Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Obalamy mity i ataki "mięsożerców"  

Strona 1 / 5 Następny
  RSS

collie
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
11/08/2009 2:05 am  

Umieszczajmy tu najczęściej zarzucane przez "mięsożerców" mity na wegetarianów. Niestety,a może stety,najczęściej nie mają one nic wspólnego z prawdą.

Piszmy tu więc mity jakie snują mięsożercy i obalajmy je,aby potem przy takiej sytuacji łatwiej było wszysto po kolei wytłumaczyć 😉

Coś ode mnie:

-człowiek potrzebuje białka zwierzęcego

-człowiek od zawsze jadł mięso

-jedna osoba nic nie zmieni,machina zabijania zwierząt się nie skończy

to by było na tyle co mi teraz do głowy wchodzi,mam nadzieję,że nie było podobnego tematu,a przynajmniej przeglądając nic takiego nie widziałam,pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
11/08/2009 2:30 am  

Kochana podałaś mity ale ich nie obaliłaś 😛 😉
Pozdrawiam 😀


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
11/08/2009 2:32 am  

Bo chyba czeka , aż inni to zrobią 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
11/08/2009 2:46 am  

Zapraszam do podobnych tematów:

[b]głupie rozmowy z mięsozercami[/b] - [url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-875.html[/url]

[b]ODPOWIEDZI na najczęstsze pytania i zarzuty mięsożerców[/b] - [url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-938.html[/url]

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
25/08/2009 11:10 pm  

-człowiek od zawsze jadł mięso

Nie wiem czy człowiek od zawsze jadł mięso, ale sporo wskazuje na to, że jadł je od bardzo dawna.

Przykład. Bez suplementacji witaminą B12, na samym wegetarianizmie długo zdrowy nie pobędziesz, bo B12 jest tylko w mięsie. Człowiek nie wytwarza efektywnie tej witaminy i bez dostarczanej z zewnątrz po prostu wcześniej czy później odwali kite 😉

To jest mocny argument i punkt dla mięsożerców.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/08/2009 11:14 pm  

Z tym B12 to akurat fail, bo znajduje się w jajkach, które wegetarianie jedzą.


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
25/08/2009 11:28 pm  

Z tym B12 to akurat fail, bo znajduje się w jajkach, które wegetarianie jedzą.

Nie bo jaja zawierają też pewne białka, które dość skutecznie blokują przyswajanie B12 z tego źródła. Jajka nie są dobrym źródłem B12


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/08/2009 11:32 pm  

a siemię lniane, oleje?
skąd ta wiedza? podaj źródło, bo nie uwierzę świeżakowi, który dopiero co przybył na forum i obala wiedzę wałkowaną tutaj sto tysięcy razy przez osoby z rzetelną wiedzą 🙄 + zaprzecza informacjom zawartym w naukowych książkach.

[edytowane 25/8/2009 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
25/08/2009 11:45 pm  

a siemię lniane, oleje?
skąd ta wiedza? podaj źródło, bo nie uwierzę świeżakowi, który dopiero co przybył na forum i obala wiedzę wałkowaną tutaj sto tysięcy razy przez osoby z rzetelną wiedzą 🙄 + zaprzecza informacjom zawartym w naukowych książkach.

[edytowane 25/8/2009 od fasolencja]

Zawsze jestem gotowy poprzeć moje słowa poważnym źródłem:
http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/38/3/436

To jest rzetelna wiedza, a nie piąte przez dziesiąte gdzieś tam usłyszane 🙂

B12 ze zwykłych suplementów jest przyswajana o niebo lepiej niż z jajek.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/08/2009 11:48 pm  

Pierwsze widzę tę stronę. Nie znam jej. Ponadto nie władam angielskim na tyle biegle, by zrozumieć ten artykuł. 😎 Wspomniałam też o siemieniu lnianym, ale chyba umknęło. Obal także i to 😉

[edytowane 25/8/2009 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
25/08/2009 11:59 pm  

Pierwsze widzę tę stronę. Nie znam jej. Ponadto nie władam angielskim na tyle biegle, by zrozumieć ten artykuł. 😎 Wspomniałam też o siemieniu lnianym, ale chyba umknęło. Obal także i to 😉

[edytowane 25/8/2009 od fasolencja]

To ten który twierdzi ma dowodzić, a to nie ja w tym momencie.

Skoro jesteś taka przekonana że siemie lniane zawiera przyswajalną przez człowieka forme witaminy B12 to prosze bardzo, podaj źródło (naukowe).

Według mojej wiedzy, siemie lniane nie zawiera żadnej przyswajanej przez człowieka formy B12 i jestem tego całkiem pewny...


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
26/08/2009 12:03 am  

Cóż, moja wiedza pochodzi z tego forum, na którym się teraz znajdujemy. Została mi przekazana przez eksperta w sprawach żywienia i składników odżywczych, użytkownika o nicku Jędruś. 😎


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
26/08/2009 12:06 am  

Mocny argument mięsożerców pozostaje.

Już nie tacy o tym dyskutowali, generalnie nie da się tego obalić. B12 świadczy o tym, że ludzie wsuwali mięso przez długi czas i wegetarianizm jest może i zdrowszy, ale nie jest "naturalny" dla człowieka, a przynajmniej wszystko na to wskazuje...


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
26/08/2009 12:10 am  

Że niby wyszło na twoje? Błahaha. 😎 Nic z tego, nie masz racji, poczekaj aż zjawi się ktoś bardziej kompetentny.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/08/2009 12:13 am  

Siemię lniane nie zawiera B12, żadne inne produkty roślinne również, natomiast jajka i naturalne (nie UHT) produkty mleczne i owszem.
Siemię jemy dla kwasów Omega 3, a nie witaminy B12 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 5 Następny
  
Praca