Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mysliwy  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
23/05/2007 11:19 pm  

co sadzicie o mysliwych??


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
23/05/2007 11:21 pm  

Mój ojciec jest myśliwym.
Co myśle? Mysle że to najobrzydliwsze zajęcie jakie mój stary mógł sobie znaleźć...


OdpowiedzCytat
Raf
 Raf
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 47
23/05/2007 11:40 pm  

Sądzę, że gdyby nie broń palna to myśliwych by nie było prawie w ogóle. Siedząc na ambonie w ogrzewanych skarpetkach na baterie ze sztucerem i lunetą z noktowizorem trudno to nazwać myśliwstwem czy hobby. Upadek moralności!
Gdyby mieli zabijać gołymi rękoma stchórzyli by prawie wszyscy.


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
24/05/2007 12:27 am  

Człowiek jak człowiek. To, ze zabija zwierzeta nie oznacza, ze jest zły. Chociaz wolałabym nie patrzec na prace takiego człowieka. Smutna jest. Ale jeżeli to hobby.... lepiej niech sobie sami kuku zrobia, bezpieczniej dla świata :]

koskaan


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
24/05/2007 12:46 am  

Kiedyś spotkałam się z myśliwym, który twierdził, że to oznaka męskości, jaki to on nie jest zajebisty, jaki wspaniały... Jeśli komuś brak męskości, niech goni zwierza po lesie i sie z nim bije gołymi rękami, a nie strzela do niego z kilkunastu metrów. To się nazywa uczciwa walka-bezbronne zwierze i koleś z bronią palną. Powiedziałam: "męskość niektórych mężczyzn jest niepodważalna, ponieważ udowadniają ją każdego dnia, na każdym kroku, wszystkim, swojej kobiecie...a inni... no cóz... muszą koczować po lasach". Żałujcie, że nie widzieliście jego miny... 😀 myślałam, że mnie uderzy 😀 pojechałam po całości;)

hide and seek


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
24/05/2007 1:07 am  

Nie potrafię zrozumieć myśliwych, ich podejście do tego zajęcia...porażka...tak jak już wspomniał Raf jest to totalny upadek moralności i całkowity brak empatii. To nie są ludzie-to mordercy!


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
24/05/2007 1:55 am  

sa mysliwi i arystokratyczne czy krolewskie rodziny dla ktorych pojscie na polowanie to zaje**sta zabawa yyy:/ tak ... nienawidze tego jak niektorzy to okreslaja sportu obrzydliwe, to jakby wyjsc i strzelac w najdorodniejsze okazy rasy ludzkiej czy w jakie kolwiek

moja mama kiedys spotykala sie z mysliwym z zamilowania bo z zawodu byl chirurgiem jak sadze zawod go znieczulil na smierc takze nie mial oporow do zabijania zwierzat i robienia z nich kielbas szynek nie wiem czego jeszcze.
p.s. wewnetrzny suchar zero uczuc dla mnie palant:D strasznie mnie wkurzalo ze karmil psy jakimis odpadami i trzymal na dworze >:(


OdpowiedzCytat
Rysia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 21
24/05/2007 2:03 am  

To wy nie wieci że myśliwy nie zabija dla przyjemności. Jego obowiąskiem jest poprostu rególowanie popólacji zwierzyny na jego terenie. A że mu to sprawia przyjemność to efekt uboczny. 🙂


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
24/05/2007 2:35 am  

Mam nieprzyjemność chodzić do klasy z jednym 'myśliwym'. Ojciec często zabiera go na polowania i pozwala strzelać, choć to nielegalne. Mówię wam, coś okropnego...

Wie, że jestem wege i dla przekory wiecznie opowiada mi o polowaniach, o tym jak różne pociski zadają różne szarpane rany, jak zwierzę się zabija albo dobija... Potem dziarsko mówi o patroszeniu, oprawianiu... Zwykły cham. I myśli, że mi imponuje...

To mnie przeraża. Przecież mamy dopiero po 16 lat, a on już jest mordercą... I szczyci się tym. Bajeczki o tym, jakie to jest potrzebne, wręcz konieczne. A jakie HUMANITARNE! Przecież zwierzę męczy się 'tylko chwilę'! I jaką łaskę im robi! Ech...

Szkoda mi go. I zwierząt. I siebie też trochę.

pozdrawiam

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
kroz
 kroz
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 59
24/05/2007 11:51 am  

ja jestem mysliwym, a moje ofiary to inni mysliwi 😀 ....tez ich sobie powiesze nad kominkiem...


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
24/05/2007 12:42 pm  

myśliwy nie ma obowiązku. obowiązek może mieć conajwyżej LEŚNICZY.
myśliwy ma prawo zabić ale nie obowiązek!

no i jest jeszcze kwestia kłusownictwa i kłusownictwa, tam gdzie nie ma co jeśc. oglądałam program o takich, co chodzą kłusowac do lasu, żeby jedzenie było, bo są skarajnie biedni... smutne to, że nie pomyśla, że ziemniakiem, marchwią, kapustą i jabłkami wyżyc można, że myślą, ze to ich jedyna sposób na przetrwanie.

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
24/05/2007 4:31 pm  

zeby miec ogrodek i jakies plony z niego trzeba sie napracowac,a zrobienie wnyka zajmuje 5min.
co z regulowaniem poglowia w lesie(naturalnego drapieznika brak)??


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
24/05/2007 9:26 pm  

To wy nie wieci że myśliwy nie zabija dla przyjemności. Jego obowiąskiem jest poprostu rególowanie popólacji zwierzyny na jego terenie. A że mu to sprawia przyjemność to efekt uboczny. 🙂

To prawda. Ale prawdą jest to że mysliwy robi to dla rozrywki. Nikt mu nie każe zapisywać sie do koła łowieckiego, płacąc za to pare dobrych tysięcy. Do tego jak w pewnych sytuacjach, jesli zwierzyny nie zawiezie sie do skupu to mozna ją zabrac do domu...poporcjować, zamrozic i zjesc....
Jak jeszcze byłam niewege to musiałam pomagac mamie przy porcjowaniu miesa.
Nawet nie wiecie jakie to obrzydliwe. 🙁

[edytowane 24/5/2007 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
Rysia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 21
24/05/2007 10:56 pm  

A mnie najbardziej denerwują te bażanty. Oni je specjalnie hodują, wypuszczają i dokarmiają żeby je móc zabić. To jest dopiero głupie.
Z tymi zwierzętami to jest naprawde problem bo one już nie mają gdzie żyć. I przez to powodują duże szkody. No i nie ma drapieżników. Przez to zabijanie zwierząt przez myśliwych ma społeczne przyzwolenie.

[edytowane 24/5/2007 przez Rysia]


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
25/05/2007 12:58 am  

regulacja pogłowia? Visel najpierw trzeba odpowiedzieć dlaczego nie ma naturalnego drapieżnika 😮


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca