Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"To NIEWEGETARIAŃSKIE ale jednak tego używam"  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
25/07/2007 7:07 pm  

Czy macie coś lub czy używacie czegoś co jest niewege?
Ja mam glany ze skóry, dwie pary, które kupiłam przed przejściem na wege.
No i te nieszczęsne farby do włosów...:(


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
25/07/2007 8:25 pm  

Mam trzy rzeczy buty lakierki do gajerka, pasek do spodni i pasek od zegarka wszystko bardzo stare ale jeszcze jare 🙂 reszte oddalem znajomym ktorzy nie sa wege.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/07/2007 8:42 pm  

Leki w kapsułkach.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
26/07/2007 12:05 am  

Buty - ponad 3 letnie 'najki', paskudne i znoszone jak nie wiem co, ale wciąż świetnie nadają się do użytku 😉 Wyrzuce jak się rozkłapią, ale póki co to nawet się na to nie zapowiada.
Torba na ramię, skórzana- zakupiona jeszcze za czasów gimnazjum, za pierwsze zarobione pieniądze. Rzadko jej używam, właśnie w zwiazku z tym,że jest nie-wege, ale mam do niej ogromny sentyment, więc się jej nie pozbędę.
I mam skórzaną metkę przy dżinsach.

Do niedawna miałam też sandały ze skórzanych pasków, ale rozpadły się kilka dni temu po drodze do domu 😛 Zważywszy na ich wiek, miały prawo 😉

[edytowane 25/7/2007 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Kasias
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 19
26/07/2007 12:57 am  

Ja ma dwie pary butów skórzanych i torebke ze skórzanym paskiem.Wszystko kupione zanim zostalam wegetarianką. Buty nadaja sie jeszcze do chodzenia więc w nich chodze(chociaz jedne juz powoli sie psują 🙂 ).Torebke bardzo ale to bardzo lubie i jak narazie nie wyobrazam sobie,żebym mogła z niej zrezygnować.Chyba,ze znajde jakaś bez elementów zrobionych ze skóry zwierzaka,która,spodaoba mi sie(narazie na taka nie trafiłam).


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
26/07/2007 1:52 am  

2 pary glanów + pasek od spodni z ćwiekiami i ramona. (taak, ludzie robią wielkie oczy jak mówię, że jestem wege 😉 ).
Najsmieszniejsze, że, prócz 5-letnich glańców, rzeczy są starsze ode mnie, więc skóra wcale nie jest taka ekologiczna 😛


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
26/07/2007 5:15 am  

glany, pasek do spodni, rzemyki na ręce;/ i czapsy do jk.

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
natalienne
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 165
26/07/2007 3:23 pm  

ja tez mam czapsy.
poza tym 2 pary butów - pantofli - ktore kupilam juz gdy byłam wege, ale wtedy jeszcze nie przywiązywalam tak duzej wagi do tego by nie mieć nic skórzangeo. 😡
mam tez stare skorzane sandały ale juz ich raczej nie noszę bo są trochę za małe.
Pewnie w niektórych kosmetykach tez znalazloby się coś niewege. 😡
I to chyba tyle.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
27/07/2007 6:17 am  

Mam parę glanów, które kupiłam zanim przeszłam na wegetarianizm. Zresztą do mnie dotarło daleko po tym, że skóra użyta do ich wyrobu jest na serio zwierzęca 😮 Mają ponad 4 lata i są w świetnym stanie, chociaż w nich od ponad 2 lat nie chodziłam zbyt często.
Mam jeszcze piórnik, który dostałam od siostry jeszcze jak byłam w podstawówce. Jak zorientowałam się, że jest skórzany, to stwierdziłam że będzie mi służył w obronie własnej przed mięsożercami 😛
Miałam plecak, ale go oddałam komuś 😛
I nie wiem jakiego barwnika użyto do przy wyrobie moich czerwonych rzeczy, a mam ich dużo 😮

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
natalienne
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 165
27/07/2007 3:19 pm  

i jeszcze zapomnialam o 2 parach skorzanych wkładek ortopedycznych 😡


OdpowiedzCytat
bartekd
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 121
27/07/2007 3:53 pm  

Niektórzy mówią "i tak tego nie wyrzucę". Czyli wychodzą z założenie, że prawidłowo powinno się takie nie-wege rzeczy wyrzucać.

Teraz mam pytanie: czy wyrzucanie dobrych rzeczy z powodów ideologicznych jest postawą pro-ekologiczną?

Forum o zdrowiu: http://www.zdroweczko.pl


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/07/2007 4:17 pm  

Oczywiście, że nie. Nie trzeba tylko kupować nowych, żeby nie stwarzać popytu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
27/07/2007 4:18 pm  

Bartek*** Nie nalezy tego wyrzucac. Prawie zawsze istnieje mozliwosc oddania, sprzedania rzeczy niepotrzebnych tobie innym. Osobiscie oddaje wszystko co mi jest zbedne i nie chodzi tu tylko o rzeczy odzwierzece. Rowniez inne sprzet audio, komputer, rower, ksiazki, notatki itd. Nic nie wyrzucam bo zawsze znajduje osoby ktore czegos tam potrzebuja. Dobrze to dzialalo jak mieszkalem w akademiku tam zawsze bylo duzo chetnych na takie "skarby".

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
02/08/2007 12:32 am  

Bartek*** Nie nalezy tego wyrzucac. Prawie zawsze istnieje mozliwosc oddania, sprzedania rzeczy niepotrzebnych tobie innym. Osobiscie oddaje wszystko co mi jest zbedne i nie chodzi tu tylko o rzeczy odzwierzece. Rowniez inne sprzet audio, komputer, rower, ksiazki, notatki itd. Nic nie wyrzucam bo zawsze znajduje osoby ktore czegos tam potrzebuja. Dobrze to dzialalo jak mieszkalem w akademiku tam zawsze bylo duzo chetnych na takie "skarby".

Pytanie odnośnie tego co robić z takimi niewege rzeczami:
Mój tata jest myśliwym (niestety)
Mam w domu skóry z dzików, i innych biednych zwierząt...
Kiedyś z pewnością ja zamieszkam w tym domu ze swoimi dziećmi ..
I teraz pytanie co zrobić z tymi skórami i innymi zwierzacymi rzeczami typu wypchane zwierzeta itp bo niestety mam tego pełno w domu.
Lepiej to sprzedać, może oddać albo po prostu wyrzucić lub jak mi przyszło na myśl...pochować?


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
02/08/2007 12:40 am  

Ja bym pochowała.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca