Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Miłość  

adamrozew
stały bywalec

Nie wiem dlaczego ten temat stworzylem, ale taką mam dzisiaj potrzebe. Nie chodzi mi tylko o milosc miedzy mezczyzna a kobieta (choc od niej czesto wszystko sie zaczyna), moze byc milosc do dziecka, do rodzicow i znacznie wiecej ... . Jest to uczucie dla ktorego zyjemy, choc czasami to wypieramy goniac za mirazami. Są takie piekne piosenki, wiersze piszcie prosze.

[edytowane 21/3/2009 przez adamrozew]

[edytowane 22/3/2009 od xxl]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/03/2009 11:56 pm
czapla_666
bywalec

Totalna abstrakcja do tego, co slucham na codzien.... Ale polecam: "Kochaj mnie i dotykaj" i "Maly Ksiaze"... Na prawde bardzo fajne:) Kiedys moze jeszcze zamieszcze nieco wierszy...:)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/03/2009 12:03 am
mika24
forumowicz

Myœlę, że miłoœć jest baaardzo wielkim wyzwaniem. Najbardziej trwała jest ta niespełniona... 🙁 Uwielbiam "Nie ma mowy" Normalsów i niemal wszystkie piosenki Edyty Bartosiewicz ...Pewnie zapomniałam o setkach innych, które sš piękne...

[edytowane 8/5/2009 przez mika24]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/03/2009 12:11 am
adamrozew
stały bywalec

Widze, ze dziisiaj cos jestem strasznie smutno powazny, ale przypadkowo natknałem sie na staroc (znaną :)) która mnie troche rozbawiła.
Nie uwazacie czasami, ze z miloscią to troche jak z króliczkiem 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=4SE2aRweXXs
Nie wiem dlaczego lubie te starocie, choć zupełnie to nie moje pokolenie
http://www.youtube.com/watch?v=FpFlvLsudyE
http://www.youtube.com/watch?v=XvOJrwTvOzs

[edytowane 21/3/2009 przez adamrozew]

[edytowane 21/3/2009 przez adamrozew]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/03/2009 12:56 am
Bellis_perennis
Famed Member

Nie mogę się powstrzymać
http://www.youtube.com/watch?v=XyIMi3uTpBQ
kocham ich!!!! 😀 😀 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/03/2009 1:33 am
Katinka
bywalec

Z dna oceanu

jestem bezcenna, póki jesteś ze mną.
kąpię się w wannie twojego zachwytu,
twój zachwyt
mnie stworzył.

jestem źródło, pijesz ze mnie
szczęście.
być źródłem szczęścia -
co za wspaniałość.

śpiewasz mnie,
z twojego śpiewu mam ciało.
jest piękne i nieśmiertelne,
bo nie istnieje naprawdę.

daję ci szczęście,
mogę dać ból.
ofiarowałeś mi tę władzę,
rozkwitam, zrobiłeś mnie królową.
moje kwitnienie cię zachwyca,
moje kwitnienie sprawia rozkosz
mnie i tobie.

mogę dać ci ból, boisz się ,
jesteś bezbronny, czuję twój lęk.
twój lęk obudził moje okrucieństwo,
patrzę na nie zdumiona.
jak na zwierzę z dna oceanu.

podziwiamy oboje,
jego gibkość elektryczną,
twój lęk je wabi,
igrają razem jak młode koty.

wabiąc się pięknieją.
jakże piękne i są teraz oboje,
moje okrucieństwo
i twoja bezbronność.

to fascynująca zabawa, mój miły.
przerwijmy ją.

Świrszczyńska Anna

[edytowane 22/3/2009 przez Katinka]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/03/2009 2:15 pm
AQARIUS
forumowicz

Witam
Pozwolę sobie przytoczyć frgm. mówiący o miłości do... Natury

"Nikt nie ma na własność wschodu słońca [...]. Tak samo jak nikt nie może mieć na własność pochmurnego popłudnia i deszczu dzwoniącego o szyby, ani spokoju jaki roztacza wokół śpiące dziecko, ani też magicznej chwili gdy fala morska rozbija się o skały. Nikt nie może mieć na wasność tego, co na Ziemi najpiękniejsze, ale każdy może to poznać i pokochać. W takich chwilach Bóg obiawia się ludziom."

P. Coelcho

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/03/2009 8:10 pm
StellaArtois
weteran forum

O nie, tylko nie cytat z Coelho...
Miłość to przyjaźń+erotyka.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/03/2009 8:42 pm
Dyzio
stały bywalec

MIŁOŚĆ - temat rzeka, sens istnienia człowieka tu na Ziemi.
Trochę się dziwię, że do tej pory na forum ten temat nie zaistniał tylko dopiero Adam go założył. Ale lepiej późno niż wcale.
Co ja myślę na ten temat ? Wydaje mi się, że należy rozróżnić miłość ziemską , która powstaje w wyniku zmysłowości i potrzeb erotycznych obojga płci od tej czysto bezinteresownej, bezwarunkowej, która nie uzależnia i nie budzi zazdrości. Miłość kobiety do mężczyzny i odwrotnie jest silnym zauroczeniem, zakochaniem, uzależnieniem wzajemnym przechodząca z czasem w symbiozę i wzajemne przyzwyczajenie do siebie. Inicjuje ją najczęściej silna potrzeba bycia kochanym i w następstwie popęd seksualny i pożądanie. Jeśli partnerzy wzajemnie się uzupełniają i rozumieją jest szansa na jej przetrwanie do późnego wieku.
Drugi rodzaj miłości, tej bezwarunkowej, która niczego nie żąda i nie stawia żadnych warunków to AGAPE. Nie da się tej miłości jednoznacznie zdefiniować bo żadne słowa nie potrafią jej opisać. Trzeba ją po prostu doświadczyć na sobie i poczuć jej siłę . Daje ona człowiekowi pełne poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Znikają wtedy wszelkie obawy i lęki. Takiej miłości doświadczali Ci, którzy byli na granicy życia i śmierci otoczeni przez boskie światło niwelujące wszelkie negatywne uczucia. Takiej miłości można doświadczyć również podczas snu chociaż uważam, że jest to tylko namiastka prawdziwej Bożej opieki. Jednak to doświadczenie daje już ogólne pojęcie o sile tej unikalnej energii.
Odmianą bezwarunkowej miłości jest miłość matczyna do własnych dzieci. Wynika ona niejako z instynktu macierzyńskiego lecz nie jest zabarwiona żadnymi uwarunkowaniami. Matka potrafi bezinteresownie poświęcić życie dla dobra i bezpieczeństwa swoich dzieci.
Można zadać sobie pytanie, czy zwykły człowiek żyjący na Ziemi jest zdolny do takiego rodzaju miłości. Chyba raczej nie choć znane są przypadki poświęcenia życia dla drugiego człowieka przez człowieka. Natomiast sądzę, że jest możliwe nauczenie się miłości poprzez otwarcie swojego serca tak, że do wszystkiego w około będziemy odczuwali ogromną, czystą miłość dzięki czemu sami będziemy doskonale szczęśliwi i spełnieni . Jak tego dokonać, niestety nie wiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/03/2009 12:25 am
Sagamore
stały bywalec

Miłość to przyjaźń+erotyka

hehe bez zbędnych bzdetów typu jesteśmy sobie przeznaczeni, żyć bez ciebie nie mogę etc.
I like it. 😀

MIŁOŚĆ - temat rzeka

jak widać nie dla wszystkich Dyziu 😛

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/03/2009 2:35 pm
StellaArtois
weteran forum

Nie lubię zbędnego patosu. A opisywanie miłości słowami demagogicznego Coelho to dla mnie świętokradztwo.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/03/2009 2:43 pm
Dyzio
stały bywalec

To nie demagogia, to prawda. Życzę Ci Fasolko abyś doświadczyła tego rodzaju doskonałej, Bożej miłości. Masz na to całe życie :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/03/2009 6:06 pm

Polecam książkę Ericha Fromma - "O sztuce miłości"....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2009 2:51 am
Vequel
rozmówca

wrqacając do piosenek o miłości-
"Ostatnia piosenka o miłości" - Tilt
uwielbiam ją..
albo "Love Hurts" - Incubus

wiele jest pięknych piosenek o miłości, nie zawsze tej szczęśliwej.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2009 12:46 am

Piękny wiersz w wykonaniu zespołu Maanam:

Ty Tęsknoto

Wieczór jest pełen białej ziemi
I czarnego nieba teraz już wiem
Przez oszronione palce gałązek
Że we mnie trwasz teraz już wiem

Nad kopułami krzewów okrytych
Czapami śniegu unoszę twoją twarz
Zaczynam rozumieć w tę noc bez gwiazd
Że trzeba mi tworzyć twój głos nad wiatr

Pochylam głowę aby dotknąć włosami
Wizji twoich rąk
Czy wiesz że mi zimno
Że mi brak tych rąk

Dopóki nie zamienię ich ustami w dotyk
Dopóki nie zamienię ich ustami w dotyk
Przestrzeń nie będzie inna od tęsknoty

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2009 11:29 pm
  
Praca