Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

WEGE-IDOLE 🙂  

Strona 4 / 4 Wstecz
  RSS

eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
06/09/2011 12:38 am  

Wszystkim miłośniczkom pana Ko(m)bajna polecam to:
[url] http://www.youtube.com/watch?v=FklUAoZ6KxY&ob=av3e[/url]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
17/11/2011 4:26 pm  

nie posiadam jako takich idoli , cenie kogos za jego umiejętności sportowe lub artystyczne i tak sie składa że wiekszośc z nich to padlinożercy, ale kiedy wiem że ktoś z nich nie je mięsa to entuzjazm wzrasta np. Beastie Boys czy Coehlo , wielki podziw mam dla jak ktos juz tu pisał dla sportowców wege ( sam sporo się ruszam i w niczym nie straciłem przechodząc na wege- za 2 tyg rocznica 2 lata 🙂 ) osobiście dla mnie do naśladowania jest Jezus , i prosze o nie podnoszenie sprawy jego mięsożerności , bo na przykład mało kto wie że jedna z jego inerwencji na żydowskim targowisku podczas składanie ofiar ze zwierząt to zdemolowanie tego targowiska na znak pogardy , ale tu chodzi o całokształt jego życia i czynów


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
17/11/2011 5:08 pm  

(...) Jezus , i prosze o nie podnoszenie sprawy jego mięsożerności , bo na przykład mało kto wie że jedna z jego inerwencji na żydowskim targowisku podczas składanie ofiar ze zwierząt to zdemolowanie tego targowiska na znak pogardy (...)

Nie wierzę w to, co czytam 😮
Jakiej pogardy?

Chyba każdy zna ten fragment, bo to jedyny moment, kiedy Chrystus nie "nadstawił drugiego policzka", tylko zrobił porządek. Chyba jednak źle to interpretujesz, tam chodziło o coś innego ("Nie róbcie z domu Ojca mego targowiska").

[edytowane 17/11/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
17/11/2011 5:22 pm  

dobrze jest to opisane w książce Szymona Chołowni " Bóg życie i twórczoś" pogarda? złośc ? nauczania ? w tym wypadku mozna to inertretowac różnie , zachęcam do przeczytania tej pozycji,


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/01/2012 3:29 pm  

Chyba nie ma ich w spisie (albo jestem ślepy):
Ray i Dave Davies z grupy The Kinks.
Źródło: [url] http://www.kindakinks.net/misc/articles/resurge.html[/url]

Natknąłem się na nich przypadkiem: słuchałem sobie Fisha (który jednak lepiej radził sobie razem z Marillionem, ale wiele jego kawałków jest naprawdę czadowych) i słyszę taki tekst:

'Cos compared to the flowers and the birds and the trees
I am an ape man
I think I'm so educated and I'm so civilized
[b]'Cos I'm a strict vegetarian[/b]
But with the over-population and inflation and starvation
And the crazy politicians
I don't feel safe in this world no more
I don't want to die in a nuclear war
I want to sail away to a distant shore and make like an ape man

Okazało się jednak, że to cover grupy The Kinks.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Vegeta169
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 227
23/01/2012 4:02 pm  

Kirk Hammett :diablo: 🙂 i P!nk w sumie też lubię bardzo.
Aha! I Dero Goi z Oomph!:)

[edytowane 24/1/2012 przez Vegeta169]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/01/2012 4:16 pm  

I jeszcze Francisco Madero (meksykański bojownik o demokrację z początku XX wieku).
Przynajmniej według tego, co podaje Eakin (źródło: Marshall C. Eakin, Historia Ameryki Łacińskiej. Zderzenie Kultur, Kraków 2009). Ale tam jest tylko tyle, że był wege i nic więcej, a nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
roberta96
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 5
29/06/2012 4:16 pm  

Ja lubię braci Kaulitz z Tokio Hotel oraz Davida Bonka i Timo Sonnenschein z Panika :rotfl:


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/11/2012 1:11 pm  

Nie mam idoli wśród polityków, ale jako ciekawostka:

[url] http://www.bbc.co.uk/news/magazine-20243493[/url]

Prezydent Urugwaju jest wege, gość oddaje 90% wynagrodzenia fundacji i żyje w zwyczajnym domu na wsi, a jego deklaracja finansowa za 2010 opiewa na 1800 dolarów.

"I'm called 'the poorest president', but I don't feel poor. Poor people are those who only work to try to keep an expensive lifestyle, and always want more and more," he says.

"This is a matter of freedom. If you don't have many possessions then you don't need to work all your life like a slave to sustain them, and therefore you have more time for yourself," he says.

"But what are we thinking? Do we want the model of development and consumption of the rich countries? I ask you now: what would happen to this planet if Indians would have the same proportion of cars per household than Germans? How much oxygen would we have left?

"Does this planet have enough resources so seven or eight billion can have the same level of consumption and waste that today is seen in rich societies? It is this level of hyper-consumption that is harming our planet."

Mujica accuses most world leaders of having a "blind obsession to achieve growth with consumption, as if the contrary would mean the end of the world".

Trudno się nie zgodzić, chociaż jego działania polityczne wcale nie są takie pozytywne.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Vegeholic
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 82
04/12/2012 10:57 pm  

Kool Savas i Kurt Kobain! :heartpump:


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
04/12/2012 11:33 pm  

Angela Gossow z Arch Enemy jest weganką 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=fCMcu18sigc

[edytowane 4/12/2012 przez SilentEnigma]


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
04/12/2012 11:43 pm  

Vegeholic Cobain nie był wege, ploty.

Arch Enemy! Uwielbiam!


OdpowiedzCytat
firaga
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 32
19/12/2012 11:22 pm  

Bardzo lubię Grave Digger a tak się składa że Axel Ritt, ich obecny gitarzysta, jest weganinem. I ostatnio zupełnie przypadkiem dowiedziałam się że Alexander Krull jest wegetarianinem. Żaden z niego idol ale jest bardzo przyjemnym kontrargumentem dla mięsożerców twierdzących że od niejedzenia mięsa wypadają włosy ;). No i szczerze mówiąc - podoba mi się ;).

Punkt Zapalny - recenzje płyt, relacje z koncertów, felietony, lifestyle, proza własna i biadolenie o niczym.


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 4 Wstecz
  
Praca