Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 14 / 30 Wstecz Następny
  RSS

Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 0
13/11/2009 6:55 pm  

? Skoro jesteśmy wege, to pijemy mleko i spożywamy produkty mleczne. Będąc weganami nie robimy tego. Czy mam rozumieć, że wegetarianie są źli, bo nie są weganami? Bo taki wniosek wysnułam czytając dwa ostatnie posty Filipa. Mam nadzieję, że błędny. Ja na weganizm na pewno nie przejdę. Przyczyny? Lubię ser. Nie lubię tofu. Nie zamierzam prowadzić wojen z rodziną i ze znajomymi. Nie mam czasu i pieniędzy.
Nie jem zwierząt i uważam, że to dużo.

A co do samego mleka, to nie piję. Po prostu brzydzę się nim.


OdpowiedzCytat
migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 70
13/11/2009 8:38 pm  

A ja pije mleko i pic je będę wtedy, kiedy otworzę lodówką i powiem sobie "O jest mleko! Napiłabym się"
W każdej sprawie są odmienne punkty widzenia.


OdpowiedzCytat
AnKa_15
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 60
25/11/2009 5:35 pm  

Ja tam mleko spożywam głównie z płatkami kukurydzianymi, zresztą gdybym go unikała to w domu byłaby afera, ponieważ mama nie do końca popiera moje poglady.

Kiedy człowiek zabije tygrysa, nazywa to sportem, ale jeśli tygrys zabija człowieka nazywa się to okrucienstwem.


OdpowiedzCytat
Biara
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
28/11/2009 6:20 pm  

nie podoba mi sie picie mleka i staram sie go unikac. wiadomo jak sie traktuje krowy mleczne. kto nie wie, niech sie doinformuje buszujac w necie. ilosc hormonow i antybiotykow w mleku jednak mnie odrzuca. ale ludzie, do cholery... nie robmy afery z tego ze ktos jest weganinem a ktos wegetarianinem.. zamiast razem wymyslac kolejne tortury miesozercom (jestem za paleniem na stosie) , atmosfera sie tu zageszcza. chyba nie o to chodzilo, co?


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
28/11/2009 6:45 pm  

Filip, nie możesz narzucać swojego zdania przekonań w tak nachalny sposób. Widzisz ja jestem za informacją i tym by ludzie sami doświadczyli co im służy a co nie. Jestem pewna, że zwierzęta będą chronione całkowicie i ludzie będą podchodzić do nich by się przytulić, a nie by zatopić w nie topór. Ja jestem tego pewna !

Zawsze byłam za pokojowym, pełnym miłości podejściem do świata ! BY być inspiracją dla innych swoją własną osobą. Ty pewnie widzisz to podobnie, ale mnie Twoje zachowanie z lekka odpycha.

Inna sprawa, że krowa gdyby nie była dojona miałaby stan zapalny w obrębie wymion. Choć krów zupełnie niewykorzystywanych, niedojonych zanika mleko. Ale ja nie jestem przeciwna dojowi krów, ale robienie tego na skale przemysłową - byle szybko i dużo!

Ba myślę sobie, że krówka lubi mieć kontakt z człowiekiem jak koń jak kozy.

[edytowane 28/11/2009 przez Olla]


OdpowiedzCytat
ImJustCool
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 29
30/11/2009 9:45 pm  

A z tym problemu nie mam - uważam, że mleko jest ohydne i ogólnie straaaasznie mi nie smakuje.


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
30/11/2009 10:42 pm  

Ja chcialem zostac [b] laktowegetarianinem[/b] a jestem [b]owowegetarianinem [/b]...
[i] sorry za wczesniejszy blad [/i] 😉 ...
Ogolnie mleko mi nie przeszkadza...Sam nawet jak bym mial mozliwosc naapic sie mleka z krowy wiejskiej to bym sie napil...ale kartonowe odpada!!!...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 0
03/12/2009 6:35 pm  

hmmm... uwielbiam mleko!! jogurty!! kefirki!! mniam wszystko! uwazam ze "dawanie" [?] mleczka przez krowe to coś naturalnego... kocham zwierzaki i szanuje ale za bardzo kocham produkty mleczne żeby z nich zrezygnować:) nie jem jaj! chyba ze jestem u cioci na wsi... drób na fermach jest strasznie traktowany a kury z regóły karmione są strasznymi sztucznościami-jak to mozliwe zeby kura znosiła tyle jaj w przeciągu "chwili" !?


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
03/12/2009 6:38 pm  

Naturalne to było kiedyś ale przemysł mleczny niestety do etycznych nie należy 😎


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/12/2009 7:15 pm  

Krowy mleka nie "dają", człowiek sam je sobie zabiera... siłą...

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Loara
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 46
03/12/2009 9:23 pm  

Nawet jeśli mleko może smakować, ja osobiście nie umiem go już trawić. W czasie wakacji zjadłam je w czystej postaci dwa razy i odchorowałam to, także nie mam zamiaru więcej próbować. Po jogurtach czuje się tylko bardziej głodna, więc zawsze jedzenie ich było dla mnie bezsensowne. Teraz jadam tylko sery, ale nie jakoś często.
Dodam jeszcze, że mój biolog, chociaż potępia wegetarianizm, to jednak uważa, że picie krowiego mleka przez ludzi w wieku powyżej niemowlęcego to naruszenie wszelkich praw natury, bo człowiek dorosły nie potrafi trawić mleka żadnego, a co dopiero od innego gatunku...

[edytowane 3/12/2009 przez Loara]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/06/2010 1:11 am  

A mleko kozie? Chyba jest zdrowszą alternatywą krowiego. W każdym razie u mnie niweluje niektóre objawy alergii, dlatego też je piję.
Czy kozy są hodowane w nieco bardziej etycznych warunkach niż krowy - tego niestety nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć....

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
29/06/2010 6:56 pm  

A ja piję mleko sojowe i uważam, że nie ma pyszniejszego mleka od właśnie sojowego. 😛

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/06/2010 12:33 am  

A ja piję mleko sojowe i uważam, że nie ma pyszniejszego mleka od właśnie sojowego. 😛

Mnie natomiast smak mleka sojowego zupełnie nie odpowiada. Ewentualnie jakieś smakowe albo z naturalnego zrobić kakao czy koktajl - wtedy da się wypić, chociaż i tak jest bez szału.
Muszę spróbować wreszcie mleka ryżowego - tyle, że cena mnie odstrasza.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
30/06/2010 1:12 am  

Przystępne smakowo są mleka sojowe Alpro. Co do reszty firm - ja kupuję najczęściej mleko sojowe BIO, które jest w smaku nieco gorsze od Alpro, no ale zdążyłem się już przyzwyczaić. :thumbsup:

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
Strona 14 / 30 Wstecz Następny
  
Praca