Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Harnaś  

Strona 3 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
05/05/2007 2:24 am  

ja wysłałam kilka dni temu i odpowiedzi nie dostałam i pewnie żadne z nas jej nie dostanie. mam takie niejasne przeczucie, że oni śmieją sie czytając nasze maile. Mnie kumpela wyśmiała i pukała się w czoło - przecież to animacja fikcja mówiła, i zaczęłam się zastanawiać, czemu tak mnie to poruszyło. czy to już skrzywienie czy jeszcze nie?

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
krówka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
05/05/2007 12:22 pm  

Chyba wszyscy mamy porządne skrzywienie na punkcie zwierząt.
Moje koleżanki za śmieszny uważają już sam wegetarianizm, a co dopiero wysyłanie mejli.
Tak, czy siak, mamy prawo wyrazić swoje zdanie na temat ich reklamy i istnieje jakaś nikła szansa, że wezmą marudzenie nawiedzonych wegetarian/wegan pod uwagę 🙂


OdpowiedzCytat
pistolpete
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 14
10/05/2007 3:02 am  

Reklama maca (15 lat w PL) i harnasia (owieczka) to cudeńka marketingowe robione pod konkretnego odbiorcę. Kto nim jest?

też wysłałem mail Harnasiowi, ale 10 osób to chyba za mało żeby zdjąć reklamę której realizacja kosztowała roczną pensję.

www.ekoslicznotka.pl


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
10/05/2007 3:16 am  

Ja też nie dostałam odpowiedzi.
Krówko, nie uwazam mojej wrażliwości za skrzywienie chociaz z takimi opiniami sie spotkałam....

Lecimy dalj, lepsze 10 opini niz zadne.
Moja mama tez wyslala maila ze swojego adresu

Niewiem co Harnaś zrobi z naszymi opiniamii, ale chyba zwsze lepiej sie odezwac niz siedziec cicho.
Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
12/05/2007 10:51 pm  

widziałam tę reklamę.
jest obrzydliwa. zwlaszcza ta jedność i przyjoźń góroli nad skwierczącym trupem pod koniec.

[edytowane 12/5/2007 przez ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
Tymon
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 22
16/05/2007 11:16 am  

Nie widziałem. Już wieki całe nie oglądam TV. I to chyba dobrze?

Tymon, 33 l., już nie wegetarianin


OdpowiedzCytat
krówka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
17/05/2007 8:52 pm  

Dostałam odpowiedź, co mnie nieźle zdziwiło. Zapewne i Wam wyslali.

Szanowna Pani,
Z przykrością dowiedzieliśmy się, że najnowsza reklama marki Harnaś spotkała się z Pani strony z tak nieprzychylnym przyjęciem.
Z pewnością nie było to naszą intencją. Dziękujemy za Pani uwagi i spostrzeżenia na temat reklamy.
Reklama przygotowana została w sposób, który eliminuje pokazywanie jakichkolwiek drastycznych scen. Nic nie wskazuje też na to, że zachowanie Harnasia było w jakikolwiek sposób okrutne czy niewłaściwe. Można powiedzieć, że zobrazowana sytuacja w żaden sposób nie odbiega od zachowań powszechnie akceptowanych. Tym bardziej w odniesieniu do Harnasia, którego pierwowzorem była legendarna postać górala i rozbójnika z krwi i kości, a dla niego ten sposób obcowania z naturą był jak najbardziej naturalny: z jednej strony opieka nad zwierzętami wiąże się dla niego z troską, z drugiej – z pewnego rodzaju pragmatyzmem. Nie mniej istotne jest to, że w procesie przygotowania filmu nie ucierpiały żywe zwierzęta.
Z kolei, żartobliwy ton reklamy jest zabiegiem celowym - jest charakterystycznym elementem wszystkich reklam marki.
Warto przypomnieć, że reklama ma konwencję filmu animowanego, w którego naturze leży umowne, a nie realistyczne przedstawianie rzeczywistości.
Z pewnością naszą intencją nie było powodowanie jakiegokolwiek dyskomfortu u naszych odbiorców.
Zachęcamy więc do spojrzenia na nową reklamę Harnasia raz jeszcze, z dystansem do opowiadanej historii, jaki przyjmujemy oglądając filmy animowane.

