską i rosyjską; trochę rumuńską czy bułgarską, a z Jugosławii jestem zupełnie zielony, jeśli nie liczyć BD i jakiegoś dość przeciętnego hard rockowo-punkowego zespołu z Serbii, którego płytę kupiłem w komisie w Budapeszcie... Ach, jest jeszcze zespół Smak z Serbii - rock progresywny - też niezła muzyka dla każdego...
http://pl.youtube.com/watch?v=QD_lGReBQuY
http://en.wikipedia.org/wiki/Smak
Ale z Chorwacji nie znam zupełnie nic podobnego 😮

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/10/2008 11:11 pm
  
Praca