Z poważaniem,

Zespół ds. komunikacji marki Harnaś


OdpowiedzCytat
kroz
 kroz
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 59
17/05/2007 10:11 pm  

coz ich argumenty sa ... rozsadne, musze przyznac, ze mnie jakos ta reklama nie ruszyla, moze nie jestem zbyt wrazliwy, ale ich odp. wydaje sie byc sensowna i maja plusa, ze odpowiedzieli, ale i tak wole "Żubra" 🙂


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
17/05/2007 10:17 pm  

hmm ja jeszcze nie dostałam odpowiedzi - rzecz jednak rozbija się o to, co jest powszechnie akceptowanym zachowaniem - dla jednych jest to zabijanie animowanej owieczki, żartem oczywiście -haha - a na poważnie, rozumiem ich argumenty, wyważona odpowiedź itp, ale reklama jest i tak obrzydliwa.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
17/05/2007 10:55 pm  

No no, ktoś się dobrze przyłożył do napisania tego listu, skoro i Wy przyznajecie, że zawarte w nim argumenty są rozsądne. ALE!
Przedstawienie historii w formie animowanej sprawia, że śmierć zwierzęcia zostaje strywializowana, okazuje się błahostką. Niby więc w filmie jest pokazana historia żartobliwa, a żadne żywe zwierzę nie ponosi krzywdy, ale występuje tutaj ewidentna promocja przedmiotowego traktowania zwierząt. Sprawia to, że przeciętnemu widzowi (tudzież konsumentowi) takie zachowanie nie wydaje się niczym złym (bo: 1. przecież to nieprawda, tylko animacja. 2. Harnaś jest to taki równy gość, ma poczucie humoru, no ideał po prostu. ) Zwierzę ginie, właściwe bez specjalnej potrzeby, bo raczej Harnaś nie zginąłby z głodu. I właściwie nie wiadomo, dlaczego owieczka została zabita po tej heroicznej akcji - chyba tylko po to, żeby Harnaś mógł się popisać swoim dowcipem.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
19/05/2007 4:18 pm  

hmm .. apropo głupich reklam .. widziałam ostatnio reklame chyba gumy do żucia .. : chłopak siedzi na kanapie z psem, czeka dziewczyne w pewnym momencie zaczyna żuć gume i wtedy pies sie na niego ''rzuca'' i zaczyna .. całować 😮 (wtedy wchodzi do pokoju dziewczyna) .. jak dla mnie to było obrzydliwe i od razu skojażyło mi sie z zoofilią, centralnie .. to niby tylko reklama ale ..
Ps. Też wysłałam e-maila do Harnasia

[edytowane 19/5/2007 przez elis99]

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
krówka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
20/05/2007 3:26 pm  

http://www.toz.pl/wiadomosci.php?wm=wybrana_wiadomosc&wiadomosc=20

chyba Harnasiowi odechce się podobnych reklam, nie obyło się jak widać bez rozgłosu 😉


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
20/05/2007 3:35 pm  

i bardzo dobrze..

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
20/05/2007 10:07 pm  

mały fragment z linku od krówki:
"Forma reklamy jest wyjątkowo niewłaściwa, schlebiająca najbardziej tandetnym i prostackim gustom człowieka. "
pomimo iż Harnaś tłumaczy się z tej reklamy w miare sensownie, ja tam bardziej zgadzam sie z powyzszym cytatem.

Widziałam Elis tą reklame z psiakiem :casstet: , powiedzmy delikatnie- przygłupiasta 😡


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
21/05/2007 4:24 am  

byloby dobrze gdyby owieczka okazala sie barankiem i za to ze harnas ja wyratowal najpierw go ubodnal,a potem........bez wazeliny.......a za rogiem czekalby zubr na swoja kolej- to byloby smieszne 😀


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 5 Wstecz Następny
  
Praca